Celebrity

8. listopadu 2023 11:00

David Laštovka

Livia Klausová: Václav mě zaujal výřečností, byl nádherný. Tchyně ze svatby nadšená nebyla

KVIFF: Livia Klausová přijela do Varů opět s vnuky

Letošní rok se pro bývalou první dámu Livii Klausovou nese ve znamení oslav. Letos v červenci v manželství s bývalým prezidentem České republiky Václavem Klausem oslavili 55 let, 10. listopadu slaví osmdesátiny. Jak se spolu dohromady? Proč Klausova maminka byla proti jejich svatbě? A co dělají jejich synové, Jan a Václav?

Livia Klausová se s Václavem Klausem seznámila během studií na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde navštěvovala druhý ročník a její budoucí manžel pátý. Jiskra mezi nimi přeskočila na hodině nepovinné španělštiny. „Zaujal mě výřečností a byl nádherný. Vysoký na tehdejší výšku kluků. Měl dlouhé vlasy. Dala jsem do toho absolutně všechno. Láska prostě,“ prozradila Klausová ve své knize Smutkem neobtěžuju.

ČTĚTE TAKÉ: Václav Klaus oslavil 80. Co o něm prozradila jeho bývalá milenka?

Svatební noc v garsonce

V jeden okamžik se jejich vztah dostal na rozcestí. Buď svatba, nebo konec. „Když se Vašek pořád k ničemu neměl, vzala jsem to do svých rukou. O svatbě už sice šla řeč, ale bez termínů a detailů. Vašek jel s basketem na sportovní zájezd do Egypta a já jsem mu před odjezdem řekla: ‚Tam mají levnější zlato, přivez prstýnky!‘ Trochu se kroutil, tak jsem ho strašila a řekla mu: ‚Když prstýnky nepřivezeš, vezmu si doktora Jaroše.‘ Prstýnky přivezl,“ vylíčila ve své knize.

Zatímco ona se na vdavky nepopsatelně těšila, Klausova maminka sledovala vše s jistými rozpaky. „Myslím, že Vaškova maminka by nebyla nadšená z žádné nevěsty. Byl maminčin,“ vysvětlila Livia. Svatbu měli 31. července v roce 1968. Tedy pár týdnů před sovětskou okupací. Klausovi bylo sedmadvacet, Livia byla o dva roky mladší. „Obřad byl na Novoměstské radnici na Karlově náměstí a odtud jsme šli pěšky do Riegrových sadů na oslavu. Na svatební noc už si moc nepamatuji. Asi jsme byli u nás v garsonce, kterou jsme měli s mojí sestrou,“ vzpomínala v knize bývalá první dáma.

Synové Václav a Jan mají výrazně mladší partnerky

V manželství se jim narodili dva synové. Rok po svatbě přišel na svět Václav, který se stejně jako otec angažoval v politice. V roce 1995 se oženil s Kamilou Pojslovou, s níž měl tři děti. Vojtěcha, Jakuba a Kateřinu. Manželství však po sedmnácti letech skončilo rozvodem. Jeho druhou ženou se stala o šestnáct let mladší Lucie Hřebačková, s kterou má dceru Elišku. I toto manželství po pěti letech krachlo. Od roku 2017 je jeho partnerkou o sedmnáct let mladší Simona Vandová.

Druhý syn Livie a Václava Klausových se narodil v roce 1974 a dostal jméno Jan. Pracuje ve společnosti ČEZ jako vysoce postavený manažer, žije v ústraní a médiím se vyhýbá. Z prvního manželství s půvabnou blondýnkou Veronikou má tři děti. Po rozvodu se dal dohromady s kolegyní z práce, o čtrnáct let mladší Lucií, kterou si vzal před čtyřmi lety za ženu. S vnoučaty má Livie Klausová dobré vztahy, její vnuci ji například letos doprovázeli na filmový festival v Karlových Varech (více v úvodním videu).

Jak o svých prarodičích mluvil vnuk Václava a Livie Klausových?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.