7 vlasových elixírů: Návod, jak probudit své vlasy do krásy

Možná se vyhýbáte pohledu do zrcadla, protože vaše koruna krásy vypadá bídně. Bez lesku, šedá, zplihlá. Poradíme vám, jak se to dá rychle napravit.

Očista do čista

Příčinou matného vzhledu pramínků může být právě teď nedostatečná očista. Neznamená to, že si vlasy nemyjete dost často, ale nezvládá to váš šampon. V zimě poletuje ve vzduchu spousta nečistot, smog je ještě zahuštěný zplodinami z toho, jak se v domácnostech topí. Navíc máme sklony v tomto období používat vyživující kosmetickou péči, protože se vlasy celkově hodně vysušují. Ta se však společně s nečistotami usazuje na povrchu vlasů a tvoří zmíněný matný film.

Nasaďte teď na jaře některý z očistných šamponů, třeba s přírodními složkami. Vlasy si šamponujte dvakrát za sebou, jednou to nestačí. A důkladně je opláchněte.

Domácí salon

Vlasy vždycky dokonale prokouknou, když je vezmete do salonu. Je to tak, kadeřníci totiž používají kosmetiku, která obsahuje koncentrovanější látky a nejnovější technologie, které pronikají do hloubky vlasu, nezůstávají jen na povrchu. Právě uvnitř se totiž vlasové vlákno poškozuje. Když pramínky týráme chemicky a mechanicky, poruší se vazby a struktura, což vede ke slábnutí a lámání.

Aby vás jarní restart vlasů nezruinoval, zajděte si na jednu kúru do salonu a doma pokračujte péčí, která se profesionálním přístupem k vlasům inspirovala. Ideální je, když si potřebnou kosmetiku pořídíte přímo v kadeřnickém salonu.

Kouzelná barva vlasů

Nová barva vlasů – to jsou dokonalé jarní mimikry. Vyberte si o odstín světlejší barvu, než používáte v zimě, protože to bude vypadat, jako by vám tu obvyklou barvu jenom trošku vyšisovalo sluníčko, které se nám už konečně začalo klubat.

Jestli se bojíte, že pramínky vystresované náročným zimním obdobím by mohlo domácí barvení poškodit, vyberte si některou z barev, které současně o vlasy pečují. Například technologii, která přimíchává sérum do barvy a v dalším kroku pohlídá, aby se po dokončení vlas znovu uzavřel. A po třech týdnech si dopřejte regenerační zábal.

Péče přímo na míru

Unavené vlasy bez života volají pro regeneraci. Ale než zamíříte do drogerie pro pečující šampon, zamyslete se, jaké vlasy vám příroda nadělila. Skoro polovina Češek má vlasy jemné, třicet procent normální a dvacet silné. A každé z nich potřebují trošku jinou koncentraci regeneračních látek. Protože pokud se vám stalo, že právě po takové péči vlasy zplihly, bylo jich tam moc. Jestli se špatně rozčesávaly, naopak jich bylo málo. Jestli netušíte, do jaké vlasové skupiny patříte, určitě vám to odhalí váš kadeřník. Pak už si snadno vyberete regeneraci na míru.

Vitamínová bomba

Bez dlouhého přemýšlení – jakýkoliv typ vlasů po náročné zimě potěšíte přísunem vitamínů, ovšem zvenku. Všechny potřeby, ať je to více lesku, posílení růstu, vylepšení hydratace i ochrana, pokrývá mix vitamínových specialistů B, D a E. Oceníte, že jejich účinek je velmi rychlý, už po prvním použití vlasového kondicionéru, ale samozřejmě se nabaluje s každým dalším nanesením. Obvykle stačí, když kondicionér necháte na hlavě jednu dvě minuty, ale tentokrát mu dopřejte pečující pětiminutovku. Nezapomeňte před použitím vlasy vyždímat, aby se do nich dostalo co nejvíc péče.

Rande s přírodou

Stále více se výrobci kosmetiky vracejí k přírodě, hotový poklad objevili v semínkách koriandru. Pokud proměnila zima vaše pramínky v suchou lámavou slámu, posílení a návrat ke zdravému vzhledu zvládne právě tato aromatická řada. Zkombinujte šampon s péčí speciálního séra. Posílí vlasy po celé délce, ale nelekejte se, nijak je to nezatíží.

Také si ho můžete dávkovat podle potřeby – když si pár kapek vmasírujete ke kořínkům, přispějete k jejich dobré kondici, zato když sérum dopřejete konečkům, vylepšíte vzhled a ochráníte je před negativními vlivy okolí.

A zase ty oleje

Možná už jste je svým pramínkům dopřávala v zimě, tak v tom klidně pokračujte. Nic tak spolehlivě neuhladí povrch vlasů a nedodá jim takový lesk, jako nesmývací olejová péče. Navíc téměř bez práce.

Pro jarní program zvolte odlehčenější formu spreje, tolik nehrozí, že vlasy předávkujete a promění se v mastné myší ocásky. Mezi osvědčené hity stále patří arganový olej. Nejenom že pramínky uhladí a vyživí, ale také je omlazuje. Zaštítí je totiž před palbou slunečních paprsků, které urychlují stárnutí. A je bonusem i pro barvené vlasy, udrží si déle sytou barvu a lesk.

-jk-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.