Celebrity

16. prosince 2023 06:30

David Laštovka

Karel Svoboda od začátku manželství vyplácel Vendule sto tisíc měsíčně, tvrdí jeho syn

Kniha o Karlu Svobodovi

Hudební skladatel Karel Svoboda by 19. prosince oslavil 85. narozeniny. U této příležitosti jeho prvorozený syn Petr, který se mu narodil v prvním manželství s manekýnkou Hanou Bohatovou, napsal knihu, v níž popsal zákulisí ze života slavného otce. Na jeho druhé ženě Vendule nenechal nit suchou.

Manželství Karla Svobody a jeho druhé, o 34 let mladší ženy Venduly, mělo podle skladatelova syna Petra k idylce hodně daleko. Už když si ji jeho otec bral, byl prý velmi ostražitý. „Karel s Vendulou uzavřel poměrně pragmatickou předmanželskou smlouvu. Bude jí platit sto tisíc měsíčně, a ona nezíská nárok na společné jmění manželů a dědit nebude více než děti z prvního manželství. Je dobré připomenout, že se píše rok 1995 a sto tisíc je opravdu pěkný balík. Karel je sice emotivní umělec, ale má kolem sebe dost dobrých právníků, aby si byl vědom toho, co všechno může nastat, a stále si ještě zachovává určitý zdravý rozum, co se týče podstatně mladší partnerky,“ uvádí Petr v knize Karel Svoboda - Žít.

Po narození dcery koupil nemovitost u moře

Svěží vítr do jejich vztahu přineslo narození dcery Klára, která přišla na svět začátkem ledna roku 1996. A také u Ladislava Štaidla, souseda Karla Svobody, v té době došlo k výrazné životní změně. „Láďa Štaidl opouští svou ženu Annu a začíná žít s Ivetou Bartošovou, která mu porodila syna Artura. Vendula s Ivetou se skamarádí a občas spolu vyrážejí do fitka. Malá Klárka si na slunné terase hraje s malým Arturem a program ‚dělej si vnouče sám' je v plném proudu,“ píše v knize Petr. V té době byl jeho otec šťastný. „Malá Klárka roste jako z vody a naplňuje Karlův a Vendulin život radostí. Karel kupuje nemovitost na francouzské Riviéře a stěhuje do ní své oblíbené starožitnosti i klavír. Zde bude komponovat a trávit čas s Vendulou a malou Klárkou ve vesnici s výhledem na Středozemní moře,“ popisuje skladatelův syn.

Když Klárka zemřela, zasadil ji před domem smuteční břízku

Klárka se dožila pouhých čtyř let, když podlehla zákeřné leukémii. Karel i Vendula byli zdrceni. Každý se s tím vyrovnával po svém. „Když Klárka zemřela zasadil Karel před domem Klárce smuteční břízku, její růst mu bude připomínat, jak dlouho od tragédie uplynulo,“ uvádí v knize Svobodův syn.

V roce 2005 se Karlovi a Vendule narodil syn Jakub. Oba byli nesmírně šťastní, ale napětí v manželství podle Petra Svobody nadále přetrvávalo. „Karel je opět pyšným tátou a o synka se rád stará. Nemá však až tolik na výběr. Vendula, která suše prohlásí, že má konečně dědice, opět chování vůči Karlovi radikálně přitvrzuje. Pomalu, ale jistě tráví více a více času mimo dům a Karel je na nervy, když se o malého Kubu stará - v jeho očích až příliš často - rodinná chůva. Ještě těžším oříškem je fakt, že Vendula Karla přestává respektovat. Toto se stává zásadním zlomem, bodem, kde se plně projeví nejen věkový, ale i povahový a intelektuální rozdíl obou manželů,“ píše Petr v knize.

Vendula Pizingerová (dříve Svobodová) byla hostem pořadu Povídej:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.