Celebrity

9. prosince 2022 13:35

Tomáš Durčák

Herec Jiří Štěpnička zázrakem přežil pád pod tramvaj: Málem bylo po mně

Pětasedmdesátiletý herec Národního divadla, kterého můžete znát jako primáře Bojana ze seriálu Modrý kód, se podruhé narodil. Jiří Štěpnička při cestě na druhou premiéru představení Hordubal upadl z ostrůvku pod přijíždějící tramvaj a vážně si poranil obličej.

Se zraněním ihned odehrál představení

I přes ošklivé poranění Jiří Štěpnička svou roli odehrál, avšak ještě před představením podle všeho zamířil na chirurgickou ambulanci, aby mu zašili roztržené obočí. Fotku pořídil divák Rudolf Kryl, který zraněného herce během potlesku po premiéře v divadle vyfotil.

Kromě natrženého obočí si Štěpnička z tragického pádu odnesl celou řadu modřin na obličeji, rukou, nohou i boku. Jak se posléze svěřil, málem už nebyl mezi živými. „Chybělo málo a bylo po mně,“ přiznal Štěpnička pro Blesk.cz. Byť jeho zranění nebylo malé, odmítl, aby tříhodinové představení Hordubal v Národním divadle bylo zrušeno.

Jiří Štěpnička nastoupil obětavě k druhé premiéře bezprostředně po úraze, který se mu stal. Bohužel jsem se s ním po...

Posted by Rudolf Kryl on Saturday, December 3, 2022

I přes děsivé modřiny nesedí doma

Poraněnou tvář a obočí mu proto aspoň v divadle oblepili náplastmi. „Jen jsem požádal, aby divákům vysvětlili, proč vypadám tak hrozně. Aby mě před nimi omluvili,“ svěřil se herec. Dramaturgyně představení Ilona Smejkalová proto zamířila na pódium a diváky informovala o hercově zranění i tom, že přes ošklivý pád hru odehraje. Publikum na zprávu reagovalo nadšeným potleskem.

Jiří Štěpnička po premiéře zamířil z divadla zpět na pohotovost. A to hlavně proto, že bere léky na ředění krve. Po těle se mu na podlitinách vytvořily velmi tmavé modřiny, které bylo potřeba ošetřit. Nyní si musí poradit s tím, že mu prakticky každý den modřiny na obličeji hrají trochu jinými barvami. I přesto nemá nemocenskou, ale nadále obětavě hraje, za což jsou diváci nepochybně rádi.

Jiří Štěpnička promluvil o tom, jak se mu úraz stal:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.