Krásná, ale flekatá: I když má kůži jako dalmatin, nestydí se za to

Mít na těle mateřské znaménko je běžná věc, obzvlášť, když ho máte na místě, které není vidět. Jenže tahle dívka jich má na těle stovky a jsou jedním z jejích nejvýraznějších rysů. A přestože má kvůli nim spoustu starostí, nestydí se za ně.

Cieře Swaringen je 19 let a žije v Severní Karolíně. Narodila se s vrozeným dermatologickým onemocněním, které se projevuje velkými tmavými fleky na více než dvou třetinách těla. Ciera má znaménka na nohou, trupu i obličeji a dávají její kůži velmi unikátní vzhled, kvůli kterému byla v dětství často šikanována.

„Vzpomínám si, že se mi smál ve školním autobuse jeden kluk a volal na mě, že jsem flekatý pes,“ svěřila se Ciera deníku The Daily Mail. „To opravdu otřáslo mojí sebedůvěrou. Cítila jsem se kvůli tomu jiná, než ostatní děti, jako nějaká špatná.“

Šikanování pokračovalo i na střední škole. „Dospívající kluci můj vzhled komentují většinou jako první,“ dodává Ciera. „Často říkají, že vypadám, jako kdybych byla špinavá.“

Nedávno Ciera odmaturovala a kruté narážky ostatních ji rozhodně nesrazí k zemi. Naopak, je hrdá na to, že je jiná. Hodně jí v tom pomáhá její rodné městečko Swaringen, kde žije jen 600 obyvatel. Většina lidí tam ví o jejím postižení a díky tomu se tam cítí naprosto normálně.

Nejspíš vás napadá – může si Ciera nechat svá znaménka odstranit? Bohužel ne, protože postupně rostou. Vlastně jich bude postupem času stále víc. Kvůli zvýšenému riziku rakoviny proto musí být velmi opatrná při pobytu na slunci (což vlastně musíme my všichni). Nic jí ale nebrání v tom, aby dělala věci jako její vrstevníci a nosila to, co ostatní dívky, včetně dvoudílných plavek.

Sebevědomí této dívky by mohlo být inspirací pro nás všechy. „Nakonec, každý člověk se narodil jiný, každý máme něco, čím se lišíme od ostatních, ať je to vidět nebo ne. A ve své kůži bychom se všichni měli cítit krásní,“ dodává Ciera.

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.