Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Opálila jste se do bronzova? Nenechte opálení jen tak zmizet!

Konečně jste se opálila do bronzova a vaše kůže vypadá skvěle a letně. Přesně, jak jste celý rok snila! Jak to ale udělat, aby vám opálení vydrželo, i když už vás čeká kancelář a pracovní povinnosti? Držte se našich rad a bronz na kůži vydrží o dost déle.
Vydáno: 19.07.2018
Nenechte své opálení jen tak zmizet!
Autor: iStock Nenechte své opálení jen tak zmizet!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Spousta vody

Hydratace kůže je pro prodloužení opálení klíčová! Pokud si chcete zachovat to krásné dovolenkové opálení co nejdéle, musíte poctivě hydratovat pokožku, a to zvenčí i zevnitř. Každé ráno a večer naneste na celé tělo hydratační tělové mléko a pořádně vmasírujte. Ve sprše vám bude nejlepším pomocníkem sprchový olej, který zabrání vysušení pokožky po kontaktu s vodou. Zkuste do sebe dostat během dne alespoň dva litry čisté neperlivé vody, která pomůže s hydratací pleti zevnitř. Věřte že se vaše opálení jen tak neztratí, pokožka bude napnutá a zářivá a navíc dostanete z těla pryč zbytečné toxiny.

Žádná vana!

Chcete se po práci naložit do vany plné pěny a oddychnout si? Pak se rozlučte s dlouhodobým opálením, protože tím zaručeně zrychlíte vyblednutí opálené kůže. Ve vaně se daleko rychleji „odmočí” svrchní vrstva kůže a se šupinkami odplave i opálení. Zvolte raději rychlou sprchu s vlažnou vodou, která opálení lépe zachová.

Holte se žiletkou

Podobný efekt jako vana má i působení horkého vosku na odstraňování chloupků. S chloupky sebere i vrchní vrstvičku kůže a opálení rychleji zmizí. Pokud chcete být v létě hladká jako mramor (i když nemusíte), zapomeňte na depilační vosk. Šetrnější variantou pro vaše opálení bude v tomto případě dámská žiletka.

Obrušujte kůži

Prostě používejte peeling! Ano, ve srovnání s předešlými radami to zní jako paradox, ale opravdu to funguje. Peelingem opálení nezničíte, naopak. Pomůže odstranit staré šupinky kůže a vaše opálení oživí. Navíc se do pokožky lépe dostane hydratační krém.

Pomozte si tónováním

Nezáleží, že je vaše opálení ještě čerstvé, klidně ho už začněte přiživovat samoopalovacím krémem. Investujte do dražších produktů, které nedělají fleky a nechytají do oranžova, nebo se vypravte na air brush do salónu. Už sám fakt, že kůže není úplně bílá, znamená dobrou startovací pozici pro pěkné a dlouhodobé opálení. Na obličej používejte v létě dobrý BB krém v tónu vašeho opálení. Bude to lepší než make up, vaše opálení přirozeně vynikne bez efektu masky. Když bude BB krém navíc obsahovat zářivé částečky, od kterých se odráží světlo, budete vypadat jako královna pláže i v kanceláři.

Jezte karoten

V mrkvi, rajčatech nebo pilulkách, to už je na vás. Denní dávka betakarotenu pokožku skutečně zabarví, a to i bez působení slunečního záření. Zhnědnutí pokožky není způsobeno aktivnějším pigmentem, ale díky nadměrnému ukládání betakarotenu v organismu. Prostě se trochu „zbarvíte”. Navíc právě betakaroten patří do skupiny karotenoidů, které jsou silnými antioxidanty a jejich hlavní funkcí je chránit kožní buňky před poškozením volnými radikály.

-ku-

Mohlo by vás taky zajímat:

 

Krém na opalování používá na sluníčku většina z nás, ale ne všichni to dělají správně

Opalovací krémy: 4 omyly, kvůli kterým se můžete pěkně spálit

10 nejčastějších chyb při opalování

10 nejčastějších chyb při opalování. Děláte je taky?

Citlivé partie si chraňte pořádnou vrstvou krému

Opalování: Nejčastěji si spalujeme výstřihy! Kolik krému stačí?

Článek je zařazen v: opálení, opalování, slunce, UV faktor, bronzová pleť, jak udržet opálení, sluneční ochrana
Reklama