Celebrity

14. dubna 2024 06:00

Tomáš Durčák

Maminka Davida Pastrňáka měla tři práce, aby své syny uživila. Dnes je virtuální babičkou

Známí známých: Maminka Davida Pastrňáka Marcela Ziembová

Marcela Ziembová vypadá na první pohled jako sympatická paní v nejlepších letech. Zejména díky odlišnému příjmení by jí tak zřejmě nikdo netipl na maminku současné hokejové hvězdy Davida Pastrňáka. V podcastu Známí známých promluvila nejen o nelehké výchově obou synů, na kterou zůstala nakonec sama, ale i o tom, jak zvládá roli virtuální babičky nebo jak komunikuje se synovou partnerkou ze Švédska.

Marcela Ziembová má za sebou v mnoha ohledech nelehký život, k němuž se nicméně vždy uměla postavit čelem. A jak říká, dnes si o to více užívá šťastné i spokojené životy, které s partnerkami prožívají oba její synové, starší Jakub a mladší David. Nicméně s drahou polovičkou toho prvního si popovídá přece jen snáze, jelikož hvězda NHL si za mořem našla partnerku ze Švédska.

Přečtěte si také: Martin Chobot promluvil o dětství i kariéře. Na základku chodil s Tamarou Klusovou

„I po deseti letech se sice pořád zlepšuju, ale pořád mi to nejde. Asi jsem se nezrodila pro mluvu anglického jazyka. Rok se nyní intenzivně učím angličtinu, ale stále s tím bojuju. Takže se mnohdy domlouvám rukama, nohama a jen krátké věty. Je to bída,“ přiznává Marcela, která se loni stala babičkou, když David s partnerkou Rebeccou Rohlson přivítali na svět dceru Freyu.

Virtuální babička

„Teď momentálně jsem babičkou jen ve virtuálním světě. Existují pro mě na fotkách, videích, je to pro mě těžké, ale takový je prostě život. Byť jsme dopředu věděli, že to takhle bude, takže mám v plánu zase tam za nimi přijet, užívám si to tam,“ poznamenala Davidova maminka, která se před lety přestěhovala z Havířova do Prahy, kde je nyní spokojená.

Když bylo staršímu Kubovi devět a Davidovi čtyři, zůstala na jejich výchovu sama. I přesto zkusila postupně oba syny dát na hokej. „Oba dva tatínci jsou hokejisti, respektive byli hokejisti, takže jsem si od začátku myslela, že půjdou ve šlépějích tatínků. Nejdřív šel Kuba, tam jsme zjistili, že mu to moc nejde, tak skončil jako fotbalista. A když se narodil David a poprvé jsme mu obuli brusle, šlo mu to strašně rychle,“ popsala Pastrňákovy začátky, které ale nebyly lehké.

Krušné začátky hokejisty Pastrňáka

Nejenže musel úplné začátky absolvovat na upravených dívčích bruslích, než dostal první klučičí, ale aby maminka oba syny a nákladný hokej utáhla, měla v jednu dobu dokonce tři práce najednou. A byť to někdy nebylo snadné, nikdy to dle svých slov vzdát nechtěla. „Takový moment si myslím, že nikdy nepřišel. Docházely mi síly, energie a byly dny, kdy jsem si říkala, že se na to vyprdnu, ale vždycky jsem to nějak skousla a jela v tom režimu dál. A takhle nějak jsem to zvládala.“

Druhý těžký moment přišel, když dostal David v šestnácti nabídku odjet hrát hokej do Švédska. I tehdy však Marcela dokázala hořkou pilulku statečně spolknout a nestát synovi v cestě k úspěchu. Byť zpětně přiznává, že odloučení od mladšího syna zvládla hlavně díky tomu staršímu. „Záchranou pro mě byl můj starší syn. Nedovedu si představit, že by byl David jedináček, to bych asi nezvládla. Ale když nám to tehdy pan Hudler s panem Volkem nabídli, nechala jsem rozhodnutí na Davidovi, i přesto, že mu bylo 16.“

Davida Pastrňáka peníze nezměnily

Dnes je za životy, které její synové žijí, nesmírně vděčná. „Jsem ráda, že jsou oba šťastní, že mají partnerky, o to víc jsem šťastná já, protože vím, že jsou spokojení. Samozřejmě když přijdou a na cokoli se zeptají, tak to probereme, popovídáme si o tom, ale že bych jim nějak kecala do života, to jsem popravdě snad nikdy nedělala,“ myslí si Ziembová.

Ta přiznává, že obrovský úspěch Davida v hokeji a zejména zámořské NHL změnil život celé rodině. „Určitě nám to všem změnilo život, nejenom Davidovi, ale celé rodině. Hlavně je to pořád normální člověk. I přesto, že dostal tuhle šanci vydělávat neskutečné peníze, stále je, myslím si, při zemi,“ věří obětavá maminka Pastrňáka, která se těší nejen na další cestu za synem do Ameriky, ale i na blížící se Mistrovství světa v hokeji.

Pusťte si celý díl podcastu Známí známých s maminkou Davida Pastrňáka Marcelou Ziembovou v úvodu článku.

Sdílejte článek
Štítky rodina rozhovor NHL výchova brusle David Pastrňák maminka hokej dětství Mistrovství světa v ledním hokeji Marcela Ziembová Známí známých

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.