Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama
Reklama

Jak se zbavit chloupků v klíně? Známe vaše možnosti i jejich slabiny!

Klidně mějte v klíně houštinu, přirozenost je v kurzu! Ale ruku na srdce, třísla zbavená chloupků se snaží mít alespoň v létě většina z nás. Jaké máte možnosti?
Vydáno: 05.08.2018
Jak se zbavit chloupků v klíně? Známe vaše možnosti i jejich slabiny!
Jak se zbavit chloupků v klíně? Známe vaše možnosti i jejich slabiny! Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Víte, proč nám matka příroda dala pubické ochlupení? Není na tom nic špatného, naopak! Kůže je díky přítomným folikulům daleko odolnější, lépe se hojí a je prokrvená a chráněná. Zbavování se chloupků je tedy čistě kulturní a estetická záležitost, protože samotné ochlupení není vůbec nic špatného.

Pokud se jen holíte, folikuly v kůži zůstávají zachovány a jejich funkce není nijak zvlášť narušena, ale pokud si necháte odstranit ochlupení laserem, dvakrát měřte a jednou řežte, protože chlupy sice přestanou růst, ale kůže zároveň přichází o cenné zdroje kmenových buněk a krevních vlásečnic.

Chlupy máme od přírody také kvůli sexuální přitažlivosti, potažmo rozmnožování. Na chlupech se drží “vůně” feromonů, která k nám láká sexuální partnery, i když v současnosti se zdá, že to s přílišnou voňavostí na intimních místech může být naopak.

Jak se postarat o hladký klín?

Máte několik možností, jak se v létě vytasit v bikinách s miminkovsky hladkou pokožkou v oblasti třísel. Jde o to, jakou cestou se vydáte, jestli chcete permanentní odstranění nebo se spokojíte s dočasnou variantou.

Holítko

PRO: Dámský holicí strojek seženete i ve večerce na růžku, běžná věc. Určitě SOS řešení, když potřebujete jednat rychle. Oholíte během pár sekund vše, co má být odstraněno. Určitě použijte změkčovač kůže, nejlépe dámskou holicí pěnu, abyste se vyhnuly podráždění a pořezání.

PROTI: Můžete se neobratně pořezat nebo si způsobit pořádně zarudlou a podrážděnou pokožku. Nikdy se neholte tupým nebo znečištěným holítkem a případné ranky desinfikujte!

Klasické holítko má své pro i proti Foto: Klasické holítko má své pro i proti, Foto: istock.com

Laser

PRO: Definitivní řešení. Už nikdy vám chlupy v laserem ošetřené oblasti nenarostou a budete navždy bez starostí.

PROTI: Definitivní řešení. Co kdyby jste někdy chtěla svoje chloupky zpět? Nikdy nevíte. A budou nenávratně pryč! Navíc to něco stojí a pokožka bude po odstranění folikulů daleko zranitelnější a méně zdravá než předtím.

Voskové proužky a cukrová pasta

PRO: Zvládnete i sama doma a je to celkem účinné, depilace tímto způsobem vydrží 3-4 týdny!

PROTI: Poněkud drastická metoda, která se neobejde bez slušné porce bolesti! Jde o zkušenosti a spociální grif, pokud to neumíte správně, raději se nechte obsloužit v salonu.

Už jste někdy vyzkoušeli vosk? Foto: Už jste někdy vyzkoušeli vosk?, Foto: istock.com

Depilační krém

PRO: Depilační krém nebo depilační pěna je vlastně chemickou formou depilace. Finta spočívá v tom, že nanesený krém během několika minut změkčí chloupky tak, že je poté pouze seškrábnete pryč. Docela to vydrží a metoda je vhodná právě pro třísla. Nebolí!

PROTI: Pozor dejte na negativní reakce sliznice v oblasti intimních partií! Nejprve rozhodně vyzkoušejte trošku krému na pokožce, zda nedojde k alergické reakci.

Strojek

PRO: Vytrhávání chloupků pomocí depilačních strojků má dlouhodobější účinek než holení. Chloupek je vytržen i s kořínkem, takže trvá zhruba měsíc, než na jeho místě vyroste nový.

PROTI: Depilační strojek je nákladnější a jeho použití rozhodně bolí, zvláště pak ženy se silnějšími chloupky. Nejlepší je udělat depilaci večer po koupeli, kdy jsou póry roztažené a kůže měkká.

Mohlo by vás také zajímat:

 

Nebezpečná kosmetika

Nebezpečná kosmetika? Některé produkty mohou ohrožovat zdraví i život!

Nenechte své opálení jen tak zmizet!

Opálila jste se do bronzova? Nenechte opálení jen tak zmizet!

Chcete podstoupit microblading obočí?

Chcete podstoupit microblading obočí? Řekneme vám, co vás čeká a na co si dát pozor!

 

autor: KU

Článek je zařazen v: bikiny, holení, depilace, epilace, vosk, epilátor
Reklama