Móda a krása

13. října 2017 10:10

Martina Čerňanská

Dnes je mezinárodní den bez podprsenky: Jak ho oslavíte?

Tohle se málo ví, nicméně je to pravda, žádný žert: 13. říjen byl stanoven Mezinárodním dnem bez podprsenky. Je celkem nabíledni, jakým způsobem ho lze slavit.

V tento podzimní den jsou ženy vyzvány, aby si sundaly podprsenku a až do večera chodily bez ní. Organizátoři v tom vidí určité poselství svobody. Tělo nic nesvazuje, žena má možnost se pořádně nadechnout. Můžete tím podpořit i povědomí o rakovině prsu. Záleží na tom, jak tento den sama pojmete. Den bez podprsenky neboli No Bra Day je připomínkou toho, že bychom se všechny měly o svá prsa starat. Proč se tedy nezúčastnit? Jde o bláznivou věc, která okoření běžný všední den.

Je to nutné?

Slavit Mezinárodní den bez podprsenky v říjnu, kdy většina žen nosí svetry a kabáty, pod kterými se schová ledacos, je trochu zbytečné, mohou si myslet muži. Přitom cílem tohoto dne rozhodně nebylo potěšit mužské oko, ale přimět ženy zamyslet se, zda je bezpodmínečně nutné nosit podprsenku od rána do večera. Bojovnice proti podprsenkám mimo jiné tvrdí, že pokud osvobodíte ňadra, ušetříte spoustu peněz, luxusní prádlo totiž není zadarmo.

Šokující teorie o nošení podprsenek

Objevují se i další skutečnosti, hovořící proti nošení podprsenek. Na základě nedávné studie vědci zjistili, že podprsenky u mladých dívek zabraňují potřebnému propínání prsu a přispívají k bolestem zad. Mohou zkrátka způsobovat nemalé zdravotní problémy. Až osmdesát procent žen si kupuje nevhodnou velikost. Buďto si pořídí podprsenku o příliš malém objemu a velkých košíčcích, nebo naopak. Dokonce se vynořily i úvahy ve smyslu, že podprsenka znemožňuje volný průtok lymfy v oblasti prsou. Ženské tělo se pak zákonitě nezbavuje toxinů a chemikálií, které se poté usazují do tukových tkání. Následně dochází k zánětům. Šokující teorie, že v krajním případě i k rakovině lymfatických uzlin, se zatím naštěstí nepotvrdila.

Víte ale, že už existuje podprsenka, která dokáže odhalit rakovinu prsu?

Kdo to vymyslel?

Většinu českých žen a dívek informace o Mezinárodním dni bez podprsenek nejspíš velice překvapí. Zeptáte-li se na něj kolegyň či kamarádek, pravděpodobně vám se smíchem odpoví, že to slyší poprvé, případně budou přesvědčené o tom, že se jedná o vtip. A vypadá to, že ani dámy, které o tomto zvláštním dni vědí, podprsenky stejně neodloží. Přijít "bez" do zaměstnání je totiž pro spoustu žen nemyslitelné. Některé se pozastavují též nad důvodem takového dne. Když se na to téma rozproudí debata, ženy obvykle dojdou k závěru, že Den bez podprsenek vymyslel chlap.

Svobodně se nadechnout

Ale ať už je váš postoj ke Dni bez podprsenek jakýkoli, ať ho berete vážně, děláte si z něj legraci, či ho považujete za provokaci ze strany mužů, byla by škoda jej ignorovat. Zkuste jej vzít na vědomí a podprsenku skutečně odložit, přinejmenším vás pak nebude aspoň po jeden den v roce nic táhnout, svírat a omezovat. Budete si připadat svobodněji a v neposlední řadě překvapíte a potěšíte partnera. Zkrátka není špatné se alespoň na krátkou dobu vymknout pravidlům a volně se nadechnout. Možná je to, jak se lidově říká, maličko praštěné, ale nelze vyloučit, že se budete opravdu cítit lépe.

Mohlo by vás také zajímat:

autor: em


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.