Seriály a filmy

3. srpna 2015 00:55

Iva Kropáčková

CO DĚLAT, KDYŽ... pojišťovna neoprávněně trvá po nehodě na mé spoluúčasti?

Jak řešit konfliktní situaci s pojišťovnou? Rada stručná, snadné to ale není...

ONLINE PORADNA: Máte problém, se kterým si nevíte rady? Zeptejte se akvokáta online (bez nutnosti zveřejnění). Využít můžete kontaktní formulář naší Právní poradny.

Dotaz: Dobrý den. Potřebuji poradit. Na parkovišti u marketu nás naboural pán do zadních dveří auta. Viník vinu přiznal, sepsali jsme protokol. Pojišťovna trvá na naší 50% účasti. U nehody byli svědci. Po konzultaci s dvěma dopravními policisty víme, že naše spoluúčast je nesmysl. Napsali jsme námitku pojišťovně a ta se k věci staví tak, že je věc konečná. Můžeme se nějak bránit? Moc děkuji za radu...

Odpověď: Doporučuji navštívit advokáta, který pojišťovně zašle předžalobní výzvu. Na tu pojišťovny někdy reagují. Poté nezbývá než podat žalobu.

Na otázky v naší poradně odpovídá advokát Mgr. et Mgr. Viktor Fojt, zakládající partner advokátní kanceláře Fojt | Kocour. Působí také jako hlavní advokát pro internetovou aplikaci, která nabízí právní dokumenty snadno a jednoduše: www.generatorsmluv.cz.

MŮŽE SE HODIT:

>>> Povinné ručení: Online srovnání, online sjednání, průměrná úspora 2 100 Kč

>>> Havarijní pojištění: Online srovnání, online sjednání, průměrná úspora 2 100 Kč

Zodpovězené dotazy:

SMLOUVA RYCHLE, JEDNODUŠE, SE ZÁRUKOU... Hrozí vám exekuce? Potřebujete prodat nebo koupit dům či auto? Chcete pronajmout byt? Budete se rozvádět? Většina životních situací se musí vyřešit podpisem na smlouvě... Běžné právní dokumenty už ale nemusíte řešit s advokáty, aby byly naprosto v pořádku. Na Prima Rádci máte možnost získat právní dokumenty pro nejrůznější situace, navíc jen během několika minut. Smlouvy stojí od 50 do 300 korun. Prvních 100 zájemců od nás navíc získá kredit 200 korun na vygenerování jakýchkoliv právních dokumentů. Kredit získáte po registraci zde.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.