Celebrity

28. února 2023 11:20

David Laštovka

Oscarová zpěvačka si za partnery vybírala jen cizince. Na Islandu se jí stýská po Češích

Před 15 lety se Markéta Irglová (35) stala historicky první českou zpěvačkou, která získala prestižního Oscara, a to za píseň Falling Slowly k filmu Once (2007). Nazpívala ji s tehdejším partnerem a hudebníkem Glenem Hansardem (52). Nakonec se natrvalo usadila na Islandu, kde našla svoji životní lásku a žije tam už 11 let.

Rodačka z Valašského Meziříčí Markéta Irglová, která slaví 35. narozeniny, většinu života prožila ve světě. Od roku 2007 bydlela v irském Dublinu, od roku 2010 v americkém New Yorku a od roku 2012 až dodnes na Islandu.

Mohlo by vás zajímat: Z vesnice do velkoměsta. Jak bydlí seriálová potvora Michaela Petřeková?

V červenci roku 2011 se provdala za amerického baskytaristu Tima Iselera, manželství však vydrželo jen necelé dva roky. Poté se zamilovala do islandského hudebníka a producenta Sturlu Mia Thorissona a začala žít v jeho zemi. Mají spolu tři děti, dva syny a dceru a svoji lásku stvrdili před čtyřmi lety svatbou.

Skloubit kariéru s úlohou maminky je pro ni občas velmi náročné. „Myslím, že jako lidi si vždycky hledáme nějaký vrchol. Nový vrchol, na který se můžeme doškrábat. Když na něm jsme, snažíme se na něm zůstat co nejdéle. Všimla jsem si, že děti mě tahají vždycky zpátky dolů na zem. Je jim nepříjemné, když třeba přemýšlím nad písničkami, cítí to a hned mě strhnou. Nejradši jsou, když jsem v kuchyni a třeba vařím,“ přiblížila Markéta Irglová v rozhovoru pro Český rozhlas.

Češi jsou srdečnější než Islanďané

V domovině svého manžela se zpěvačka naučila mluvit plynně islandsky a před třemi roky požádala o islandské občanství. „Žije se nám tam velice dobře. Máme svůj svět, vybudovali jsme si domov a studio v jednom, máme svůj kruh přátel, je tam bezpečno, děti jsou spokojené ve škole... Je to ale daleko od domova a je to přece jenom jiná kultura než ta moje, na kterou jsem zvyklá, přiznala Irglová.

Mohlo by vás zajímat: Jiří Langmajer podstoupil během pandemie tvrdou životní zkoušku na Islandu

„Nejvíce se potýkám s kulturními rozdíly. Češi jsou srdečnější národ. Asi kvůli podnebí a počasí jsou Islanďané spíše uzavření, někdy až chladní. To je pro mě někdy těžké,“ svěřila se. Před rokem si s manželem pohrávali s myšlenkou, že by se na rok nebo dva vrátili zpátky do Česka. Poté, co vypukla válka na Ukrajině, ale tento nápad zavrhli.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.