zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Omládněte pomocí kyslíku: Zbaví vás drobných vrásek a rozzáří pleť

Omládněte pomocí kyslíku
Autor: Esthetic Medical Omládněte pomocí kyslíku
anna kopečková , Vydáno: 05.02.2018
Kyslík je základní prvek nezbytný pro naši holou existenci. Nejde však jen o dýchání. Kyslík dokáže přinést mnoho benefitů i pleti. Jen je třeba jej do kůže správně dopravit.

reklama

 

Za tímto účelem vzniklo patentované ošetření Oxyceutical.  „Procedura Oxyceutical sestává z několika po sobě jdoucích kroků. Nejprve pleť připravíme na příjem kyslíku, následně jej do pleti aplikujeme a na závěr hlouběji do kůže zapracujeme,“ popisuje ve zkratce průběh ošetření MUDr. Jana Votrubová, Ph.D. z kliniky Esthetic Medical.

Hlavní princip ošetření spočívá v tom, že se pokožce dodá správné množství kyslíku. Ten má za účinek podporu buněčné regenerace, odstranění hlavních projevů stárnutí pleti a zlepšení jejího vzhledu. Nejedná se ovšem o stejný kyslík, jaký dýcháme, ale o O3, tzv. ozonit. Ten je schopen projít mezibuněčnou membránou a vyživit buňky kůže, které tímto způsobem stimuluje k vlastní obnově. Dokáže se totiž rozptýlit ve vnitrobuněčné tekutině, na molekulární úrovni ovlivňovat její struktury a navíc aktivuje mitochondriální dýchací řetězec, čímž v buňce významně navyšuje využitelnou energii.

Pleť je po proceduře vitálnější, hydratovaná, projasněná a bez vrásek. Lékařka za jeden z hlavních benefitů ošetření považuje to, že zdokonalení pleti je viditelné okamžitě po ošetření.„Oproti ostatním ošetřením Oxyceutical nijak pleť nezatěžuje, nemusíte mít obavy ze zarudnutí, šupinek či skvrnek na obličeji. Z procedury můžete vyrazit rovnou na schůzku. Ošetření je navíc zcela neinvazivní,“ upřesňuje průběh doktorka Votrubová.

Opakování, matka mladosti

Pleť je hned po ošetření kyslíkem rozzářená, zjemněná a mladistvě vypnutá. V tomto stavu vydrží mnoho dnů. Odbornice však potvrzuje, že buňky organismu se neustále obměňují a pro trvalý efekt je ideální ošetření opakovat. Zvláště v počátcích.

„První měsíc bych doporučila na kůru docházet jednou za týden. Posléze vystačí pro energizaci a zachování omlazeného vzhledu docházet jednou měsíčně. Ošetření však není cenově zas tak nákladné, takže klientka nemusí počítat s tím, že by za omlazení svého zevnějšku musela vybírat vkladní knížku,“ uzavírá odbornice s tím, že samotné ošetření je natolik příjemné a efektivní již po prvním sezení, že se ho vyplatí vyzkoušet a udělat si obrázek sám.

A jak ošetření probíhá?

Oxyceutical1 Foto:

 

 

Jako každá návštěva kosmetického salonu začíná i ošetření důkladným čištěním, které z pleti odstraní veškeré nečistoty a připraví na další průběh ošetření.

 

 

 

Oxyceutical2 nový Foto:

 

Další fází přípravy je aplikace přípravku Oxy-prepare. Ten vedle eliminace mastnoty a nečistoty změkčuje buňky rohové vrstvy a „otevírá pleť“, čímž ji připravuje na aplikaci dalších přípravků.

Oxyceutical3 nový Foto:

 

 

Protože má pH Oxy-prepare hodnotu 8, je třeba jej zneutralizovat speciálním Oxy-neutralizérem o pH 3. Ten obsahuje především kyselinu mléčnou a močovou a navyšuje exfoliaci pleti, tedy odstranění odumřelých kožních buněk a celkovou obnovu kůže. Část aktivních látek nicméně nezůstává na povrchu, ale proniká do hlubších vrstev kůže, které dále pročišťuje a připravuje na průnik biologicky dostupného kyslíku.

