Celebrity

3. června 2023 05:30

Anna Fedorov

Halina Pawlowská o dětství: Kdybych flámovala po nocích, všem by to bylo jedno

Halina Pawlowská v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS

Úspěšná spisovatelka a moderátorka Halina Pawlowská v pořadu Povídej zavzpomínala na dětství a promluvila i o vztahu se svým otcem Vasilem Kločurakem, po kterém má ukrajinské kořeny. Moderátorce Radce Červinkové mimo jiné přiznala, že se nedávno musela vypořádat se ztrátou blízkého člověka.

Halina Pawlowská patří k tradičním tvářím televizních obrazovek. Známá je však také svojí literární činností a jako vydavatelka a šéfredaktorka společenských časopisů. Na kontě má více než tři desítky knih. Do povědomí veřejnosti se však zapsala i coby autorka scénářů k několika úspěšným filmům. V poslední době ji mohou diváci vídat také na obrazovkách televize Prima, kde ztvárňuje jednu z rolí v oblíbeném seriálu ZOO.

Pawlowská se narodila v Praze do ukrajinsko-české rodiny. Jejím tatínkem byl emigrační básník Vasil Kločurak, který pocházel ze Zakarpatské Ukrajiny. „Táta byl fascinující. V Česku žil od svých 19 let a na Ukrajinu se nikdy nevrátil. Ani nemohl, protože by ho poslali do gulagu,“ vzpomínala na svého otce známá moderátorka.

„S tatínkem jsme spolu mluvili jen ukrajinsky. Byl starší a emigrant a vlastně pořád toužil po tom, aby se Ukrajina osvobodila z ruského ‚já‘. Paradoxně můj otec bojoval proti současné situaci už od roku 1945,“ popsala. „Otce zajímala jenom svobodná Ukrajina. Kdybych flámovala někde po nocích nebo si domů v 15 letech přivedla kluka, je to všem jedno,“ řekla s úsměvem.

Čtěte také: Liběna Rochová byla po rozvodu jako tělo bez duše. Vyléčila mě práce, přiznala

Zároveň doplnila, že si o ní vždy její otec myslel, že je ve všem nejlepší. „Vždycky říkával, že jsem samozřejmě nejchytřejší, že je samozřejmé, pokud jsem vyhrála nějakou cenu, a že jsem jich měla dostat mnohem víc,“ doplnila uznávaná spisovatelka, která má na kontě více než tři desítky knih. Celý rozhovor si můžete poslechnout v premiérovém díle pořadu Povídej Radky Červinkové v neděli 4. června od 21:25 na CNN Prima NEWS.

Pawlowská mimo jiné promluvila i o ztrátě milovaného manžela a blízkého přítele, který odešel zhruba před dvěma měsíci. „Zemřel mi opravdu dobrý kamarád. Když byl nemocný, denně jsme si minimálně dvakrát volali. A pak umřel,“ svěřila se Pawlowská moderátorce Radce Červinkové. Ztrátu blízkého člověka v nadsázce připodobnila ke ztrátě oblíbené rtěnky.

Mohlo by vás zajímat: Herečka Černodrinská přiznala, že trpí záchvaty úzkosti. Začaly po smrti blízké osoby

„Když jsem jela k vám do studia, paradoxně jsem přemýšlela o tom, že přestali vyrábět jednu rtěnku, co mám ráda. Říkala jsem si, že je to hrozné. Máte něco ráda, používáte to deset let a najednou ji stáhnou z prodeje a já si musím koupit jinou. Ta už ale nebude tak dobrá. Pak jsem si ale uvědomila, že se tu rozčiluju nad rtěnkou, ale že ono to tak je i s lidmi. Máte někoho ráda a on umře. Kolik dobrých lidí vám takhle za život odejde,“ dodala.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.