Celebrity

28. února 2023 14:51

Tomáš Durčák

Hvězda seriálu Ženatý se závazky se loučí. Kvůli nemoci končí s veřejným životem

Poznáte roztroušenou sklerózu?

Jako mladá dívka se proslavila v sitcomu Ženatý se závazky, v posledních letech zase zářila v seriálu Smrt nás spojí na Netflixu. Aktuálně však Christina Applegate (51) prožívá zřejmě nejtěžší chvíle života. Nevyléčitelná roztroušená skleróza jí totiž stále více ubírá síly. S fanoušky a veřejností se už nyní pro jistotu rozloučila.

Christina Applegate se o své chorobě dozvěděla v roce 2021 poté, co ji několik let trápilo brnění končetin či problémy s rovnováhou. Tyto symptomy nemoci nicméně ignorovala a jak přiznala v roce 2022: „Zpětně mě mrzí, že jsem jim nevěnovala víc pozornosti, ale jak jsem to měla tušit.“ Již dříve v životě dokázala úspěšně porazit rakovinu prsu.

Mohlo by vás zajímat: Nejen Anna Slováčková nebo Anna K. Tyhle ženy bojovaly s rakovinou. A nevzdaly se!

Deník New York Times následně přinesl informace o tom, jak hereččini kolegové i další členové štábu museli při natáčení seriálu Smrt nás spojí mimo záběr držet její nohy, aby zvládla stát, nebo se jí zastávat, když potřebovala více přestávek než ostatní.

Kvůli své chorobě Christina rovněž přibrala asi 20 kilogramů. Ani to, ani nutnost chodit o hůlce jí však nezabránily dorazit 26. února v doprovodu dcery Sadie (12) na předávání cen Screen Actors Guild Awards. Herečka se tento měsíc v rozhovoru pro Los Angeles Times také přiznala, že tato událost bude zřejmě poslední, při níž se objeví na veřejnosti.

„Je to zřejmě moje poslední předávání cen v roli herečky, takže mi na tom opravdu záleží,“ přiznala Applegate, které postupující choroba stále více znemožňuje normální pohyb včetně schopnosti stát na nohou. Zároveň potvrdila, že její současná role v seriálu Smrt nás spojí bude pravděpodobně rovněž tím posledním, co po sobě z herecké kariéry zanechá. Dříve či později už totiž nebude schopná pohybu bez invalidního vozíku.

Známá Kelly Bundová z komediálního seriálu Ženatý se závazky loni v listopadu obdržela hvězdu na Chodníku slávy. Při té příležitosti vyjádřila lásku své milované dceři. „Jsi mnohem víc, než si vůbec uvědomuješ. Jsi krásná, hodná, milující a chytrá a já jsem vděčná za každý den, kdy se můžu probudit a odvézt tě do školy,“ dodala směrem k Sadie v slzách dojatá Christina Applegate při odhalení své hvězdy.

Sdílejte článek
Štítky nemoc společnost dcera roztroušená skleróza příznaky diagnóza herečka chodník slávy Christina Applegate

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.