Proč musel kardinál Richelieu zemřít? Peter Capaldi prozradil i vtipnou historku z Moravy

Druhá řada BBC seriálu Tři mušketýři bude bez zlověstného kardinála Richelieu. Hlavní nepřítel Mušketýrů zemřel. Tvůrci seriálu se museli poprat s tím, že představitel kardinála, věhlasný Peter Capaldi, dostal hereckou nabídku, která mu nedovolila dál hrát muže, jenž kdysi ovládal celou Francii.

Mušketýři bez kardinála? To si snad žádný fanoušek ochránců Ludvíka XII. nedovedl představit stejně jako samotní tvůrci seriálu Tři mušketýři. BBC vloni během tiskové konference oznámilo, že druhá řada Mušketýrů bude s nenahraditelným Peterem Capaldim (kardinál Richelieu) počítat, přestože jeho hlavní herecké závazky budou směřovat jinam. Skotský herec totiž dostal hereckou roli, která se neodmítá. Není většího britského televizního fenoménu než je Doctor Who (česky Pán času). A Peter Capaldi, obrovský fanoušek této scifi show, dostal hlavní roli.

Zpočátku se tedy zdálo, že se obě natáčení podaří skloubit, ale televizní praxe hodně rychle ukázala, že to nebude možné. Proto si Peter Capaldi vybral roli Doctor Who, což bylo splnění jeho teenagerovského snu: "Byl jsem obrovský geek do Doctor Who," přiznal v jednom z televizních rozhovorů. Druhá řada Třech mušketýrů tak začíná větou Athose, že je kardinál mrtvý.

foto: BBC

Náhodné odhalení Petera Capaldiho na Moravě

V případě, že se vám podaří získat hlavní roli v nejoblíbenejším britském seriálu vůbec, musíte držet jazyk pevně za zuby. Nový casting seriálu patří mezi ty nejtajnější věci vůbec. Sám Peter Capaldi se o své nové roli Doctor Who dozvěděl během natáčení Třech mušketýrů v České republice.

Věděl to jen chvíli, když za ním v malém městečku na Moravě přišel chlapec s oznámením, kterého na první dobrou šokovalo. "Stál jsem na place a najednou ke mne přišel mladý chlapec, komparzista. Neuměl moc dobře anglicky a řekl mi větu: " I love you as Doctor Who". Stál jsem jako opařený," vyprávěl Capaldi během televizního rozhovoru v The Graham Norton Show. Peter byl v šoku, ptál se sám sebe, jak tenhle kluk může vědět něco, co ví jen on sám? Capaldi totiž o své nové roli nemohl říct ani produkci seriálu. Pak se chlapec ještě více osmělil a řekl, že ho měl rád v jednom z dílů Doctor Who, kde hrál Capaldi epizodní roli.

"Zeptal jsem se toho mladíka, jestli miluje seriál Doctor Who a on řekl, že ano. V tu chvíli jsem si pomyslel, že stojím někde na Moravě v České republice vedle chlapce, který miluje ten seriál a právě teď stojí vedle nového Doctor Who a vůbec to neví! Tak jsem mu řekl, aby si přinesl foťák a vyfotil se se mnou. Nebyl z toho moc nadšený," směje se Capaldi, který nastoupil do osmé řady seriálu Doctor Who.

Chcete vidět slavnou fotku, o které Peter Capaldi mluvil? najdete ji TADY

Tři mušketýři hledají nového zloducha

Foto: BBC

Mušketýři tak ztratili seriálové zlo a bylo nutné najít nějakého nového zloducha. Scénáristé vymysleli postavu Comte de Rocheforta (Marc Warren), kardinálova muže z Madridu, který kdysi unikl ze španělského vězení. Rochefort byl kdysi blízkým přítelem královny Anny, do které je tajně zamilovaný. Skrývá však daleko horší tajemství. Královna Anna mezitím porodí syna a Rochefort využívá královi absence na zámku...

Zasoutěžte si s Mušketýry:

Tři mušketýry uvidíte každé pondělí ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 9. 2023

Dnes se k vám mohou dostat pikantní, ale možná i nepěkné drby. Můžete pochybovat o motivech blízkého přítele. Prozkoumejte všechny tipy, které dostanete, a zjistěte si skutečná fakta, než je přijmete jako pravdu. Mnohé informace budou pravděpodobně mylné. Vaše představivost je na výši, a tak byste se mohli pokusit psát nebo kreslit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.