Zemřela herečka Inna Čurikovová. Legendární Marfuša z Mrazíka se dožila 79 let

Ve věku 79 let odešla do hereckého nebe ruská herečka Inna Čurikovová, která se lidem zapsala do paměti rolí Marfušy z legendární pohádky Mrazík. Dle informací ruské agentury TASS zemřela v sobotu. Pohřeb se pravděpodobně uskuteční už 17. ledna.

„Inna Michajlovna zemřela po dlouhé nemoci,“ potvrdil agentuře Interfax Mark Varšavec, který je ředitelem divadla, kde Čurikovová dlouhé roky působila. Dodal, že zatím není jisté, kde herečka najde místo posledního odpočinku.

Inna Čurikovová se narodila 5. října 1943 a působila především v moskevském Státním divadle mladého diváka a od roku 1975 byla poté herečkou Divadla leninského komsomolu (nyní Lenkom) v Moskvě. Za svůj život získala mnoho ocenění a vyznamenání.

Nejvíce ji proslavila role ve filmu Mrazík, za kterou obdržela od českého velvyslance Jaroslava Bašty stříbrnou Masarykovu medaili. Dále se objevila ve filmu Adamovo žebro nebo v seriálu Idiot. Jejím manželem byl slavný ruský režisér Gleb Panfilov, se kterým měla syna Ivana.

Z nejslavnější role měla komplexy

Ke své první a zároveň nejslavnější filmové roli se dostala tak trochu náhodou. Herečka, která ji původně měla hrát, na poslední chvíli z projektu vycouvala. Byly doby, kdy litovala i ona. Jakmile se poprvé po zásahu maskérů uviděla v zrcadle, rozbrečela se a chtěla z natáčení utéct.

Ze svého vzhledu, který ji v pohádce „zdobil“, měla dlouhá léta komplexy. Navíc se stávala terčem posměchu lidí. Jak v rozhovorech přiznávala, v roli zlé ženy se na sebe nebyla schopná dívat. Mrazíka prý viděla pouze jednou v životě, ale dobře si uvědomovala, že nebýt této osudové role, velkou hereckou kariéru by před sebou neměla.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.