Seriály a filmy

10. srpna 2015 00:55

Iva Kropáčková

CO DĚLAT, KDYŽ... v obchodě zamítli reklamaci bot?

Někdy boty vydrží roky, ale když začnou barvit nebo se odlepí podrážka po několika dnech, máte právo zboží samozřejmě reklamovat...

ONLINE PORADNA: Máte problém, se kterým si nevíte rady? Zeptejte se akvokáta online (bez nutnosti zveřejnění). Využít můžete kontaktní formulář naší Právní poradny.

Dotaz: Před měsícem jsem si v obuvi koupila černé kožené mokasíny. Jenže když si je obuji do práce a pak se večer vrátím domů, mám černé ponožky nebo punčocháče. Byla jsem je reklamovat a prodavačka mi řekla, že si mám koupit nějaký sprej do bot, že to je běžné a že to není důvod k reklamaci. Co mám dělat? Já takové boty nechci.

Odpověď: Pokud zákazník nebyl upozorněn na skutečnost, že boty mohou pouštět barvu, potom se jedná o důvod k reklamaci. V případě, že reklamaci opravdu nevyhoví, doporučuji navštívit advokáta, který prodejci zašle předžalobní výzvu, prostřednictvím níž ho vyzve k nápravě. Pokud prodejce přesto nevyhoví, nezbývá než podat žalobu k soudu.

Ještě jedno doporučení: Jestliže s výsledkem reklamace nesouhlasíte, můžete si ještě před návštěvou advokáta nechat vypracovat znalecký posudek, který stojí několik stovek. S ním pak boty opět reklamujte.

Na otázky v naší poradně odpovídá advokát Mgr. et Mgr. Viktor Fojt, zakládající partner advokátní kanceláře Fojt | Kocour. Působí také jako hlavní advokát pro internetovou aplikaci, která nabízí právní dokumenty snadno a jednoduše: www.generatorsmluv.cz.

Zodpovězené dotazy:

SMLOUVA RYCHLE, JEDNODUŠE, SE ZÁRUKOU... Hrozí vám exekuce? Potřebujete prodat nebo koupit dům či auto? Chcete pronajmout byt? Budete se rozvádět? Většina životních situací se musí vyřešit podpisem na smlouvě... Běžné právní dokumenty už ale nemusíte řešit s advokáty, aby byly naprosto v pořádku. Na Prima Rádci máte možnost získat právní dokumenty pro nejrůznější situace, navíc jen během několika minut. Smlouvy stojí od 50 do 300 korun. Prvních 100 zájemců od nás navíc získá kredit 200 korun na vygenerování jakýchkoliv právních dokumentů. Kredit získáte po registraci zde.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.