Trápí vás v předjaří bolestivé záděry? Zbavte se jich jednou provždy!

Jednou je měl asi každý z nás. Nepříjemné záděry nejen hyzdí ruce, ale i pekelně bolí! Víte, proč se vám dělají a jak se jich zbavit?

Možná je to u vás celkem pravidelný problém: kolem nehtů se vám odloupne kus kůžičky a odhalí citlivou a bolavou část pokožky. Celé se to zanítí, způsobí zánět nehtového valu a bolí to jako čert. A někdy nás záděry vydrží trápit celé týdny. Jestli se v tomto scénáři poznáváte, zkuste s tímto problémem pořádně zatočit!

Hrozí i otrava krve!

Záděra vypadá jako banalita, ale může být až nebezpečná. V některých horších případech se totiž může stát příčinou otravy krve! Mít sepsi organismu z jedné malé ranky na prstu? Opravdu je to možné, nechceme ale strašit, to už jsou vážné případy. Kolikrát stačí velká bolestivost záděr a netěší nás ani jejich dost neestetický vzhled, který kazí krásné ruce a prstíky.

Proč se dělají?

Příčin, proč se nám dělají záděry na rukou, je celá řada. Možná se poznáte v některých případech, které zmíníme.

Jednou možností je nesprávně udělaná manikúra, která záděrový problém odstartuje, pak dokonce může trápit i malé děti a miminka.

Další příčinou je také nedostatek vitamínů a minerálů, což může být problém právě teď na konci zimy, kdy je tělo oslabené. Pokud můžete, doplňujte hlavně zinek, hořčík, křemík, železo a vitaminy A, C a B komplex.

Záděry jsou častým problémem manuálně pracujících lidí a lidí, kteří pracují často s papírem. Právě ten ruce hodně vysušuje, což by potvrdila nejedna dáma na poště nebo na úřadu. Ušetřeny nejsou ani kadeřnice, květináři, prodavači ovoce a zeleniny nebo uklízečky, které hodně máčejí ruce ve vodě.

Jak se jich konečně zbavit?

Zbavit se záděr je běh na dlouhou trať a rozhodně jde o změnu zvyků a vytvoření nových, zdravějších. Pokud si záděry koušete, je to asi to nejhorší, co můžete udělat! Každý čtvrtý člověk si záděry kouše a trhá, a pokud se to rozjede, můžete klidně skončit u lékaře s hromadou antibiotik. Když neustále otevíráte ránu, do záděry se s krví dostávají nečistoty a zánět sílí.

Proto zkuste následující rady:

  1. Doplňujte vitamíny a minerály, posilujte organismus.
  2. Natrženou kůži odstřihněte malými ostrými nůžkami a ještě lépe štipkami – kleštičky ji bezpečně bez trhání odstraní přesně tam, kde chcete.
  3. Udělejte si koupel z měsíčku lékařského, heřmánku či hypermanganu a každý den v ní prsty koupejte.
  4. Neustále promazávejte záděry mastným krémem či ricinovým olejem.
  5. Na zanícená místa pomáhá i Ichtoxyl nebo višňová mast.
  6. Účinná je také koupel v teplé vodě s přidáním jedlé sody a následná péče jodovou mastí.
  7. Pokud záděrami trpíte, mějte trpělivost a všechny úkony zařaďte mezi svou každodenní rutinu. Jen tak se bolestivých záděr zbavíte dlouhodobě!
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.