Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

10 nejdůležitějších vlastností, které ženy hledají u mužů. Má je i ten váš?

Mladý, krásný, přívětivý, chytrý, vtipný, neodolatelný… A teď vážně – jaký by měl být váš partner? Bez kterých jeho vlastností byste se neobešla? Na základě svých zkušeností vybrali odborníci na vztahy následujících deset vlastností. Shodují se s těmi vašimi? Nebo máte o vysněném partnerovi jiné představy?
Vydáno: 10.10.2018
10 nejdůležitějších vlastností, které ženy hledají u mužů
Autor: iStock 10 nejdůležitějších vlastností, které ženy hledají u mužů
 1. Chemie (přitažlivost) 
  Neměla byste se cítit špatně, pokud někoho zavrhnete „jenom“ proto, že vás k němu nic nepřitahuje. Že mezi vámi zkrátka není ona pověstná „chemie“. Jakmile totiž spatříte potenciálního partnera, určitě na sobě pozorujete, že si ho zaškatulkujete do jedné z těchto dvou kategorií: „má kouzlo, táhne mě to k němu“, nebo „nejiskří to, nepřitahuje mě“. Většinou hned na první pohled cítíte, zda se chcete co nejčastěji vyskytovat v jeho blízkosti, protože se v jeho přítomnosti cítíte jako královna krásy. Nádherná a plná energie. Přitažlivost je velmi důležitá, je předpokladem pro navázání hlubšího vztahu.
 2. Zranitelnost
  Je náročné budovat vztah s někým, kdo se vám nechce otevřít, kdo je nedostupný. Muži, kteří jsou přístupní, se dokážou odpoutat od pozice moci, kterou přirozeně mají a leckdy ji až zneužívají k tomu, aby se cítili dobře. Podmínkou pro vytvoření partnerství je mít otevřené srdce. Být přístupný, a tím pádem i zranitelný. To samozřejmě platí pro obě dvě strany. Kdo není ochoten se otevřít, nikdy nezažije pravou podstavu vztahu.
 3. Stabilita
  Tato vlastnost v sobě zahrnuje tři roviny. Emocionální, finanční a pak také vztahovou. Pokud má váš partner hlavu v oblacích, je rozervaným umělcem nebo nedokáže hospodařit s penězi, případně si nejste jistá, zda je vám věrný, nemůžete si být jistá ani tím, zda se na něj můžete spolehnout. Tito muži jsou bohužel dost nepředvídatelní, nemáte s nimi jistotu. A to obzvlášť tehdy, když uvažujete o založení rodiny.
 4. Rovnost 
  Jestliže jste se někdy v nějakém vztahu cítila méněcenná, mohlo to být proto, že vás přítel nebral za rovnocenného partnera. Přestože byly dříve ženy považovány ve všech směrech za toho slabšího, neplnohodnotného, je evidentní, že dnes je to už úplně jinak. Ženy touží po rovnoprávnosti, a to jak v sociální, tak i ekonomické nebo politické sféře.
  Ve vztahu tomu samozřejmě není jinak. Jsme přece všichni lidi, a to bez ohledu na to, zda máme penis nebo vaginu. Proto bychom měli mít všichni stejná práva a být si rovni. Jenže ne všichni muži jsou ochotni tohle akceptovat, odpoutat se od starých zvyků. Od takových mužů raději ruce pryč. 
 5. Uvědomělost
  Je naprosto v pořádku, když se v něčem snažíte svého partnera ovlivnit (pozor, jenom ovlivnit, ne změnit!). Některé studie dokonce prokazují, že tajemství šťastných a úspěšných vztahů je zakořeněno ve vzájemném ovlivňování se. Pokud je váš partner k tomuto otevřený, je ochoten přijmout vaše postřehy a názory a reagovat na ně, znamená to, že dokáže vnímat toho druhého a „nacítit“ se na jeho emoce a potřeby. Určitě máte kolem sebe páry (třeba mezi ně patříte i vy), kdy vám přijde, jako by ti dva „srůstali“ v jednoho člověka. A to je přesně ono! 
 6. Emocionální přítomnost 
  Co si pod touto vlastností můžeme vůbec představit? Znamená to, že když mluvíte na partnera, soustředí se opravdu jenom na vás a na to, co mu říkáte. Nekouká při tom do telefonu, ani se jakkoliv jinak nerozptyluje. Určitě moc dobře znáte situaci, kdy někomu něco sdělujete, ale on jako by vás nevnímal. Není to vůbec příjemné. Pak si připadáte, že o vás druhý nemá vůbec zájem.
  Jakmile je partner emocemi v přítomnosti, projevuje vám tím úctu a vstřícnost. Pod tuto vlastnost taky spadá rychlá reakce na SMS nebo zmeškaný hovor. Ženy (ale nejen ony) touží po tom, aby jim druzí co nejrychleji odpovídali na zprávy nebo zavolání. Symbolizuje to zájem a respekt.
 7. Zvídavost (směrem k vám!)
  Tato vlastnost se částečně překrývá s tou předchozí. Jestliže někdo touží vědět,  jaká jste, co děláte, co jste zrovna prožila a podobně, znamená to, že ho bavíte, že se o vás zajímá. Manželé by se měli posunout od úsudků ke zvědavosti. Měli by proto přestat druhého soudit za to, jaký je a co dělá. Naopak by se o něj měli zajímat, a to v pozitivním slova smyslu. Jenom pozor, aby zvídavost nepřerostla ve výslech, nebo dokonce stalking. Hranice je poměrně tenká.
 8. Starostlivost, ochranitelský pud
  Ženy chtějí být s někým, s kým se cítí dobře, komu mohou důvěřovat a kdo v nich vyvolává pocit bezpečí. Jsou rády, když se s mužem mohou uvolnit a nemusí být neustále v defenzivě nebo ve střehu, co se zase objeví, kdo na ně zaútočí.
 9. Schopnost přijetí 
  Pokud se vás muž snaží změnit, pak není tím pravým. Měla byste raději hledat někoho jinde. Někoho, kdo vás bude mít rád takovou, jaká ve své podstatě jste. Ruce pryč od muže, který vás neustále hodnotí a pokouší se vás komplexně změnit.
 10. Asertivita
  Kdo by chtěl chlapa, který se bojí říct si o to, co chce? Možná taková, které „podpantoflák“ vyhovuje. Mlčky trpí, ale dělá, co se mu řekne. Na pohled to může vypadat, že vztah funguje. Je to ale jenom iluze. Být asertivní je totiž jedním z nejdůležitějších předpokladů pro to, aby vztah vzkvétal. Páry, které si mohou na rovinu říct, co se jim nelíbí nebo co je trápí, aniž by se vzájemně urazily, mají velkou šanci, že spolu vydrží do konce života.

-šp-

Článek je zařazen v: ideální partner, chemie ve vztahu