Vyrobte si doma luxusní sérum na pleť. Ušetříte a zazáříte!

Moudrá žena ví, že nejdražší nemusí nutně znamenat nejlepší. Víte, že si doma můžete vyrobit luxusní pleťové sérum, které si nezadá se špičkovou kosmetikou? Pusťte se do toho!

Máte pocit, že musíte utrácet závratné částky za pleťovou kosmetiku, abyste dala své pleti to nejlepší? Samozřejmě, že se různé značky předhánějí v technologiích, za které ochotně utratíme peníze v nekonečném maratonu za mládím a krásou.

Jenže ne každý si to může dlouhodobě dovolit a také se nabízí otázka, proč tolik utrácet. Když se zamyslíte, opravdu hodně peněz můžete ušetřit, když budete trochu kreativní nejen v kuchyni a šatníku, ale i v koupelně u zrcadla.

Udělat si doma vlastní sérum má rozhodně několik výhod. Za prvé – bude vás to bavit a budete mít dobrý pocit ze své samostatnosti. Za druh – víte přesně, co se ve vašem kosmetickém přípravku nachází a můžete ovlivnit jeho složení tak, aby bylo co nejblíže přírodě.

Za další – víte, že jste kvůli své krásné pleti nepoplenila planetu, nezanechala uhlíkovou stopu, nepřispěla k tání ledovců a testům na zvířatec, nadneseně řečeno.

Nespoléhejte jen na kosmetiku

Následující recept na sérum je určen hlavně proti stárnutí pleti. Což je téměř vždy běh na dlouhou trať. Určitě myslete také na to, že žádná kosmetika není samospásná, když se přejídáte cukrem, kouříte jako fabrika, nepijete dost vody a spíte na jedno oko tři hodiny denně. To pak těžko zachráníte krémem.

Když ale nasednete na parník jménem zdravý život a budete se o sebe hezky starat, sérum se stane vaším nejlepším přítelem. Pokud ho budete používat dlouhodobě, uvidíte výsledky – pleť pěstěnou, zářivou, zpevněnou. Obsahuje totiž samé báječné suroviny, které vaše kůže ocení:

Vitamín E – dokonalý antioxidant

Jedním ze zázraků tohoto séra je tobolka vitamínu E. “Éčko” je jeden z nejdůležitějších antioxidantů v těle, který zabraňuje vzniku toxických odpadů a vzniku volných kyslíkových radikálů. Pomáhá zpomalovat stárnutí a prokazatelně působí i jako prevence proti nádorovému bujení. Napomáhá udržet pokožku pružnou, chrání buňky před poškozením a pomáhá hojivým procesům. Tobolky s vitamínem E seženete na internetu nebo v lékárnách, nejsou moc drahé a vydrží docela dlouho.

Arganový olej – malý génius

Zkuste si sehnat do svého séra ten v raw a bio kvalitě. Vaše pleť ho bude úplně zbožňovat. Tento přírodní zázrak dokáže nevídané věci, zvlášť v dlouhodobém měřítku. Samotný arganový olej má vysoký obsah vitamínu E a můžete ho dát na kůži, vlasy, nehty i do salátu. Je univerzální a geniální. Vypne kůži, vyhladí vrásky, vyživí, hydratuje, léčí a vše, čeho se dotkne, nechává sametově hebké, mladé a zdravé.

Růžový olej

Nejkvalitnější a nejdražší je z damašské růže. Ano, tato ingredience nepatří k těm levným, ale potřebujete ho jen trochu a vydrží nekonečně dlouho! Milovali ho staří Římané, Číňané, Egypťané a kromě toho, že je výborný na pleť, je také skvělým antidepresivem, afrodiziakem a antiseptikem. S pletí umí doslova zázraky a nádherně vaše sérum provoní. Při koupi dejte pozor na kvalitu, kupujte opravdový růžový olej.

Mandlový olej

Je skvělý na oči. Na kruhy pod nimi, otoky a černé skvrny. Podobně jako jeho kolegové má v sobě vitamin E a svými anti-age účinky působí blahodárně na kůži. Takže ho tam také dáme, skvěle poslouží na prozáření.

A zbývá recept na domácí anti-age sérum:

Potřebujete:

  • 2 tobolky vitamínu E
  • 4 ml arganového oleje
  • 4 ml růžového oleje
  • 2 ml mandlového oleje
  • tmavou lékovou lahvičku, nejlépe s kapátkem

Postup už je neskutečně jednoduchý. Osvoboďte náplň z tobolek vitamínu E a společně se všemi ingrediencemi smíchejte dohromady. Obsah dejte do tmavé skleněné nádobky a udržujte v chladu, suchu a bez přímého slunce – tak vám dlouho a dobře vydrží.

Sérum používejte dlouhodobě a pravidelně. Klidně ho můžete dát i do konečků vlasů nebo na nehty. Nezapomínejte ani na dekolt a prsa, ať se v létě můžete pochlubit sametovou pokožkou.

-ku-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 7. 2024

Berani, dnes pravděpodobně více než obvykle toužíte po samotě. Ačkoli jste se možná zavázali k účasti na nějakém večírku nebo setkání, nyní se vám tato myšlenka může zdát otravná. Možná budete raději pracovat na nějakých úkolech či projektech, nebo si budete chtít jít zacvičit a uvolnit část napětí, které cítíte. Druhá možnost je dobrá. Pokud si zacvičíte dříve, možná budete mít později chuť někam vyrazit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.