Celebrity

16. ledna 2023 13:20

Eliška Reiglová

Zemřela italská filmová ikona Gina Lollobrigida. Dožila se úctyhodných 95 let

Ve věku 95 let zemřela italská herečka a někdejší symbol krásy Gina Lollobrigida. V 50. a 60. letech minulého století patřila k nejžádanějším umělkyním a hrála v řadě evropských i amerických velkofilmů vedle tehdejších velkých hollywoodských hvězd. Poslední dny svého života strávila hospitalizovaná v nemocnici.

O smrti legendární italské herečky informoval tamní plátek Corriere della Sera. Příčina smrti Giny Lollobrigidy nebyla zveřejněna. Na tomto světě po ní zůstal syn Milko a vnuk Dimitri. Pět let před smrtí si za svou dlouholetou kariéru vysloužila hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Od modelingu k herectví

Gina Lollobrigida se narodila v malém italském městečku Subiaco, kde se její otec živil jako výrobce nábytku. Jako teenagerka se pravidelně účastnila soutěží krásy a v roce 1947 se umístila na třetím místě v italské miss. Od modelingu ale postupně pomalu utíkala ke kamerám, a právě herectví jí nakonec učarovalo mnohem víc.

První snímek, díky kterému se její jméno stalo známějším, se jmenoval Pozor! Banditi! a natočila ho v roce 1951. Následně zazářila také v kultovním snímku Fanfán Tulipán. Jejím prvním hollywoodským titulem se v roce 1959 stal film Hrstka statečných.

Návštěva Česka

V roce 1995 Gina Lollobrigida zavítala do České republiky, kde byla hostem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Převzala zde ocenění za Mimořádný umělecký přinos světové kinematografii a jednu cenu také předala –⁠ z jejích rukou obdržel Křišťálový glóbus Zdeněk Svěrák za svůj vítězný film Jízda.

Nedávno také zemřela jediná dcera Elvise Presleyho:

Sdílejte článek
Štítky krása úmrtí herečka Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary Česko Křišťálový glóbus Gina Lollobrigida Subiaco

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 8. 12. 2023

V průběhu dne se situace bude vyvíjet ve váš prospěch. Atmosféru ovládne lehkovážná a citlivá energie. Bude pro vás snazší být sami sebou. Zvýrazní se vaše milující a pečující vlastnosti. Možná budete mít chuť nakoupit potraviny a uvařit sobě i ostatním skvělé jídlo. Rádi otevřete svůj domov a nabídnete svou pohostinnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.