zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

I vlasy stárnou. Jak se o ně starat, aby zůstaly krásné?

Vlasy stárnou přibližně od 30 let
Autor: iStock Vlasy stárnou přibližně od 30 let
anna kopečková , Vydáno: 23.04.2020
Struktura vlasů se s věkem mění a náš přístup k nim by se měl měnit také. Jinak se budeme starat o vlasy, když je nám 20 let, a jinou péči potřebují vlasy šedesátileté dámy.

reklama

Vlasy začínají stárnout většinou po 30. roce, když ztrácejí pružnost a více se lámou. Zhoršení kvality vlasů však pociťují ženy především v menopauze, tato změna přímo souvisí s úbytkem ženského hormonu estrogenu. Na kvalitu vlasů má vliv také životospráva, stres a neblaze se na ní podepisují diety. Struktura vlasů se věkem zkrátka mění, stárnutí vlasů se ale dá zpomalit.

Jak zastavit stárnutí vlasů?

Pokud se rozhodneme bojovat se stárnutím vlasů, tento boj rozhodně není tak nepříjemný, jak se může na první pohled zdát. „S přibývajícím věkem bychom se měli zaměřit na masáže vlasové pokožky, které zlepšují její prokrvení. Mechanickou část, tedy jemné pravidelné masáže podpoříme také speciálními nevyplachujícími se toniky na pokožku hlavy. Existují ve více variantách, například proti vypadávání vlasů nebo zahušťující, která dokážou znásobit objem každého vlasu,“ doporučuje Martina Fialová z kadeřnictví COLOR LOUNGE by Klier.

Proti stárnutí vlasů velkou měrou přispívají i hydratační masky na vlasy, které jim dodají tolik potřebnou vlhkost související s úbytkem lipidické vrstvy na povrchu vlasu i vlasové pokožky. Takovéto masky působí naprosto fantasticky i proti krepatění vlasů.

Opatrnost je důležitá při barvení a odbarvování vlasů, aby nedošlo nejen k poškození vlasů, ale i pokožky hlavy. Zdravá pokožka je totiž základem pro zdravý vlas. Šetrně bychom měli přistupovat i k vysoušení vlasů horkým vzduchem či kulmování. Vlasy by měly být před tepelnou úpravou vždy ošetřeny přípravkem s termoochranou.

Když vlasy ztrácejí barvu…

První šediny se objevují po třicátém roce. Na vině jsou tzv. melanocyty, buňky ve vlasových koříncích, které produkují pigment. Jejich činnost může být nepravidelná, a tím pádem dochází ke ztrátě melanomu, vlasového barviva. Odstín projasní i občasné použití šamponu či péče na šedivé vlasy, které mají modrý či fialový pigment a odstraní žlutý nádech. Pokud chcete šedivé vlasy barvit, je dobré o ně pečovat vlasovou řadou pro barvené vlasy a zajistit jim dostatek hydratace.

-jk-

Mohlo by vás taky zajímat:

 

I devadesátiletá babička může mít krásnou pleť a vlasy

Účinné triky pro krásnou pleť a vlasy, které používaly naše babičky

reklama

Související témata: vlasy , stárnutí , masáž , barvení vlasů , péče o vlasy , maska na vlasy

reklama

Přečtěte si také

reklama