Trendy estetické medicíny na rok 2020: Zapomeňte na obří vnady a nafouklé rty

Estetická chirurgie a dermatologie jsou na vzestupu. Zapomeňte ale na obří poprsí, nafouklé rty nebo nehybný obličej. Tyto zákroky jsou snad už minulostí. Do obliby se dostávají drobné úpravy těla či obličeje, které vypadají přirozeně a jsou dnes doslova pro každého. Pokud tedy o nějakém vylepšení uvažujete i vy, podívejte se, jaké trendy přinese nový rok.

Přesnost, rychlost a dostupnost. To není reklama na nové auto, ale hesla, kterými se řídí vývoj estetické medicíny. „Po stránce technické směřujeme ke stále větší preciznosti a díky tomu k rychlejšímu zotavení po operaci. Estetické zákroky se tak stávají zajímavými i pro lidi, kteří se doposud báli dlouhého hojení,“ potvrzuje MUDr. Josef Kulhánek, plastický chirurg z Lékařského domu Praha 7. „Nadále budou v oblibě neinvazivní, hlavně laserové zákroky, protože jsou rychlé a pacienty jen minimálně zatěžují. Přibývá i mladších žen, které chodí preventivně na ošetření proti vráskám,“ doplňuje dermatolog Lékařského domu Praha 7, MUDr. Miloš Kravciv. Mění se také požadavky, s nimiž lidé do ordinací přicházejí: obří vnady, nafouklé rty a nehybné obličeje jsou už minulostí. Do popředí se dostává přirozenost.

6 ZPŮSOBŮ, JAK SE ZBAVIT VRÁSEK BEZ BOTOXU

Estetická medicína ve světě

  • Každý rok proběhne na celém světě cca 23,5 milionu estetických zásahů.
  • Vytrvale roste počet nechirurgických zákroků.
  • V roce 2018 bylo u žen nejoblíbenější operací zvětšení prsou.
  • U mužů vedla plastika očních víček.
  • Z nechirurgických zákroků jsou číslem jedna injekce botoxu.

(Zdroj: Mezinárodní společnost estetické plastické chirurgie – ISAPS)

Podle statistiků byly v poslední době nejpopulárnější tyto operace: zvětšení prsou, liposukce nebo plastika břicha. U malých zákroků bez skalpelu vede botox, následují dermální výplně, chemický peeling či laserová depilace. A jaké konkrétní úpravy se na vítězných příčkách objeví v roce 2020? Zatím nevíme zcela přesně, ale můžeme odhadnout, kterým směrem se při hledání favoritů dívat.

Všichni chtějí dokonalé tělo

Hned tři z pěti nejoblíbenějších chirurgických zákroků se týkají úpravy někde na těle. I v roce 2020 bude hitem liposukce coby metoda tvarování postavy. Populární zůstává zvětšení prsou a stále častěji se k tomu bude využívat vlastního tuku. „Tzv. autoaugmentace spočívá v tom, že nejprve se provede liposukce, která odsaje tuk z partií, kde přebývá, typicky z boků nebo stehen. Následně tento tuk přeneseme do oblasti prsou. Metoda tolik nezatěžuje tělo, protože do něj nevkládáte cizí těleso. Na druhou stranu lze takto změnit poprsí jen o jednu velikost,” vysvětluje MUDr. Kulhánek. Je to vlastně splněný sen mnoha žen – vezme se tuk tam, kde ho nechcete, aby dodal objem tam, kde naopak chybí. A konečně, strmě přibývá zákroků v intimních oblastech. Žádná jiná tělesná partie takový skok popularity nezaznamenala. Počet žen, které podstupují tzv. labioplastiku či laserové omlazení vagíny, roste o desítky procent.

PROČ CHCE LABIOPLASTIKU STÁLE VÍCE ŽEN?

V ordinacích přibývá mužů

Do ordinací se budou letos stále častěji vydávat muži. Pro lékaře je to změna, protože si žádají trochu jiné výsledky než ženy. „Například u modelace postavy za pomoci liposukce musíme vytvořit jiný tělesný tvar. Zatímco ženy chtějí mít pěkné křivky, muži samozřejmě touží po více maskulinních rysech,“ udává příklad takových odlišností plastický chirurg.

Za typicky mužské úpravy můžeme označit gynekomastii (zmenšení prsou u mužů), zdůraznění mužné brady, zvětšení lýtek či transplantaci vlasů.

Z běžných zákroků je u mužů v oblibě liposukce, operace očních víček, plastika nosu či botox.

Vedou malé zákroky

Estetická medicína raketově rozvíjí metody, které nevyžadují použití skalpelu a celkové anestezie. Je to příjemná zpráva pro všechny, kdo mají z operace a řezání strach. Menší zákroky, jako je třeba lifting pomocí nití, jsou šetrnější, většinou můžete ihned odejít domů a pokračovat v běžném životě. „Výhodou je kratší čas strávený v ordinaci a snadnější rekonvalescence. Člověk tak v podstatě nemusí vystoupit z každodenního procesu,“ objasňuje MUDr. Kulhánek. „Hodně vyhledávané jsou injekce, ať už botoxu nebo kyseliny hyaluronové, které rychle a účinně pomáhají proti vráskám. Velmi oblíbené pak jsou neinvazivní metody jako chemický peeling a laserové omlazení pleti,“ dodává dermatolog Miloš Kravciv. Obliba procedur, které se někdy s nadsázkou označují jako zákroky do polední pauzy, jen dále poroste.

V kurzu je přirozenost

S popularitou drobnějších zákroků souvisí také skutečnost, že lidé už v ordinacích nehledají radikální změny. „I po vzoru zahraničí a celebrit teď žádají hlavně přirozenost. Chtějí ponechat původní rysy, jen pozměnit některé detaily, s nimiž nejsou na 100 % spokojeni,“ vysvětluje rozvíjející se trend doktor Kulhánek. Světlou budoucnost tak mají metody, s nimiž lze dosáhnout přirozenějšího vzhledu. A pevné místo si v novém roce získají i ty, které byly dosud horkými novinkami, jako je např. lip lift. Je to vytvarování rtů zkrácením prostoru mezi nosem a horním rtem, probíhá v lokální anestezii a dodá ústům přirozeně mladistvý vzhled. Výrazné omlazení, ale bez typické vytažené kůže, slibuje také 3D facelift. Metoda využívá buď dermální výplně, nebo vlastní tuk pacienta k novému vymodelování částí obličeje, které s věkem a působením gravitace klesají.

Zapojí se nové technologie

Rok 2020 bude také nakloněný většímu rozšíření nových technologií a postupů do běžné praxe. Pozornost si získává například ultrazvuková operace nosu. Je šetrnější k okolním tkáním a pacient se tak vyhne velkým otokům a modřinám běžným při klasické plastice nosu. A těm, kteří se stále nemohou rozhodnout, jestli estetickou operaci podstoupit, pomůže počítačová modelace. Zájemce uvidí jako v reálu, jak bude přibližně po zákroku vypadat, program usnadní např. výběr vhodné velikosti implantátů či množství dermálních výplní.

-ak-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.