Omládněte pomocí kyslíku: Zbaví vás drobných vrásek a rozzáří pleť

Kyslík je základní prvek nezbytný pro naši holou existenci. Nejde však jen o dýchání. Kyslík dokáže přinést mnoho benefitů i pleti. Jen je třeba jej do kůže správně dopravit.

Za tímto účelem vzniklo patentované ošetření Oxyceutical. „Procedura Oxyceutical sestává z několika po sobě jdoucích kroků. Nejprve pleť připravíme na příjem kyslíku, následně jej do pleti aplikujeme a na závěr hlouběji do kůže zapracujeme,“ popisuje ve zkratce průběh ošetření MUDr. Jana Votrubová, Ph.D. z kliniky Esthetic Medical.

Hlavní princip ošetření spočívá v tom, že se pokožce dodá správné množství kyslíku. Ten má za účinek podporu buněčné regenerace, odstranění hlavních projevů stárnutí pleti a zlepšení jejího vzhledu. Nejedná se ovšem o stejný kyslík, jaký dýcháme, ale o O3, tzv. ozonit. Ten je schopen projít mezibuněčnou membránou a vyživit buňky kůže, které tímto způsobem stimuluje k vlastní obnově. Dokáže se totiž rozptýlit ve vnitrobuněčné tekutině, na molekulární úrovni ovlivňovat její struktury a navíc aktivuje mitochondriální dýchací řetězec, čímž v buňce významně navyšuje využitelnou energii.

Pleť je po proceduře vitálnější, hydratovaná, projasněná a bez vrásek. Lékařka za jeden z hlavních benefitů ošetření považuje to, že zdokonalení pleti je viditelné okamžitě po ošetření.„Oproti ostatním ošetřením Oxyceutical nijak pleť nezatěžuje, nemusíte mít obavy ze zarudnutí, šupinek či skvrnek na obličeji. Z procedury můžete vyrazit rovnou na schůzku. Ošetření je navíc zcela neinvazivní,“ upřesňuje průběh doktorka Votrubová.

Opakování, matka mladosti

Pleť je hned po ošetření kyslíkem rozzářená, zjemněná a mladistvě vypnutá. V tomto stavu vydrží mnoho dnů. Odbornice však potvrzuje, že buňky organismu se neustále obměňují a pro trvalý efekt je ideální ošetření opakovat. Zvláště v počátcích.

„První měsíc bych doporučila na kůru docházet jednou za týden. Posléze vystačí pro energizaci a zachování omlazeného vzhledu docházet jednou měsíčně. Ošetření však není cenově zas tak nákladné, takže klientka nemusí počítat s tím, že by za omlazení svého zevnějšku musela vybírat vkladní knížku,“ uzavírá odbornice s tím, že samotné ošetření je natolik příjemné a efektivní již po prvním sezení, že se ho vyplatí vyzkoušet a udělat si obrázek sám.

A jak ošetření probíhá?

Jako každá návštěva kosmetického salonu začíná i ošetření důkladným čištěním, které z pleti odstraní veškeré nečistoty a připraví na další průběh ošetření.

Další fází přípravy je aplikace přípravku Oxy-prepare. Ten vedle eliminace mastnoty a nečistoty změkčuje buňky rohové vrstvy a „otevírá pleť“, čímž ji připravuje na aplikaci dalších přípravků.

Protože má pH Oxy-prepare hodnotu 8, je třeba jej zneutralizovat speciálním Oxy-neutralizérem o pH 3. Ten obsahuje především kyselinu mléčnou a močovou a navyšuje exfoliaci pleti, tedy odstranění odumřelých kožních buněk a celkovou obnovu kůže. Část aktivních látek nicméně nezůstává na povrchu, ale proniká do hlubších vrstev kůže, které dále pročišťuje a připravuje na průnik biologicky dostupného kyslíku.

Aby mohl kyslík pleti udělat v jejích hlubších vrstvách ještě lépe, pokračuje se mikrodermabrazí. Při ní se vibrující hlavicí kruhového tvaru s drobnými krystalky na povrchu jemně obrušuje svrchní vrstva pleti. Nemusíte mít obavy z podráždění či poškození, opět se odstraňují pouze odumřelé kožní buňky.

Nyní je pleť připravená na samotné ošetření kyslíkem. „Ten na pleť aplikujeme speciální pistolkou ve formě Oxy-lotion, olejového roztoku kyslíku s vitamíny A e E. Aplikace působí příjemně chladivě, kdy jej po pleti obličeje a krku rovnoměrně rozprašujeme v podobě jemné mlhy,“ popisuje MUDr. Votrubová. Jak dodává, ozonit je polarizován na stejnou vlnovou délku jako má lidská DNA, pleť jej proto lépe rozpoznává a využívá.

Následuje 20 minut relaxace s textilní Oxy-maskou. Ta je napuštěna roztokem s vysokým obsahem aktivních látek, které pokožku hydratují a posilují, stimulují tvorbu kolagenu a elastinu a intenzivně okysličí. Pro ještě výraznější účinek se Oxy-maska překrývá gumovou maskou, která zajistí vyšší absorpci látek do pleti.

Po aplikaci masky přichází na řadu druhá aplikace biodisponibilního kyslíku, která podle lékařky ještě zintezivní a prodlouží účinek ošetření.

Ošetření uzavírá antigravitační obličejová masáž se stimulací tlakových bodů, která zahrnuje aplikaci Oxy-pěny. Ta navyšuje prokysličení pleti, působí proti negativnímu vlivu volných radikálů a díky obsažené kyselině hyaluronové uzamyká v pleti získanou hydrataci a zpevňuje ji.

-ak-/Foto: Esthetic Medical

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.