zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Blíží se březnový úplněk ve znamení Vah. Jak vás může ovlivnit?

Blíží se březnový úplněk ve znamení Vah. Jak vás může ovlivnit?
Autor: iStock Blíží se březnový úplněk ve znamení Vah. Jak vás může ovlivnit?
Anna Kopečková , Vydáno: 26.03.2021
Březnový úplněk zvaný vraní nebo červí je prvním jarním úplňkem v letošním roce. Tentokrát bude ve vzdušném znamení Vah a připomene nám nejen to, jak důležité je udržovat ve svém životě zdravou rovnováhu, ale možná nás i donutí trochu bilancovat a více přemýšlet o tom, co nám prospívá a co nás naopak na naší životní cestě brzdí. Kdy přesně březnový úplněk nastane a na co bychom se měli připravit?

reklama

Březnový úplněk nastane 28. března ve večerních hodinách, přesně ve 20 hodin a 48 minut. Jeho vliv ale můžeme pociťovat už dříve, přibližně dva dny před tímto datem, a také dva dny poté. Po únorovém úplňku v pracovitém, pořádkumilovném a perfekcionistickém znamení Panny, který v mnohých z nás mohl vzbuzovat nutkání dávat věci do pořádku, uklidit si ve svých životech, bude březnový úplněk ovlivněn vzdušným, intelektuálním a tvořivým znamením Vah, jemuž vládne planeta lásky a krásy Venuše. Toto znamení také bude úplňkem nejvíc ovlivněno, stejně jako ostatní vzdušná znamení – Blíženci a Vodnáři. 

Úplňky v roce 2021

Úplňky v roce 2021: Kdy nastanou a jak vás mohou ovlivnit?

Proč se mu říká vraní nebo červí?

Podle starých indiánských tradic se tomuto březnovému úplňku říká vraní. Šamani považovali vránu za magické zvíře, které zprostředkovávalo kontakt mezi světem mrtvých a živých, bylo schopné vidět svět iluzí a mělo také dar přemísťování. Podle jedné legendy vrána začala komunikovat se svým stínem, jako by byl živý. Neustále do něj klovala, až mu předala tolik své energie, že stín obživl a vrána zmizela. A jaké z toho plyne poučení? Nevěnujte zbytečně energii iluzím, něčemu, co za to nestojí. Je důležité odlišovat stín od skutečnosti.   

Červí se tomuto úplňku někdy říkalo proto, že právě v tuto dobu začínají žížaly vylézat z půdy a příroda se pomalu chystá na příchod jara. Zajímavým faktem je, že název červí získal úplněk s největší pravděpodobností od domorodců z jihu, protože kmeny na severu žížaly nikdy neviděly. Dostaly se k nim až později, když je přivezli kolonisté. 

Jaké jsou Váhy?

Váhy jsou vzdušné znamení spojené spíše s intelektem a hlavou než se srdcem. Často na své emoce spíše myslí, než aby je cítily. A právě to nám může v případě úplňku, který často doprovází zvýšené emoce, být ku prospěchu. Váhy nám pomohou oprostit se od těch nejvíce nepříjemných emocí a spíš než objektivem citlivosti nám umožní vidět věci jasně. Snaží se vyhýbat spěchu a stresu, důležitý je pro ně klid, rovnováha, harmonie a spravedlnost. Lidé narození ve Vahách bývají intelektuálně založení, často i velmi tvořiví. Snaží se ve všem hledat kompromisy, potíže jim může dělat jejich nerozhodnost, pokud si mají vybrat mezi protichůdnými názory. Pro Váhy jsou také velmi důležité vztahy, jsou to lidé velmi otevření a společenští, s citem pro romantiku. Není divu, když jim vládne planeta Venuše.

Horoskop 2021

Charakteristika znamení – Váhy

Úplněk ve znamení Vah

  • Zaměřte se na vztahy

Úplněk ve znamení Vah nás nabádá k tomu, abychom se zaměřili na naše vztahy od těch nejintimnějších (partnerských a rodinných) až po ty ryze úřední. Dává nám šanci, abychom si udělali pořádek ve všem, co vnímáme jako neuspořádané a chaotické. Zpomalte, dovolte si být sami sebou, uvolněte se, dopřejte harmonii sobě i ostatním. Urovnejte vztahy se svými nejbližšími v rodině, ale i s kolegy v práci. Uvědomte si, že ve vztahu je důležité nejen brát, ale i dávat. Možná se příliš soustředíte na sebe a zapomínáte na ostatní včetně svých nejbližších. Nebo se naopak snažíte vyhovět každému, ale nevěnujete se sami sobě. Pokud vám nějaké vztahy nevyhovují, máte pocit, že nefungují nebo vám nic nepřinášejí, je právě teď ideální šance je ukončit. Je to váš život a měli byste v něm být s těmi, s nimiž chcete být. Pamatujte ale na to, že Váhy jsou velmi diplomatické znamení, takže nepalte za sebou všechny mosty. Pokud chcete něco ukončit, udělejte to s citem. Stejně byste měli projít i různé své smluvní vztahy, například s různými firmami, bankami a podobně a popřemýšlet, zda vám opravdu vyhovují a jsou pro vás užitečné.

