Celebrity

15. listopadu 2022 16:30

David Laštovka

Utajovaný syn Waldemara Matušky promluvil. Proč se k němu slavný otec nehlásil?

V životě nezapomenutelného českého zpěváka Waldemara Matušky (†76) se vystřídala spousta krásných žen. Pouze se dvěma se ale vydal k oltáři. Byl otcem čtyř dětí, dvě bohužel krátce po narození zemřely. Proč se nikdy nezmiňoval o svém prvorozeném synovi Miroslavovi?

První manželkou Waldemara Matušky byla zdravotní sestra z Karlových Varů Jiřina Šťastková, s níž se mu narodila dvojčata. Byly to holčičky, které však zemřely krátce po narození. Fatální chyba byla na straně lékařů, kteří jim nepochopitelně píchli špatnou vakcínu. Traduje se, že když se zpěvák dozvěděl, k jaké tragédii došlo, vlétl do porodnice a všechno tam rozkopal. Se strašlivou ztrátou se dlouho nemohl vyrovnat.

Podruhé už naštěstí všechno dopadlo dobře a narodil se jim zdravý syn Miroslav. Waldemar si ho ale užíval jenom pár let. „Máma s tátou se rozvedli, když mi bylo pět. Občas jsem potom otce viděl jenom náhodně, alimenty ale platil,“ svěřil se s odstupem let pro deník Blesk Miroslav. Jejich cesty se během života úplně rozdělily. Zatímco on v 80. letech emigroval do Německa, zpěvák dva roky poté se svojí třetí manželkou, zpěvačkou Olgou (74), utekl do USA.

Podívejte se, jak složili poctu Waldemaru Matuškovi herci v Partičce:

S bratrem Waldou se poprvé viděl na otcově pohřbu

Miroslav dokonce nikdy nebyl na otcově koncertě. „Kdo je můj táta, mi máma vysvětlovala, když jednou hráli v rádiu jeho písničku. Tátu jsem vyhledal, když mi bylo osmnáct. To už bydlel s Olgou na Václaváku. Bylo to takové rozpačité... A potom jsme se asi dalších osmnáct let neviděli,“ popsal Miroslav, který pracoval jako knihovník na Hamburské univerzitě. Nyní už je v důchodu a občas si přivydělává hudbou.

S nevlastním bratrem Waldemarem, kterého měl Matuška s Olgou, s níž žil 33 let až do své smrti, se poprvé uviděl až na tátově pohřbu. Padli si do oka. Mirek za ním a jeho matkou dokonce začal létat. „Na Floridu jsem za Olinou začal jezdit až poté, co táta umřel. Naposledy jsem tam byl v roce 2015, teď už tam ze zdravotních důvodů létat nemohu,“ uvedl Miroslav, který otcovu poslední ženu považuje za svoji druhou mámu. Tu vlastní už bohužel nemá. Zemřela dva roky před legendárním zpěvákem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.