Celebrity

24. ledna 2023 06:00

David Laštovka

Měl Waldemar Matuška románek s Lollobrigidou? Je to zábavné, říká vdova Olga

Style - Matušková

Nezapomenutelného českého zpěváka Waldemara Matušku (†76) ženy milovaly. Měl obrovské charisma a osobité kouzlo, kterému jen málokterá dáma dokázala odolat. Mezi jeho milenky dokonce měla patřit i italská herečka Gina Lollobrigida, která v osmdesátých letech patřila k sexsymbolům.

K milostnému románku mezi Matuškou a Lollobrigidou mělo dojít během filmového festivalu v Karlových Varech. Tato pikantní informace vyšla najevo až po dlouhých letech, poté, co byly odtajněny svazky StB. Ta si na zpěváka vedla spisy a měla své informátory, kteří na něj pravidelně donášeli. Jeden z nich právě na tuto událost Státní bezpečnost upozornil.

Mohlo by vás zajímat: Slavná herečka Gina Lollobrigida zemřela teprve nedávno

Zároveň ale poznamenal, že o tomto milostném románku Waldemar velmi nerad mluví. Pravdu už se asi nedozvíme, nicméně italská sexbomba měla pro výrazné typy slabost. Jejím manželem byl slovinský lékař, herec a filmový producent Milko Skofic, s kterým měla svého jediného syna. Manželství vydrželo dvaadvacet let.

V posteli byl divoch, říká milenka

Redakce webu Prima Ženy oslovila Olgu Matuškovou, vdovu po slavném zpěvákovi, která byla jeho manželkou od roku 1976 až do jeho smrti v roce 2009 s dotazem, zda se jí o tom Waldemar někdy zmínil. „Waldu jsem o tom nikdy neslyšela mluvit, ale vím, že o tom psali estébáci. Je to zábavné,“ sdělila Olga.

V partnerském životě Waldemara Matušky se vystřídalo několik žen. S první manželkou Jiřinou Šťastkovou se mu narodila dvojčata, holčičky. Ty však krátce po narození zemřely kvůli pochybení lékařů. Dalším potomkem byl syn Miroslav, který žije v Německu. Druhé manželství s Hanou, přezdívanou Dulina, bylo bezdětné. Další v pořadí byla herečka Jitka Zelenohorská, kterou si nikdy nevzal, ale strávil s ní pět let. „Přestože jsme na sebe neměli moc času, tak když už k něčemu došlo, stálo to za to. Byl to divoch,“ zavzpomínala Zelenohorská na Waldu pro deník Blesk.

Největší zpěvákovou láskou byla již zmíněná Olga, s kterou se jim narodil syn Waldemar a v roce 1986 všichni emigrovali do USA. Dvanáct let po smrti Waldemara Matušky se vdova Olga znovu vdala. Jejím vyvoleným se stal o čtrnáct let starší rodinný přítel Jiří Planner.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.