Móda a krása

21. dubna 2017 06:00

Martina Čerňanská

Zapomeňte na kokosový olej, je tu zázračný a dokonalý olej z hroznových jader!

"Kokosák" se stal velmi rychle součástí naší kosmetické rutiny. Používáme ho na pleť, na vlasy i na celé tělo. A to nemluvíme o jeho užití v kuchyni! Nedávno se ovšem začaly šířit jako lavina informace o dalším zázračném oleji, který je snad ještě lepší než zmíněný kokosák – olej z hroznových jader.

Antioxidanty

Hroznová jádra obsahují vysoký podíl Procyanidinu (často uvedený pod zkratkou OPC), který je znám jako silný antioxidant. Antioxidační účinky Procyanidinu jsou 50x silnější než u vitaminu E a 18x silnější než u vitaminu C. Procyanidin ve větším množství je obsažen pouze v hroznových jádrech.

Dalším významným antioxidantem obsaženým v hroznových jádrech je Resveratrol. Tato látka je obsažena v jádrech a slupkách modrých hroznů. Resveratrol má antioxidační a antibakteriální účinky a vykazuje široké působení na buňky, tkáně, orgány a celý organismus. Brání stárnutí buněk a organismu a zpomaluje proces degenerace mozku.

Blahodárné účinky na pleť – čistí, hydratuje i omlazuje

Olej z hroznových jader má úžasné regenerační a hydratační účinky. Je vhodný jak pro normální, tak i mastnou pleť. Spousta lidí se mylně domnívá, že pokud je jejich pleť mastná, nesmí používat oleje – opak je ale pravdou! Je jedním z mála olejů na mastnou a smíšenou pleť, jehož hlavním rysem je regulace mastnoty v pokožce. Je také velmi vhodný pro zralou pleť se ztrátou elasticity. Tkáň získává elasticitu z obsaženého Procyanidinu, který je strukturou příbuzný kolagenu z vazivové tkáně. Dodává kůži hladkost a pružnost, zabraňuje předčasnému stárnutí a zlepšuje stav ochablé kůže.

Olej se vyznačuje dobrou vstřebatelností, zjemňuje pokožku a nezanechává pocit lepkavosti.

Pro odstranění make-upu stačí malé množství hroznového oleje. Ošetření pleti tímto olejem hydratuje pokožku a chrání přírodní kolagen v pokožce.

Olej vhodný i pro muže

Hroznový olej je možné používat při holení. Můžete jej použít samostatně, nebo na něj můžete nanést klasickou pěnu. Hroznový olej chrání pokožku při holení a vyživuje ji.

Použití v kuchyni

Olej z hroznových jader je samozřejmě vhodný i pro použití v kuchyni. Jelikož má lehkou jemnou chuť a téměř neutrální vůni je ideální do pečiva a moučníků, do marinád či jako aroma pro omáčky a těstoviny. Je také ideální pro marinování masa a ryb a má schopnost zvýšit jiné chutě salátů.

Tento olej má vysoký bod kouřivosti - 190 stupňů - takže je vhodný i na smažení, pečení či dušení.

Pokud se tedy chcete zdravě stravovat a přitom vypadat mladě, olej z hroznových jader je pro vás ideální.

Mohlo by vás také zajímat:

připravila: Martina Hrušková


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.