Celebrity

16. října 2022 05:30

redakce Prima Ženy

Místo synů mu zůstal pes. Otec Radka Filipiho je na dně. Co na to partner Bílé?

Otec Radka Filipiho (39) žije nuzný život mezi ostravskými bezdomovci. Se svým synem se nevídá. Partner Lucie Bílé tvrdí, že táta si za svůj osud může zcela sám. Roman Dvorský (60) pro CNN Prima NEWS uvedl, že je přesvědčený, že všechny své syny vychoval dobře.

Reportér televize Prima vypátral Romana Dvorského v ostravském slumu u koksovny Jan Šverma, kde v garážích živoří desítky bezdomovců. Muž začal zaskočenému reportérovi tvrdit, že je otcem Radka Filipiho, který je životním partnerem Lucie Bílé (56). V první části reportáže promluvil také Filipi. Ten uvedl, že jeho táta si za svůj nuzný život může zcela sám.

„Vím, že je řada lidí, kteří si to, že jsou na ulici, opravdu nezaslouží. Ale vy se mě ptáte na agresivního, zlého, násilnického alkoholika a gamblera, který léta tak ubližoval celé naší rodině, že ho už víc než 25 let nepovažujeme za jejího člena. Nepřeji mu nic zlého, ale na ulici se dostal sám,“ uvedl pro CNN Prima NEWS partner Lucie Bílé, který se nestydí za to, že s otcem nechce mít žádný kontakt.

Roman Dvorský tvrdí, že na ulici se dostal kvůli tomu, že byt nechal své manželce. A také je přesvědčen, že skvěle vychoval všechny své tři syny. „Radek žije sedmý rok s Lucií Bílou a dělá fitness trenéra. Prostřední Roman hrál fotbal za Baník, nejmladší Petr je právníkem v Praze,“ uvedl muž, který žije v garáži se svým pejskem.

Syny vedl ke sportu

Dvorský dnes říká, že byl dobrým otcem. Od rodiny prý odešel kvůli opakované nevěře. Rodinu ale opustil z vícero důvodů. „Šlo také o nevěru. Přesto jsme se pokoušeli náš vztah zachránit a díky tomu se nám narodil nejmladší Petr. Pak se ale všechno opakovalo, tak jsem to zabalil,“ sdělil svůj pohled na věc Roman Dvorský. Tehdy se jmenoval Roman Fejerčák. Později přijal příjmení druhé manželky, nový vztah ale nevydržel dlouho. Syn Radek Fejerčák si časem také vybral nové příjmení – Filipi. To aby zapomněl na složité dětství s otcem.

„Dokud jsem od kluků neodešel, staral jsem se o ně dobře. Vedl jsem je hlavně ke sportu. A Radka přece sport pořád živí,“ myslí si táta Filipiho. Partner Lucie Bílé totiž sbírá medaile na světových a evropských šampionátech ve vzpírání.

Partner Lucie Bílé Radek Filipi prošel velkou proměnou:

„Prostřední syn odešel z Baníku do Rakouska jako hrající trenér, takže i jeho sport uživil,“ vyzdvihl Dvorský úspěchy synů. Když opustil rodinu, vyhověl prý přání manželky, aby s dětmi přerušil kontakt. Dnes mu ale kluci scházejí.

„Za těch devatenáct let, co jsem od nich pryč, se kluci sami nikdy neozvali. A mrzí mě, že Lucie Bílá mi přes média vzkázala, že mě nechce nikdy vidět. Vždyť mě vůbec nezná a neví, jaký jsem doopravdy,“ posteskl si muž, který žije jako bezdomovec.

Nyní žije hlavně z příspěvku v hmotné nouzi, to je však jen pár tisícovek. Zbytek si musí vydělat. „Mám asi tak stovečku na den, to mi stačí. Je mi to trochu trapné, ale vybírám kontejnery a popelnice. Starý papír dávám do sběrny, lahve do výkupu, občas najdu ještě zabalené jídlo, třeba balíček párků, tak to si pak pochutná tady Lucky,“ sdělil táta Filipiho a obejmul svého pejska.

Ekonomická krize dopadá i na bezdomovce

Životní náklady v posledních týdnech stoupají i lidem v ostravském slumu. Na bývalé haldě Dolu Jan Šverma teď naštěstí rostou houby – babky a bedly, to vše je gratis. „Trochu se jen bojím účtu za elektřinu. Zatím ještě netopím, ale v zimě se v garáži ohřívám u přímotopu. Možná sem budu muset dát kamna, jak to tady mají skoro všichni sousedi,“ uvedl otec životního partnera slavné zpěvačky.

„Nemyslete si, že jsem v kontejnerech hrabal vždycky. Když jsem žil s rodinou, vydělával jsem velké peníze na šachtě a později na koksovně. Jsem vyučený důlní zámečník, učil jsem se tady pro Důl Jan Šverma. Třináct let jsem fáral na ostravských dolech, pak jsem dlouhá léta dělal na koksovně na Nové huti Klementa Gottwalda,“ zavzpomínal na dobu, kdy si havíř vydělal i čtyřikrát více než třeba učitel. A když si vzal přesčasy, byl opravdu za boháče. Říkalo se: „Já jsem havíř, kdo je víc?“ Teď ve slumu u koksovny ovšem platí: „Býval jsem havíř, teď jsem nic.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.