Celebrity

8. prosince 2022 07:10

David Laštovka

Tereza Brodská o Vánocích. Jak je trávila s Janou Brejchovou a Jaromírem Hanzlíkem?

Tereza Brodská napsala knihu o své matce Janě Brejchové

Herečka Tereza Brodská (54) měla v dětství vánoční svátky velmi různorodé. Až do svých šesti let je trávila u své tety Blanky, které říkala mami. Do dvanácti let pak s vlastními rodiči Vlastimilem Brodským a Janou Brejchovou, po jejich rozvodu pak s Jaromírem Hanzlíkem, s kterým tehdy její matka žila. Jaké sváteční chvíle byly nejhezčí? A jak prožije letošní Štědrý den? Nejen o tom promluvila hvězda seriálu ZOO v exkluzivním rozhovoru pro web Prima Ženy.

Pojďme zavzpomínat. Od svých šesti týdnů až do šesti let jste bydlela u sestry své matky Jany Brejchové, tety Blanky. Jak jste tehdy trávila Vánoce?

Byla jsem tam doma. Blance jsem říkala mami, její manžel Láďa byl pro mě táta, měli dvě děti, takže jsem měla dva sourozence a probíhalo to tam vždycky skvěle. Žili jsme v bytě dva plus jedna, bylo nás tam požehnaně a Blanka byla úžasná. Na Štědrý den se třeba rozhodla, že vymaluje, takže když byla štědrovečerní večeře, seděli jsme tam všichni obklopeni novinami. Vzpomínám na to strašně ráda. Pro mě jako dítě to bylo pokaždé velké dobrodružství, co máma zase vymyslí.

Váš otec Vlastimil Brodský s maminkou Janou Brejchovou za vámi na svátky nejezdili?

Buď dorazili na Štědrý den odpoledne, nebo na Boží hod, pětadvacátého prosince.

Když si vás pak vzali domů, probíhaly Vánoce jinak?

U nich to bylo také moc hezké. Maminka sice na Štědrý den nemalovala, byla pragmatičtější, ale uměla strašně dobře vařit. Vždycky napekla úžasné cukroví. Rodiče si také dost potrpěli na vánoční tradice. Ne, že bychom lili olovo, ale chodili jsme třeba na půlnoční. Pravidelně jsme také obcházeli jejich přátele. Vedle nás bydlel Eduard Hrubeš (moderátor a hudebník, pozn. red.), režisér Ján Roháč nebo profesor Otto Wichterle. Vždycky jsme tam něco dobrého přinesli, něco dobrého si u nich dali, bylo to příjemné.

Jaké dárky pod stromečkem jste jako malá nacházela nejraději?

Rozhodně ne panenky, s těmi jsem si nikdy nehrála. Pokaždé jsem si přála chlupatá zvířátka. Takže jsem dostávala plyšová zvířátka a potom, když jsem bydlela s maminkou a tatínkem, tak jsem konečně dostala živého psa. Byl to jezevčík, můj první pes, jmenoval se Brit.

Po rozvodu vašich rodičů si maminka domů přivedla herce Jaromíra Hanzlíka. Změnily se tím u vás oslavy Vánoc?

Měla jsem takové šestileté etapy změň. Šest let u Blanky s Láďou, šest let s tátou a mámou, pak s mámou a panem Hanzlíkem. To už jsem byla v pubertě, ale musím říct, že i s ním to bylo fajn. Vždycky se u nás sešla spousta lidí. Přišli jeho rodiče, kteří byli rozvedení, každý z nich už měl jiného partnera, přesto spolu moc hezky vycházeli. Dorazil i jeho syn David, kterého mám moc ráda. Bylo to moc příjemné a ráda na to vzpomínám. Každé ty Vánoce, byť trochu s jinými lidmi, měly něco do sebe.

Pojďme k současnosti. Už máte napečeno?

Mám velkou výhodou, že mám skvělou tchyni, která dělá fantastické cukroví a fantastický bramborový salát, takže o to mám skvěle postaráno už dlouhých osmadvacet let. Přiznám se, že cukroví mě nikdy nebavilo dělat.

Žádnou oblíbenou pohádku nemám. Nejsem pohádkový typ a nikdy jsem ani nebyla, dokonce ani v dětství

Jak budou u vás doma letošní svátky probíhat?

Náš syn už má svoji rodinu, já díky němu vnučku, skoro rok a tři čtvrtě starou, takže každý rok řešíme klasickou otázku: Přijdete vy k nám, nebo my k vám? Letos jsme se rozhodli, že se sejdeme u maminky přítelkyně mého syna. Ona má ještě dva bratry, takže budeme v početné sestavě. My s mým mužem a naším pejskem Konrádem si Vánoce uděláme až v noci, až přijdeme domů. S Luisou (partnerkou jejich syna, pozn. red) i její rodinou máme krásný vztah. Mám ji moc ráda. Mimochodem pro ni mívám každoročně dárek koupený jako první.

Bude s vámi na Vánoce i maminka, Jana Brejchová?

Bohužel být u nás nemůže, protože potřebuje čtyřiadvacetihodinovou lékařskou péči. Ale s manželem ji navštívíme na Štědrý den odpoledne.

Jaké vánoční pohádky máte nejraději?

Možná mě národ přestane mít rád, jsem asi divná, ale žádnou oblíbenou nemám. Nejsem pohádkový typ a nikdy jsem ani nebyla, dokonce ani v dětství. Vyrostla jsem na Kájovi Maříkovi a podobných knihách. Jediná pohádka, která mi nevadí, jsou Tři oříšky pro Popelku, jinak mě žádná nebaví.

Už máte plán na Silvestra?

Bytostně ho nemám ráda (smích). Můj tatínek ho také nemusel, ten si dal v deset hodin šampáňo a pak si šel lehnout. My s mužem vydržíme do půlnoci, přiťukneme si a pak jdeme spát. Vadí mi to davové slavení, opíjení, rachejte, kvůli nimž zvířata strašně trpí, ale nikomu to neberu. Je každého věc, jak poslední den v roce pojme.

Co vás v nejbližší době čeká?

8. prosince od 17:00 v Brně autogramiáda mojí knihy Moje máma Jana Brejchová. V Praze už podobná akce proběhla, ale nechtěla jsem ošidit zbytek ČR. Brno mám moc ráda, točila jsem tam dvojroli, ráda na to vzpomínám. Jinak jsem se vrátila do seriálu ZOO, který vysílá TV Prima. Hrozně jsem se na to těšila. Je tam úžasný štáb i produkce. Točila jsem s nimi i seriál Slunečná. Mám ty lidi strašně moc ráda, jsou úžasní. Díky nim je to takový můj druhý domov.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.