Příběhy 6 žen, které se rozhodly ušít vlastní svatební šaty

Nevěsty chtějí být v jejich den ty nejkrásnější na světě. A některé z nich zvolí cestu, která je možná netradiční. Ušijí si šaty samy nebo s malými změnami pokračují ve svatebních šatech předávaných z generace na generaci.

Ženy, které se rozhodly nepůjčovat si nebo si nekupovat svatební šaty pro jejich vysněný den, mají náš obdiv. Svatební šaty jsou možná ty nejzásadnější šaty v životě ženy a ony se rozhodly jít proti proudu. Místo princeznovských šatů šly vlastní cestou a ušily nebo přešily ty, které v rámci jejich podání existují pouze v jedné jediné verzi.

Výroba takových šatů patří mezi nejtěžší a profesionálovi může zabrat několik desítek hodin – v tom lepším případě. Pro amatérské švadlenky může být šití svatebních šatů záležitost, jež zabere klidně stovky hodin.

„Zamilovala jsem se do šatů, které stály 2 200 dolarů, tak jsem se rozhoda vytvořit si vlastní. Použila jsem tejpu a tričko, abych si vytvořila vlastní krejčovskou pannu, a koupila jsem 10 metrů látky a krajku. To je výsledek.“

„Vytvořila jsem si svoje svatební šaty, ačkoliv se ještě vdávat nehodlám."

„Nejhorší a nejtěžší zároveň pro mě bylo našít krajku. Musela jsem se podívat na několik návodů na YouTube, abych to zvládla sama. Zbytek šatů už byl o dost lehčí, krajková aplikace byla ale nejnáročnější. I na psychiku!"

„Svatební šaty jsem ušila ručně. Nemám šicí stroj a rozhodla jsem se jim věnovat speciální péči a drahocenný čas. Když jdete k oltáři v něčem, čeho si tak vážíte, všechno má pro vás úplně jiný smysl. Jsou za tím stovky hodin práce."

„Svoje svatební šaty jsem šila 8 měsíců. Samozřejmě že jako amatér jsem využila i několik on-line šicích kurzů. Šaty nejsou dokonalé, profesionál by na ně asi koukal jinak, ale vytvořila jsem je já sama a to je pro mě nejdůležitější."

„Ušila jsem si nejen svatení šaty, ale také šaty pro všechny družičky. Zabralo mi to více než 6 měsíců tvrdé práce. S výsledkem jsem ale spokojená."


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.