Jak zeštíhlit obličej? Odbornice radí, jak to provést bezbolestně a bez řezání

Jak to dělají „plus size" modelky, které mají sice pořádné boky, ale relativně štíhlé obličeje? Jak se zbavit tukových polštářků tam, kde jsou nejvíce vidět – na vaší tváři? Než zamíříte na kliniku plastické chirurgie, zkuste několik rad zkušené americké odbornice na krásu Cynthie Rowland, která se specializuje právě na obličejové partie. Podle Cynthie totiž existují způsoby, jak zeštíhlit obličej, aniž byste hned musela „pod kudlu”.

Zkontrolujte léky

Existuje několik zdravotních problémů, které mohou způsobit otoky obličeje nebo přidávat tvářím na objemu. Na vině jsou především některé druhy léků. Sama se do jejich vynechávání v žádném případě nepouštějte! Máte- li však podezření, že po některém prášku otékáte v obličeji, rozhodně poproste svého lékaře o konzultaci! Mohl by vám medikaci pozměnit k lepšímu.

Změňte jídelníček

To, co jíte, se může projevit nejen na bocích, ale i ve tváři! Podle Melissy Eboli, newyorské nutriční šéfkuchařky a poradkyně, je důležité vyhnout se pokrmům, které podporují záněty. Patří mezi ně sója, kukuřice, potraviny obsahující lepek, cukry, mléko nebo průmyslově zpracované polotovary. Vyměňte je za protizánětlivé potraviny jako zázvor, kurkuma, cuketa, kokos, citrony a řepa. A pozor, mezi nepřátele štíhlé tváře rozhodně patří i alkohol!

Pravidelně cvičte

Možná si myslíte, že když si dáte do těla, vyrýsujete sice zadek, ale s obličejem to ani nehne. Omyl. Každý sice hubne ve tváři jiným tempem, ale cvičení obecně zlepšuje obrysy nejen těla, ale i tváře.

Cvičte i svou tvář

Slyšeli jste o obličejové józe? Jedná se o sérii speciálních cviků, jejichž cílem je uvolnit a také posílit svaly na obličeji a na krku. Může ji provozovat kdokoli, kdykoli, jen možná ne úplně kdekoli. Křeňte se, nafukujte tváře, zatínejte a povolujte obličejové svaly. Tím, že je posílíte, zvýšíte tvorbu kolagenu, zredukujete vrásky i druhou bradu. Můžete zkusit i cvičení vyvinuté americkou odbornicí na krásu Cynthií Rowland – Facial Magic, které učí, jak posilovat a zeštíhlit obličej za pár minut denně.

Odpočívejte

Není to jen klišé. Pokud se pořádně nevyspíte, je pravděpodobné, že vás zradí obličej a budete vypadat opuchle. Po třicítce se tělo nedokáže regenerovat tak rychle a výsledek nedostatku spánku se projeví na kůži. V obličeji budete zadržovat vodu a ráno vás čekají pytle pod očima a odulé tváře.

Masírujte se

„Naše tvář stejně jako zbytek těla hromadí lymfatickou tekutinu pod kůží, která vede k otoku," říká Cynthia Rowland. Pomocí speciální ruční masáže obličeje nebo terapie infračerveným světlem můžete dočasně dosáhnout dobrých výsledků. Oblast pod čelistí je bohatá na lymfu a pravidelná ruční masáž ji pomůže rozproudit. Velmi jednoduše, bezbolestně a rychle si tak pomůžete ke štíhlejší a vyrýsovanější tváři.

Pozor na invazivní zákroky

Nezapomínejte, že čím jste starší, tím je podkožní tuk ve tváři cennější. Mediální celebrity si nechávají implantovat výplně i vlastní tuk, aby vypadaly mladistvěji. Takže jestli pořád toužíte zajít za chirurgem, aby vám pomohl od tuku ve tváři, zvažte, že časem bude sám od sebe ubývat. Pokud vás ani to nepřesvědčí, vybírejte opravdu zkušeného a prověřeného lékaře. Obličej máte jen jeden!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.