Jak zvládne v Prostřeno! jeden chlap čtyři ženské? Bude to mít těžké?

Plzeňský kraj představí čtveřici žen (Anna, Marie, Adéla, Veronika) a jednoho muže (Mirek), který ovšem bude natolik výrazným členem partičky soutěžících, že možná jeho sebevědomí a znalosti z oboru gastronomie, které při každé příležitosti uplatňuje, nebudou všem úplně po chuti.

Například se dámám úplně nezalíbí, když jim bude Mirek tvrdit, že žampion není houba, ale zelenina. Nebo kdo ví, co je to vlastně kuskus?

S uchazeči o výhru 50 000 Kč, o kterou v pořadu Prostřeno! zabojuje také mladá studentka dvou vysokých škol, Adéla, která bude na ostatní působit příliš strojeně svou kultivovanou mluvou. Že by byla inteligence něco, co nebude tento týden v Plzeňském kraji příliš „in“?

Dívejte se od pondělí do pátku na Primě od 18 hodin na Prostřeno!

Pondělí: Mirek (33) připraví anglické menu s typicky anglickými pokrmy

V pondělí se představí jediný muž týdne, Mirek, který pozve své hosty do bytu v Rokycanech, kde žije se svou přítelkyní (která je ale současně i jeho bývalou ženou) a malou dcerkou. Mirek působí jako pohodář, ale je zjevné, že má na vše pohotovou odpověď, k ironii a vtipu nemá daleko, stejně tak ale k tomu, aby řekl zpříma svůj názor, byť nemusí být každému po chuti. To se projeví ve čtvrtek, kdy se všichni sejdou u studentky Adély. Mirek ji obviní z taktizování. V pondělí vše ale ještě bude bez problémů a Mirek své spolusoutěžící dostane domácím chlebem, který připraví. Polévka s výrazným anglickým sýrem sice tolik nezaujme, ale panenka Wellington připravená k hlavnímu chodu bude udělaná přesně tak, jak má být, a při jejím rozebírání dojde i na žampiony – a toto téma se ponese celým týdnem. Podle Mirka žampiony nejsou houby, ale zelenina! Že s ním ostatní nebudou souhlasit, je více než zjevné.

Úterý: Anna (27) povozí své hosty Plzní ve starém vojenském autě

Anna je atraktivní mladá žena, která se bude při přípravě svého menu mírně ztrácet a nebude z ní vyzařovat příliš velká jistota, což ale zase vyrovná svým sympatickým projevem. Nejméně se jí asi povede panenka, která bude zejména ve srovnání s tou pondělní Mirkovou příliš vysušená a tuhá. Naopak naprosto bezkonkurečně se jí povede zábava – projížďka noční Plzní ve starém vojenském autě nadchne úplně všechny a je jisté, že nebude mít asi konkurenci. A opět dojde na téma toho, co jsou žampiony, a Mirek se ještě vytasí s definicí toho, co je to kuskus. Že by těstovina, jak tvrdí? V úterý se už začnou projevovat mírné antipatie ostatních vůči Adéle, která se přizná k poruše jícnu, prý přechodné a způsobené stresem.

Středa: Marie (42) připraví slepičí polévku, ve které bude maso i s celými kostmi

Marie je sympatická a pohodová hostitelka, vezme soutěžící do úplně nového rodinného domu, který zařizuje. Přizná se také k tomu, že má cirkusácké kořeny a že jí toto prostředí někdy chybí. Její pokrmy budou vydatné a bohaté, na hosty bohužel až příliš – kombinaci dvou předkrmů (těstovinový salát a pečená kuřecí křidélka) ohodnotí tak, že spolu oba chody příliš neladí. Když pak Marie naservíruje polévku, ze které budou trčet celé kosti s masem, ne všem to bude připadat estetické, byť chuť polévky bude jinak silná a poctivá. A zábava? Marie pozve svého kamaráda, fakíra Honzu Jafara, který udělá ohňové představení na zahradě a kterého diváci znají z reality show VyVolení.

Čtvrtek: Adéla (23) bude podle ostatních kritiku snášet bez hnutí brvou, proč ovšem v kuchyni potají několikrát pláče?

Čtvrtek bude i tento týden dnem, ve které se rozkryjí vzájemné sympatie a antipatie mezi soutěžícími, a konkrétně to velmi nepříjemně zabublá mezi hostitelkou Adélou a Mirkem. Adéla bude mít v menu dvě jídla, která bude připravovat „podle babičky“, ovšem ani bramboračkou, ani tvarohovou bábovkou příliš nezaujme. O polévce Mirek prohlásí, že je „chuťově dobrá, ale nedochucená.“ A Adéla v kuchyni uroní první slzičky, ale prý si večer zkazit nenechá. Nejmenší chvála stihne hlavní chod – šťavnatou masovo-zeleninovou směs s rýží. „Nepovedlo se jí to, maso je suché a absolutně bez chuti,“ prohlásil Mirek a Veronika dodala, že jídlo opravdu žádná hitparáda nebyla. Anička raději otevřeně kritizovat nechtěla, aby se Adély příliš nedotkla. Ta už ale potají svým emocím podlehla a označila ostatní za taktiky a chování ostatních označila za „sviňárny“. Náladu sice na chvíli zvedla pantomima, ale otevřený konflikt nastal při servírování dezertu – k bábovce Adéla připravila kávu, pro někoho rozpustnou, pro jiného turka. A bylo zle…

Pátek: Veronika (31) nebude stíhat a její vaření bude probíhat v duchu mírného chaosu

Veronika sestaví velmi pěkné menu, na kterém se ovšem podepíše to, že bude válčit s časem. Nejvíce se to projeví při servírování polévky, francouzské cibulačky, během jejíž přípravy už hosté začnou volat po pití. Adéla Mirka v tuto chvíli označí za alkoholika. Veronika konečně donese polévku, ale hosté se ještě budou dožadovat pití – to, že polévka nevychladne, je jen díky tomu, že misky na polévku byly nahřáté. Cibulačka všem celkem chutnala, i když Marie ji nejí a jen okusila pár lžic. Hlavní chod – šťouchané brambory a maso s grilovaným česnekem – byl celý studený. Maso ale podle všech suché nebylo, což špatně nesla Adéla, které předchozí den ostatní právě maso zkritizovali. Při dezertu pak došlo k otevřené debatě na téma toho, kdo je komu jak sympatický. Adéla byla většinou označena za osobu, která jim seděla nejméně, ona sama připustila, že si zase nejméně rozumí s Mirkem a jejich antipatie je vzájemná. Skrytá nevraživost mezi ní a Veronikou byla také celý týden patrná, jediný, kdo s Adélou neměl asi vůbec žádný problém, byla Anna.

Nenechte si ujít další dávku emocí, napětí a adrenalinu s pořadem Prostřeno! od pondělí do pátku vždy od 18 hodin na Primě!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.