Oxyceutical4 Foto:

 

Aby mohl kyslík pleti udělat v jejích hlubších vrstvách ještě lépe, pokračuje se mikrodermabrazí. Při ní se vibrující hlavicí kruhového tvaru s drobnými krystalky na povrchu jemně obrušuje svrchní vrstva pleti. Nemusíte mít obavy z podráždění či poškození, opět se odstraňují pouze odumřelé kožní buňky.

 

Oxyceutical5 Foto:

Nyní je pleť připravená na samotné ošetření kyslíkem. „Ten na pleť aplikujeme speciální pistolkou ve formě Oxy-lotion, olejového roztoku kyslíku s vitamíny A e E. Aplikace působí příjemně chladivě, kdy jej po pleti obličeje a krku rovnoměrně rozprašujeme v podobě jemné mlhy,“ popisuje MUDr. Votrubová. Jak dodává, ozonit je polarizován na stejnou vlnovou délku jako má lidská DNA, pleť jej proto lépe rozpoznává a využívá.

 

Oxyceutical6 Foto:  

Následuje 20 minut relaxace s textilní Oxy-maskou. Ta je napuštěna roztokem s vysokým obsahem aktivních látek, které pokožku hydratují a posilují, stimulují tvorbu kolagenu a elastinu a intenzivně okysličí. Pro ještě výraznější účinek se Oxy-maska překrývá gumovou maskou, která zajistí vyšší absorpci látek do pleti.

 

Oxyceutical7 Foto:

 

 

Po aplikaci masky přichází na řadu druhá aplikace biodisponibilního kyslíku, která podle lékařky ještě zintezivní a prodlouží účinek ošetření.

 

 

 

Oxyceutical8 Foto:

 

Ošetření uzavírá antigravitační obličejová masáž se stimulací tlakových bodů, která zahrnuje aplikaci Oxy-pěny. Ta navyšuje prokysličení pleti, působí proti negativnímu vlivu volných radikálů a díky obsažené kyselině hyaluronové uzamyká v pleti získanou hydrataci a zpevňuje ji.

 

 

-ak-/Foto: Esthetic Medical

Mohlo by vás taky zajímat:

Cvičení proti vráskám: Obličejová gymnastika, která omlazuje

Stejně jako pravidelný pohyb zkrášluje tělo, cvičením si můžete vylepšit i tvář. Pravidelné cvičení platí na vrásky a posiluje ochabující pokožku.

Co se děje

Cvičení napíná a posiluje obličejové svaly, což vede k pevnější a hladší pokožce. Bříšky prstů ji při něm současně masírujete a aktivujete reflexní body. Pokožka se uvolní, prokrví a zkrášlí. Kombinace cviků, masáže a krémů ubere tváři pár let.

Cvičení proti vráskám... Foto:

Jak na to

Přidejte si cvičení mezi večerní kosmetické rituály. Pečlivě si vyčistěte pokožku a naneste noční krém. Sedněte si před zrcadlo, ve kterém uvidíte celou tvář, krk a dekolt.

Cvičení aktivuje svaly, ovšem hlídejte si, aby se během něj pokožka zbytečně nemačkala do vrásek, nemračte se a nepitvořte.

Každý cvik opakujte 3x. Proveďte postupně celou sestavu nebo si vyberte cviky pro partie, které potřebují omladit.

Uvnitř článku vám také ukážeme 5 tipů krémů, které se hodí k použití společně s těmito cviky. Účinek bude dokonalejší...

Cvik 1

Uvolnění čela, zmírnění svislých vrásek mezi obočím

Konečky prstů položte do středu čela, malíčky pod obočí. Lehce tlačte na pokožku a zároveň prsty posouvejte směrem ke spánkům. Oči otevřete dokořán, obočí povytáhněte, čelo nekrčte. Vydržte pět vteřin a přitom jemně tiskněte malíčky k sobě.

Proti vráskám na krku je potřeba začít bojovat včas

Vrásky na krku: 6 tipů, jak se jim co nejdéle vyhýbat

5 nejúčinnějších látek proti vráskám

5 nejúčinnějších látek proti vráskám


reklama

Související témata: pleť , omlazení pleti , vrásky , kyslík , omlazení kyslíkem , Oxyceutical

reklama

Přečtěte si také

reklama