Víte, co dělají topmodeky pro dokonalou pleť? Naučte se jejich triky

Jistě, jsou v tom geny. Ale také spousta denní rutiny, a dokonce i tajné triky. Tak udržují ty nejžhavější topmodelky svou pleť. Zkuste jejich kouzla i ve vaší koupelně!

Svěží a zářivá pleť, více k letnímu looku nepotřebujete. V létě omezujeme make-up na minimum, vždyť je vedro a kdo by se mazal ráno v koupelně s kouřovými stíny! Chce to prostě super kůži, abyste vyrazila za letním dobrodružstvím.

Přední covergirls nebo andílci, co vynášejí to nejskvostnější prádlo na světových molech, o tom vědí své. Jejich práce je totiž vypadat dokonale. Prima je, že my, normální smrtelnice, už můžeme jen okoukat jejich náročně vydřené “know how”.

Diagnostika

Vyplatí se to vědět. Pokud chcete skutečně naskočit do profi péče o svou pleť, nechte svou pleť diagnostikovat. Pak se vám už nestane, že si koupíte špatně orientovaný krém nebo že se vám ještě více rozšíří póry!

8 hodin

Spánku. Bez debaty. Čím starší budete, tím více to uvidíte. Pokud šidíte spánek, projeví se to na všem. Budete nervózní, snadněji se tloustne a pleť nebude nic moc. Ne nadarmo se říká “vyspinkaná do růžova”.

Pryč s cukrem

I mladinké modelky si dávají pozor na přísun cukru. Buněčný metabolismus je neúprosný a tělo evolučně prostě na takové množství sacharidů není dělané. Pokud jíte hodně cukrů, budou se vám dělat více vrásky a jednoduše rychleji zestárnete.

Pozor na slunce

Věčné dilema. Chceme přitažlivě snědou pleť, ale slunce nám zároveň škodí. Pokud se nesmíříte s bílými lýtky nebo pihatým nosem, zkuste tajný trik modelek – samoopalovací airbrush. Pleť je dokonale sjednocená a zároveň ji chráníte před sluncem.

Nekuřte kvůli sobě

Pleť silných kuřaček poznáte snadno. Bývá popelavá nebo zažloutlá, prostě nevypadají ani mladě ani zdravě. Navíc se vám kouřením dělají vrásky kolem úst! O dechu a nepříjemném odéru ani nemluvě. Doba, kdy všechny modelky kouřily, je dávno pryč!

Kvalita se vyplatí

Opravdu se nenamáhejte s lacinými krémy, sice možná pleť promastí, ale žádné bonusy nečekejte. Čím straší budete, tím více se vám vyplatí do přípravku investovat. Čtěte recenze a hledejte kvalitu za přijatelnou cenu. Neberte podřadnou kosmetiku!

Choďte na kosmetiku

Chce to pravidelnost a uvidíte výsledky. Odborník vám totiž dokáže pleť vyčistit tak, jak to doma v koupelně těžko zvládnete. Navíc můžete využít různé neinvazivní metody na omlazení.

Voda, voda, voda

H2O je základ. Pijte čistou neperlivou vodu, bublinky tělo moc dobře nesnáší. Modelky vždy mají po ruce lahev vody, díky čemuž jsou často terčem vtípků, ale ony vědí, co dělají. Hydratace pleti je základ, zvláště v létě!

Pleťová dieta

To shrneme krásně a jednoduše: avokádo, ořechy, zelenina a ovoce (toho méně), vynechat mléčné výrobky a cukry. Vše prolévat pleťovým čajem a spoustou čiré vody. Bílkoviny ano, ale s mírou a v nejvyšší kvalitě. Pokud vydržíte alespoň měsíc, budete zírat!

autor: Kamila U.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.