Celebrity

11. března 2023 07:00

Eliška Reiglová

Marcell o zvláštní cestě ke slávě: Chtěl jsem na medicínu, tak jsem založil kapelu

Marcell v 7 pádech

Zpěvák Marcell patří k umělcům, které především mládež v posledních letech hojně vyhledává a poslouchá. Pracuje nejen sólo, ale také s velice populárními interprety, ať už se zpěváky či skupinami. K hudbě ho přitom přivedlo náhodné zformování kapely v době, kdy se mu to nejméně hodilo.

Marcell je český zpěvák, producent a skladatel. Kromě hudby se orientuje také ve zdravotnictví, je totiž absolventem Lékařské fakulty UP v Olomouci. I přes své vzdělání se ale po dokončení studia začal naplno věnovat hudbě a jak se ukazuje, to se mu vyplatilo.

Dětství se zvířaty

Otec zpěváka Marcella je majitelem veterinární kliniky, na které se sám také o zvířata stará. Možná právě to přivedlo jeho syna k tomu, že by rád studoval medicínu. Ke zvířatům si ale nijak zvlášť velkou náklonnost nezískal a proto raději utekl k lidem, přestože už měl drobné veterinární zkušenosti.

„Pocházím z Olomouce z veterinářské rodiny. Taťka má veterinu, kde jsem zažil krásný dětství. Doma jsme měli snad všechna zvířata. Ale já je moc nemusel. Moji bratři víc. Ale taky mi to něco dalo. Šel jsem na medicínu. Tátovi se v 90. letech ještě moc nedařilo, tak mě využíval na veterině na takové ty práce pro všechno,“ prozradil zpěvák, který se v 7 pádech Honzy Dědka rozpovídal i o seznámení svých rodičů.

„Mamka si jednou zapomněla v kupé spacák a od té doby je táta v Olomouci. Táta jel někam na balkán lovit ještěrky a menší hady, choval krajty obrovské, byl jedním z největším chovatelem krajt obrovských. Kam jela mamka, to nevím, asi do Olomouce, to je podobný směr. No a zapomněla v kupé spacák a od té doby jsou spolu,“ popsal Marcell, jak netradičně se jeho rodiče dali dohromady.

Příprava s kapelou

Ještě než se Marcell rozhodl jít studovat lékařskou fakultu, byl studentem gymnázia. Jeho nápad s medicínou jednu z jeho učitelek úplně neohromil a díky tomu pochopil, že bude třeba se hodně učit. Veškerý svůj čas povinnostem ale nepodřídil, shodou okolností se právě v tomto období dostal k hudbě, v níž nakonec skutečně prorazil

„Ve čtvrťáku na gymplu, když jsem řekl třídní, že bych chtěl studovat medicínu, málem odpadla, tak jsem se začal připravovat. A založil jsem si kapelu, což je asi ta nejhorší možná varianta přípravy na medicínu. Měli jsme naproti gymplu hospodu, kam se chodilo ve volné hodině. A kámoši tam říkali, že zakládají kapelu, tak mě přizvali,“ dodal.

Sdílejte článek
Štítky hudba hudební skupina 7 pádů Honzy Dědka lékařství Marcell

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.