Móda a krása

3. listopadu 2020 07:00

Anna Kopečková

Christová, Dobrovolná, Stočesová... Co dělají a jak vypadají bývalé vítězky soutěže Miss?

Vyhlašování tuzemských královen krásy patřilo na začátku devadesátých let k nejsledovanějším kulturním událostem v celé zemi. Pojďme si připomenout nejvýraznější tváře této soutěže. Jak se jim změnil život a jak se jim vede nyní?

Miss 1989 Ivana Christová (50): Celoživotní boj s kily

První novodobá Miss Československa se změnila k nepoznání. Pleť má sice stále krásnou jako panenka, ale trápí ji nadváha. Vyzkoušela řadu diet, ale po zhubnutí se téměř pokaždé dostavil takzvaný jo-jo efekt. A jak sama přiznává, boj za ideální postavu už vzdala. „Jsem sama se sebou spokojená a už nebudu řešit, že se někomu moje kila nelíbí,“ prohlásila Ivana, která modeling už dávno vyměnila za podnikání. Má agenturu, která se specializuje na společenské akce a různá školení, navíc se věnuje kosmetice. Je matkou dcery Daniely, kterou má s Francouzem s vietnamskými kořeny.

Miss 1990 Renáta Gorecká: Je z ní Polka vlastnící luxusní hotely

Po soutěži vystudovala vysokou školu, začala cestovat do zahraničí a do rodného Českého Těšína už se nikdy nevrátila. Stala se z ní úspěšná podnikatelka. S manželem, s nímž má dvě děti, vlastní několik nemovitostí a luxusních hotelů. „Modeling mě živil asi tak rok. Říkala jsem si, že musím dokázat, že nejsem blbá a jenom hezká, proto jsem šla studovat a tam poznala svého budoucího muže,“ svěřila se. Deset let žila ve Švýcarsku, nyní pobývá v Polsku, kde získala občanství.

Miss 1992 Pavlína Babůrková Kratochvílová (47): Přebrala muže Lucii Bílé

V jejím životě sehrálo osudovou roli seznámení s producentem Petrem Kratochvílem, který v té době žil se zpěvačkou Lucií Bílou, s níž měl syna Filipa. Že by ho ale odloudila od rodiny, jak se dodnes míní, to odmítá. „Pokukovali jsme po sobě ještě předtím, než jsme se osobně seznámili. Bylo to takové vzplanutí a všechno, co jsme si o sobě platonicky mysleli, se splnilo,“ uvedla Pavlína.

Jejich vztah zlomil Bílé srdce. Brala to jako velkou zradu a nemohla jim dlouho odpustit. Dnes už je podle bývalé miss ale všechno zlé zapomenuto. „Určitě je to úplně jinde, než to bylo na začátku. Čas mnohé urovná. Respektujeme se a komunikujeme spolu bez problémů. Všichni si vážíme toho, že máme děti. Všechny jsou vlastně všech,“ dodala Pavlína, která má s Kratochvílem už čtyři děti: Pavla, Petra, Ilonu a Julii. Navíc z předchozího manželství ještě syna Jana.

Jeden čas měla modelingovou agenturu, nyní s podnikáním pomáhá manželovi a věnuje se regionální politice. V Jevanech, kde společně žijí, je zastupitelkou obce. Pavlína vypadá, jako by se u ní zastavil čas. A to prý o sebe nijak zvlášť nepečuje. „Díky dětem jsem neustále v pohybu, a to bohatě stačí. Nechodím ani cvičit,“ poznamenala.

Miss 1993 Silvia Lakatošová (47): Čtyřikrát týdně na spinningu

Poslední federální Miss a čtvrtá nejkrásnější žena na Miss Universe má stále skvělou figuru a štíhlé nohy. Ráda také dává na odiv svoje poprsí, které, na rozdíl od jiných krásek, nemá nijak upravené. O svůj vzhled každý den pečuje. „Miluju pohyb, bez toho nemůžu být. Chodím do fitka, čtyřikrát týdně jsem na spinningu, kde si jedu svých dvacet kilometrů. Sport je pro mě ten nejlepší relax a zábava zároveň. A hlídám si stravu, mám upravený jídelníček,“ přiblížila Silvia, která donedávna na rodném Slovensku organizovala soutěže krásy. V oboru tedy zůstala i nadále. S manželem Pavlem Chovancem má dvě děti, syna Christiana a dceru Valerii.

Miss 1997 Terezie Dobrovolná (45): Máma na plný úvazek

Se svým partnerem miliardářem Davidem Beranem má tři dcery: Kristýnu, Kateřinu a Rozálii Annu, kterou porodila před třemi lety. „Žiji velmi úzký rodinný život s individuálním vzděláváním a cestováním. Na to, abych sama budovala nějakou kariéru, ještě čas nemám. Ta doba sama přijde, až mě dcerky nebudou potřebovat. Teď je mým posláním mateřství,“ svěřila se Terezie, která ze své krásy neztratila vůbec nic.

Miss 1998 Kateřina Stočesová (41): Co jí znechutilo showbyznys?

V tehdejším ročníku porazila kudrnatá blondýnka velkou rivalku Alenu Šeredovou, která skončila na druhém místě. Přesto nakonec nesměla jet reprezentovat Českou republiku na prestižní Miss World, neboť prý neuměla dobře anglicky, a nahradila ji tam právě zmíněná vicemiss. Možná i to jí showbyznys znechutilo a začala se věnovat úplně něčemu jinému. Otevřela si květinářství a obchod s golfovými potřebami. Maminka dvou dětí: dcery Anny Marie a syna Christophera si stále udržuje štíhlou figuru, na tváři přibylo jen pár vrásek.

Podívejte se v galerii, jak finalistky Miss vypadaly dříve a jak jim to sluší dnes:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.