Móda a krása

27. července 2021 05:50

Anna Kopečková

Trápí vás druhá brada? Známe triky, jak se jí zbavit i bez operace

Za druhou bradu mohou nadváha, genetické předpoklady, nevhodný způsob života, ale také stárnutí. Tak se stává, že dvojitou bradu mají i lidé hubení, kterým se zde rozhodně neukládá přebytečný tuk. Řešením, jak se druhé brady zbavit, nemusí být jen plastická operace. Naštěstí existují i jednoduché triky, které dvojitou bradu opticky zamaskují nebo i trochu zmenší. ​​​​​​​

Zacvičte si

Oblast krku není snadné posilovat, ale pokud se do toho pustíte, můžete se zbavit nejen usazeného tuku, ale i povolené kůže. Něco lze cvičit cestou do práce nebo v práci, něco třeba doma při koukání na televizi.

  • Přitlačte jazyk na 10 vteřin na spodní patro a pak pomalu povolte. Opakujte desetkrát.
  • Zakloňte hlavu a pohybujte s ní z jedné strany na druhou pomalými pohyby.
  • Vysuňte dolní čelist co nejvíc dopředu, chvilku vydržte a pak povolte. Opakujte desetkrát.
  • Zahrajte si s výslovností – nejdřív vyslovte široké eeee a přitom roztáhněte koutky co nejvíc do stran. Poté několik minut vyslovujte co nejvýrazněji a nahlas za sebou písmeno O a X.
  • Tlačte prsty jedné ruky zespodu proti podbradku. Snažte se proti jejich tlaku rozevřít ústa.
  • Protáhněte si svaly na krku tím, že hlavu zakloníte, co nejvíc to půjde, a v záklonu vydržte asi deset vteřin. Cvik zopakujte ještě dvakrát.

Zvolte vhodný účes

Za každou cenu se vyhněte účesům sestříhaným k bradě, obzvlášť zakázaná jsou mikáda. Také krátké účesy vám nebudou zrovna lichotit, protože zvýrazňují krk a ten pak vypadá mohutnější, než ve skutečnosti je. Raději volte účesy, které opticky prodlužují krk a zeštíhlují oblast brady. Pokud chcete nosit delší vlasy, nechte si je sestříhat. Tento styl odvede pozornost od brady.

Začněte se jinak oblékat

Možná si myslíte, že rolák je vynikající způsob, jak odvést pozornost od toho ošklivého podbradku, ale to je velký omyl. Ve skutečnosti rolák funguje právě naopak a na problémové oblasti pozornost přitahuje. Vsaďte raději na výstřih, nejlépe ve tvaru písmene V, který prodlouží krk. Můžete také nosit zdobné topy a vzorované šaty, které upoutají pozornost samy na sebe.

Odveďte pozornost k očím a lícním kostem

Chcete-li odvést pozornost od svého podbradku, naučte se make-upem zvýraznit oči a lícní kosti. Experimentujte s druhy líčení, až pro sebe najdete to nejvhodnější. Málo žen používá víc než stíny a řasenku, ale pudrem či bronzerem se dají výrazně měnit kontury obličeje.

Pokud použijete správně make-up kolem brady, minimalizujete její velikost. Je třeba zvolit tmavší podklad a nanést jej i na bradu a krk. Čím tmavší barva, tím víc vytváří iluzi hloubky. Také bronzerem dokážete doslova zázraky. Konturováním můžete část obličeje, která se vám líbí, zvýraznit a naopak odvést pozornost od podbradku. Důležitá je barva bronzeru, pokud bude mít v sobě příliš červené, bude vypadat nepřirozeně. Naopak by měl mít šedý podtón, který napodobuje přirozené stíny v obličeji.

Zvýrazněte rty

Výrazné rty jsou skvělý způsob, jak upoutat pozornost na obličej, nikoliv na krk. Zvolte klasickou červenou nebo odstín fialové či růžové, která zvýrazní plnost vašich rtů. Pokud vám nesedí výrazná rtěnka, sáhněte alespoň po lesku nebo třpytivém balzámu.

Nic nepomáhá?

Doby, kdy jediným radikálnějším řešením dvojité brady byla operace podbradku, jsou už pryč. Další účinnou metodou, ovšem bez „řezání“, je injekční lipolýza. Jde o dermatologický zákrok, během kterého se do problematické oblasti, v tomto případě krku, vpichuje speciální roztok, který odbourává podkožní tuk. Je tedy vhodný pro ty, kteří mají pokožku ještě relativně pružnou. Zákrok je trvalý, bezbolestný a nevyžaduje téměř žádná omezení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.