Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

I vlasy stárnou. Jak se o ně starat, aby zůstaly krásné?

Struktura vlasů se s věkem mění a náš přístup k nim by se měl měnit také. Jinak se budeme starat o vlasy, když je nám 20 let a jinou péči potřebují vlasy šedesátileté dámy.
Vydáno: 11.01.2018
Vlasy stárnou přibližně od 30 let
Autor: iStock Vlasy stárnou přibližně od 30 let
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vlasy začínají stárnout většinou po 30. roce, když ztrácí pružnost a více se lámou. Zhoršení kvality vlasů však pociťují ženy především v menopauze, tato změna přímo souvisí s úbytkem ženského hormonu estrogenu. Na kvalitu vlasů má vliv také životospráva, stres a neblaze se na ní podepisují diety. Struktura vlasů se věkem zkrátka mění, stárnutí vlasů se ale dá zpomalit.

Jak zastavit stárnutí vlasů?

Pokud se rozhodneme bojovat se stárnutím vlasů, tento boj rozhodně není tak nepříjemný, jak se může na první pohled zdát. „S přibývajícím věkem bychom se měli zaměřit na masáže vlasové pokožky, které zlepšují její prokrvení. Mechanickou část, tedy jemné, pravidelné masáže, podpoříme také speciálními nevyplachujícími se toniky na pokožku hlavy. Existují ve více variantách, například proti vypadávání vlasů nebo zahušťující, která dokáží znásobit objem každého vlasu,“ doporučuje Martina Fialová z kadeřnictví COLOR LOUNGE by Klier.

Proti stárnutí vlasů velkou měrou přispívají i hydratační masky na vlasy, které jim dodají tolik potřebnou vlhkost související s úbytkem lipidické vrstvy na povrchu vlasu i vlasové pokožky. Takovéto masky působí naprosto fantasticky i proti krepatění vlasů.

Opatrnost je důležitá při barvení a odbarvování vlasů, aby nedošlo nejen k poškození vlasů, ale i pokožky hlavy.  Zdravá pokožka je totiž základem pro zdravý vlas. Šetrně bychom měli přistupovat i k vysoušení vlasů horkým vzduchem či kulmování. Vlasy by měly být před tepelnou úpravou vždy ošetřeny přípravkem s termoochranou.

Když vlasy ztrácí barvu…

První šediny se objevují po třicátém roce. Na vině jsou tzv. melanocyty, buňky ve vlasových koříncích, které produkují pigment. Jejich činnost může být nepravidelná, a tím pádem dochází ke ztrátě melanomu, vlasového barviva. Odstín projasní i občasné použití šamponu či péče na šedivé vlasy, které mají modrý či fialový pigment a odstraní žlutý nádech. Pokud chcete šedivé vlasy barvit, je dobré o ně pečovat vlasovou řadou pro barvené vlasy a zajistit jim dostatek hydratace.

-jk-

Mohlo by vás taky zajímat:

Co říká stav vlasů o vašem zdraví

Vlasy a jejich stav mohou o vašem zdraví odhalit spoustu věcí. Na první pohled viditelné roztřepené konečky naznačují nadměrné např. barvení vlasů peroxidem a užívání horkého vzduchu fénu bez spreje na ochranu proti vysokým teplotám. Existují však i další problémy: vypadávání vlasů nebo nadměrné maštění vlasové pokožky dokážou o našem zdraví mnohé vypovědět...

Když máte silně se mastící vlasy

Co říká stav vlasů o vašem zdraví mastné

Nezačaly jste nebo nepřestaly náhodou nedávno brát antikoncepci? Nebo nezměnily jste druh? V závislosti na tom, jakou antikoncepci užíváte, se mohou vaše vlasy (a pokožka) mastit více než obvykle. Promluvte si se svým lékařem o změně pilulek na ty, které obsahují nízké hodnoty estrogenu. A zatímco čekáte na změnu, začněte používat šampon s kyselinou salicylovou dvakrát týdně. Ta brání nadměrné tvorbě mazu.

I devadesátiletá babička může mít krásnou pleť a vlasy

Účinné triky pro krásnou pleť a vlasy, které používaly naše babičky


Článek je zařazen v: vlasy, stárnutí, masáž, barvení vlasů, péče o vlasy, maska na vlasy
Reklama