6. června 2018 10:00
Martina ČerňanskáChcete podstoupit microblading obočí? Řekneme vám, co vás čeká a na co si dát pozor!
Chcete dát obličeji výraz a krásně orámovat oči? Pokud vám příroda nenadělila dokonalé oblouky obočí, nezoufejte. Pomůže vám permanentní make-up obočí zvaný microblading.
Krásné klenuté obočí udělá s vaším obličejem zázraky. Prokouknete tak, že se budete jen divit! Fakt je, že obočí dává tváři výraz a charakter, často dokáže omladit a hlavně – nebudete se muset ráno co ráno v koupelně ohánět tužkou a štětečky. Zkrátka letní pohoda.
Jak ale microblading probíhá a co od toho můžete čekat? Microblading jsme vyzkoušeli za vás a tady je několik poznatků, které byste měla vědět, než se do toho pustíte na vlastní kůži.
1) Něco to stojí
Tato procedura není úplně “za hubičku”. Většinou si studia krásy účtují kolem 3000 až 4000 korun za proceduru. Můžete se ale poohlédnout po různých akcích a sehnat voucher třeba i za 1700 Kč. Pro náročné jsou na trhu exkluzivní služby, kde se vám dostane samozřejmě prvotřídní péče od nejlepších profesionálů školených ve světě, ale zaplatíte si za to třeba i jednou tolik.
2) Není věčný
Přestože jde o permanentní make-up, nic netrvá věčně, ani vaše nové dokonalé obočí. Barva se nanáší jen do nejsvrchnější vrstvy pokožky a časem bledne, vymývá se a ustupuje. Microblading vydrží kolem dvou let, ale i toto může být velmi individuální.
3) Kráso, trp!
Nebudeme říkat, že to nebolí. Protože trochu ano. Do obočí vám v podstatě malou ostrou čepelí vyškrábou zářezy podobné chloupkům, které se naplní barvou a zahojí se. Podobně jako v tetování. Na druhou stranu, návštěva zubaře bývá horší. Před procedurou vám na obočí nanesou znecitlivující krém, díky kterému to relativně v pohodě dáte.
4) Pozor na “odborníky”!
Vzhledem k tomu, že se jedná o permanentní zákrok na vašem obličeji, více než u čehokoli platí: dvakrát měř, jednou řež! Nic neuspěchejte! Vyptávejte se, chtějte vidět fotky, čtěte recenze, pořiďte si obrázek svých představ! Prověřte si studio a člověka, který vám bude microblading obočí dělat, abyste měla jistotu, že jste v opravdu dobrých rukou!
5) Co vás čeká?
Připravte se na asi hodinovou proceduru, před kterou budete muset podepsat informovaný souhlas. S odborníkem nejprve vše podrobně konzultujte, aby se předešlo nedorozuměním. Neměla byste mít astma, protože budete po celou dobu ležet, a také běžte na proceduru v dobré fyzické kondici.
Nejprve se domluvíte na tvaru, barvě a délce obočí a tvar se předkreslí, aby se dosáhlo co nejhezčího výsledku. Pak si chvilku poležíte s krémem proti bolesti a jde se na to.
Celé to je vlastně jako škrábání do vašeho původního obočí a když se udělá dostatek nových “chloupků” zapracuje se barva.
Obočí nebude oteklé, ani by nemělo krvácet, ale bude citlivější. S běžným hojivým krémem budete do večera v pohodě.
Připravte se na to, že první dny bude výraznější a tmavší, než byste možná čekala, ale to je jen barva v pórech, která se postupně vymyje.
Nově vytetované chloupky by měly vypadat naprosto přirozeně a měly by kopírovat přirozený růst vašeho obočí.
Příští den nedělejte žádné vylomeniny, nic si do obočí nenanášejte ani se nemalujte, nechte ho zahojit.
Po měsíci se většinou dělá ještě korekce a je hotovo. Na rok až dva, byste měla mít od ranního konturování obočí pokoj.
Čeho se vyvarovat?
- Nepřirozených tvarů, barev a typů obočí, které se absolutně nehodí k vašemu obličeji. Když to sluší Kim Kardashian, nemusí to slušet i vám.
- Pseudoodborníků, kteří nejsou proškolení nebo mají špatné recenze na internetu!
- Nerealistických představ. Pokud chcete obočí jako Kim, ale příroda vám dala oči blízko u sebe a jiný typ tváře, buďte při zemi. Ani výrazným nosům hodně tmavé a husté obočí neprospívá. Nechte si poradit!
- Na microbladning nechoďte pokud se necítíte dobře, ať fyzicky, tak psychicky. Je to trvalý a mírně bolestivý zásah do vašeho obličeje a musíte být zkrátka v pohodě!
autor: KU