Celebrity

7. února 2023 16:10

David Laštovka

Jana Preissová muži odpustila nevěru i nemanželské dítě. Stále je v nás láska, tvrdí

Jana Preissová slaví 76. narozeniny. Soukromí herečky, kterou nejvíce proslavily filmy Jak utrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny, by vydalo na román. S manželem Viktorem Preissem si vytrpěla své.

Životní láskou Jany Preissové je herec Viktor Preiss. Seznámili se ještě v dobách studiích na DAMU. Preiss chodil o ročník výš. Brali se, když Viktor dokončil DAMU a Jana byla ve čtvrtém ročníku. O sňatku ovšem téměř nikomu neřekli. Svatbu měli na Novoměstské radnici pouze se dvěma svědky. Nikdo jiný přítomný nebyl. Zkrátka klasická studentská veselka.

Mohlo by vás zajímat: Konvalinková, Preiss i David skončili kdysi v dětském domově

Začátky jejich soužití ovšem byly krušné. Začínali s pár korunami, dvěma hrnky a talíři. Den co den vařili špagety, které servírovali do krabic od filmů. I tak byli šťastní a spokojení. V roce 1973 se jim narodil syn Martin a o čtyři roky později Jan.

Kvůli rodičům prožívala trauma

V 80. letech se však Preiss zamiloval do jiné ženy, s níž dokonce zplodil dceru. Chvíli to táhl na obě strany a přemýšlel, jak dál: Zda opustit svou rodinu a začít novou životní kapitolu, anebo románek utnout. Nakonec se rozhodl pro druhou variantu a Janě vše přiznal. Byl to pro ni obrovský šok, nakonec mu ale dokázala odpustit. Měla k tomu své důvody.

Nechtěla, aby jejich dva synové prožili, to, co kdysi ona. Když jí totiž bylo osmnáct, její rodiče se za bouřlivých okolností rozvedli a ona tím byla poznamenaná na celý život. „Pro mě byl jejich rozchod velké trauma. Dodnes si myslím, že se nespokojenost a krize v manželství dají řešit i jinak než rozchodem,“ svěřila se Preissová v rozhovoru pro Zlínský deník.

Děda byl alkoholik a rváč

Matka si k jejímu otci vytvořila nenávist a totéž vyžadovala od ní. Zakazovala jí za ním chodit, vyhrožovala, že pokud se s ním bude vídat, bude to její smrt. Jana přitom svého tatínka zbožňovala. V konfliktních situacích utíkala za babičkou, u které vždycky našla pochopení. „Nikdy jsem jí nic nemusela říkat a vysvětlovat. Jenom mě pohladila po vlasech. Byla tak tichounká, pokorná, smířlivá, sama semletá životem. Děda byl alkoholik, velký divoch a rváč. Moje máma z něj samozřejmě v sobě něco měla,“ uvedla herečka.

Čtěte také: Bouřlivý vztah Kolářové a Ornesta. Nejdřív se podváděli, pak bez sebe nemohli žít

Rozhodnutí vzít manžela na milost a odpustit mu se ukázalo jako správné. Od té doby už žádný další konflikt řešit nemuseli a jejich láska začala postupně zase vzkvétat. Jeden bez druhého si život už ani nedokážou představit. „Pokud lidi opravdu chtějí, tak jejich vztah vydrží a zvládnou všechny překážky. Musí je to ovšem bavit, jinak nic nepomůže. Ten kluk, kterého jsem kdysi potkala ve škole, se přece nemohl nikam ztratit. A ve mně je pořád ta holka. Stále je v nás láska a doufám, že bude až do smrti,“ nastínila recept na šťastné manželství Preissová.

Jana Preissová se v roce 2019 po letech vrátila před kamery a střihla si roli v české komedii Ženská na vrcholu:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.