  • Tvořte a vnímejte krásu 

Lidé narození ve znamení Vah mívají i umělecké vlohy a úplněk v tomto znamení bude v tomto směru velmi inspirativní. Můžete zkusit něco napsat, namalovat, vytvořit, složit... Blíží se Velikonoce, můžete zkusit vyrobit věnec nebo originálně nazdobit vajíčka. Možná ve vás dříme něco, o čem jste dosud neměli tušení. Ale nemusíte jen tvořit. Užívejte si vše krásné. Pusťte si hezkou hudbu, zkuste si na internetu najít nějakou virtuální prohlídku obrazů a pokochejte se jejich krásou, nebo se podívejte na nějaké úchvatné fotografie přírody.  

  • Nezapomínejte na přátele a známé

Váhy jsou jedním z nejpřátelštějších znamení zvěrokruhu. A právě v době během úplňku může více než kdy jindy vyvstat naše potřeba sociálního propojení. Když sedíte zavření doma, sami nebo s rodinou, je to poměrně náročné na psychiku. Potřebujete komunikovat i s jinými lidmi, trochu si vyvětrat hlavu a mluvit o něčem jiném než obvykle. Nebo společně sdílet to, co vás trápí. Nemůžeme se sice vídat jako obvykle, nemůžeme spolu zajít do kavárny nebo na pivo, ale popovídat si přes telefon nebo třeba Skype o tom, co nás pobavilo, co se nám honí hlavou, co nás štve nebo těší, klidně můžeme. Tak to udělejte. 

  • Sklízejte, co jste zaseli

Každý úplněk je sklizní toho, co započalo novoluním. Popřemýšlejte tedy o tom, co byste chtěli „sklidit“ z vašich vztahů, obchodních jednání, rozhodnutí.

  • Probuďte v sobě jaro

A protože jde o první jarní úplněk, snažte se probudit jaro i v sobě. Probuďte v sobě znovu to, co ubíjí každodenní rutina a současná nelehká situace, ale co je někde ve vás zakořeněno. Může to být láska, přátelství nebo třeba nějaký váš koníček. Užívejte si malých každodenních radostí.

Pečujte o své ledviny

Váhy ovlivňují ledviny, močový měchýř, rovnováhu tělesných tekutin a také slinivku nebo kůži. Snažte se tyto části těla příliš nezatěžovat. A pokud pro ně uděláte něco prospěšného, bude to působit dvojnásob dobře. Spolehněte se na svou intuici. Vaše tělo vám samo řekne, co potřebuje nebo co mu chybí, které potraviny nebo činnosti mu nedělají dobře a naopak. Tak ho víc poslouchejte.

Udělejte si rituál

Úplněk ve Vahách nás povzbuzuje v tom, abychom ze svého života vypustili vše, co nám neslouží nebo nás brzdí, ať už jsou to nějaké zvyky, vztahy nebo třeba emoce. Zkuste si úplňkový rituál, který vám v tom pomůže. Večer nebo v noci, kdy je úplněk, zapalte v místnosti vonnou svíčku. Můžete zkusit také zapálit šalvěj, která pročistí vzduch a zbaví prostor negativity. Využijte i léčivé kameny, pokud je máte. Nejvhodnější je labradorit, selenit nebo měsíční kámen. Umístěte je blízko sebe nebo je držte v levé ruce. Pohodlně se posaďte, zhluboka dýchejte a zkuste se úplně uvolnit. Nyní si vybavte problém (vztah, zvyk...), kterého se chcete zbavit, a představujte si, jak se pozvolna vypařuje do vzduchu. Pokud byste potřebovali něco hmatatelnějšího, můžete svůj problém napsat na papír, zmuchlat ho a spálit. Vymyslet si ale můžete i svůj vlastní rituál. Neexistuje jediný správný. Důležité je jen to, abyste k sobě byli upřímní. 

Lunární fáze

Lunární fáze a jejich vliv na člověka. Ve které fázi Měsíce jste se narodili?

Měsíc na obloze vám napoví, co správně jíst

Hubnutí podle Luny: Řiďte se fázemi Měsíce a kila půjdou dolů

 

Jak úspěšně dosáhnout svých cílů? Využijte k tomu jednotlivé fáze Měsíce!

Jak být v životě úspěšní? Naučte se využívat jednotlivé fáze Měsíce!

reklama

Související témata: úplňky 2021 , úplněk , úplněk ve znamení Vah , březnový úplněk , vliv úplňku , nespavost , úplněk a zdraví , znamení zvěrokruhu , kdy je úplněk , úplněk , uplnky

reklama

Přečtěte si také

reklama