Celebrity

19. prosince 2023 16:40

Vanesa Havlíková

Nová Miss Francie vyvolala pozdvižení. Lidem vadí její chlapecký vzhled

Dvacetiletá vysokoškolačka Eve Gilles se stala první krátkovlasou Miss Francie a její vítězství v prestižní soutěži vyvolalo pozdvižení. V jiných státech by se jí zřejmě takových reakcí nedostalo, konzervativnějším Francouzům se ale nelíbí, že nová královna krásy nevypadá jako tradiční dívka s dlouhými vlasy a typickými ženskými křivkami.

Je to již deset let, co u nás vyhrála soutěž krásy Gabriela Lašková (33), rozená Kratochvílová. Ta porotu a diváky okouzlila nejen krásným obličejem a inteligencí, ale také krátkým účesem, kterým se odlišovala od ostatních soutěžících.

Vlna negativních reakcí

Nyní krátkovlasou krásku za vítězku zvolila také porota ve Francii. A tamní veřejnost mladičkou Eve Gilles rozhodně nešetřila. Brunetka se sestřihem známým jako pixie-bob byla korunována před 7,5 milionu televizních diváků. Krátce po vyhlášení se mezi lidmi rozpoutal spor kvůli tomu, že diváci dali přednost jiné kandidátce a v hlasování veřejnosti byla Eve Gilles až třetí, porota ji ovšem posunula na vítěznou příčku.

Čtěte také: Taťána Kuchařová ukázala krátké vlasy. Podle fanoušků vypadá jako Sharon Stone

Lidé porotě vyčítali především to, že nechali vyhrát dívku s „androgynním“ vzhledem. „Vůbec nevypadá jako Miss Francie. Nezajímá mě její účes, ale androgynní tělo,“ napsal jeden z rozzlobených diváků na sociální sítě. „Miss Francie už není soutěž krásy, ale diverzity a inkluzivity,“ přidal se další.

Mezi hromadou negativních komentářů se však najdou i ty kladné. „Eve Gilles je opravdu nádherná dívka, která oproti jiným kandidátkám vyniká svým účesem,“ pochválila vítězku jedna ze sledujících. „Eve Gilles je nová Miss Francie 2024, vaše zlomyslná a zbytečná kritika to nezmění. Je krásná a vznešená,“ zastala se vítězky další divačka.

Přečtěte si: Nebojte se krátkých vlasů! Co je ale dobré vědět, než se ostříháte?

Sama vítězka byla z negativních komentářů poměrně rozrušená. Nejvíce se jí dotkly reakce na její štíhlou postavu. „Nikdo by vám ale neměl diktovat, kdo jste. Že mě kritizují za vlasy, mi nevadí – vybrala jsem si je a můžu je kdykoli změnit. Ale své tělo a jeho tvary jsem si nevybrala, ani metabolismus, který mám,“ hájila se se vůbec první krátkovlasá vítězka soutěže krásy ve Francii.

Podívejte se na loňskou vítězku České Miss Essens Vanesu Švédovou:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.