5 věcí, které by muži měli přestat dělat, aby byli plodnější. Vliv má i konzumace masa

Pokoušíte-li se s partnerem o miminko a vaše snahy jsou zatím bez úspěchu, není nutné už po krátké době spěchat k lékařům. Je totiž až neuvěřitelné, jak zdánlivé maličkosti mohou negativně ovlivňovat mužskou plodnost. Lékařka z reprodukční kliniky Natalie Crawford řekla, co je nutné muži zakázat, aby byla větší šance s ním počít.

Magazín British Medical Journal zveřejnil studii, podle které u mužů došlo v posledních 60 letech ke snížení počtu spermií až o 50 procent. Takové údaje jsou znepokojivé, dokazují totiž vliv moderní doby na schopnost reprodukce.

Páry by se na reprodukční kliniky při problémech s početím neměly vydávat jen po krátké době zkoušení. Spoustou věcí navíc mohou jít úspěchu naproti. Podle lékařky Natalie Crawford je u mužů potřeba dbát na pět faktorů, které nejsou maličkostmi, jakými se být zdají. Promluvila o nich na Instagramu.

1. Kouření

„Kouření má na sperma příšerný vliv,“ řekla odbornice z reprodukční kliniky. Její slova dokládá i řada studií. Spermie kuřáků se pohybují sníženou rychlostí, mnohdy mají také abnormální tvar a jejich DNA je poškozené.

2. Notebook na klíně

Ať už při práci, nebo ve volném čase, pokládání notebooku na klín je často přehlíženým faktorem, který na spermie působí negativně. „Varlata jsou mimo tělo z nějakého důvodu. Notebook zvyšuje jejich teplotu, což může zvýšit počet spermií abnormálního tvaru,“ tvrdí lékařka.

3. Marihuana

Natalie Crawford uznává, že tato záležitost může leckomu připadat kontroverzní, ale užívání marihuany má na schopnost reprodukce skutečně neblahý vliv. „Tato droga snižuje produkci spermií a také mění jejich tvar,“ upřesnila.

O zkušenostech s marihuanou promluvila i Eliška Balzerová  v 7 pádech Honzy Dědka

4. Zpracované maso

Maso, které bylo zpracováno za účelem lepší chuti či delší trvanlivosti, má také negativní vliv na plodnost. „Je v něm spousta chemie, což je pro sperma špatné,“ vysvětlila Natalie Crawford.

5. Testosteron

Jedná se sice o mužský pohlavní hormon, jeho užívání například ve formě tablet má ale opačný efekt, než by si lidé mohli myslet. „Testosteron je v podstatě mužská antikoncepce. Spermie zabíjí a je možné, že po jeho užívání je muž nebude produkovat měsíce nebo i roky,“ dodala doktorka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.