Seriály a filmy

14. února 2020 09:21

Smrt talentovaného ševce aneb Kapitán Exner zasahuje

Milý humor, skvělá hudba (škoda, že neexistuje soundtrack!), Jana Boušková, které to tu moc sluší, a Jiří Kodet, jehož kapitán Exner má přesně tu správnou dávku charismatu a sexappealu. Užijte si klasickou českou detektivku ve sobotu na TV Prima ve 21.35!

Jednoznačně nejelegantnější z českých kriminalistů, Jiří Kodet v roli kapitán Exnera, se tentokrát pouští do vyšetřování vraždy v době své dovolené. Poklidné městečko Opolná, kam si přijel odpočinout a užít zasloužený klid, totiž nenadále ožívá záhadnou vraždou místního obuvníka Rambouska.

Práci Exnerovi ztěžuje fakt, že Rambousek nebyl na malém městě příliš oblíben a rovněž to, že pro vraždu chybí motiv. A kdyby se šarmantní vyšetřovatel v závěru sám nepotopil na dno lehce kalného rybníku a neomylně nevylovil předmět doličný, kdo ví, zda by vrah došel spravedlnosti.

Těšte se na plejádu výborných českých herců: kromě Jiřího Kodeta na Janu Bouškovou, Miroslava Zounara, Karla Augustu, Milenu Steinmasslovou, Zdeňka Duška a další. A ať už patříte k pamětníkům, milovníkům klasických českých detektivek, nebo se v pondělí večer jen náhodou nachomýtnete k televizi, rozhodně nebudete odcházet zklamaní.

Věděli jste o filmu Smrt talentovaného ševce, že

  • Film byl natočen v roce 1982 podle stejnojmenné knihy Václava Erbena podobně jako první filmový případ kapitána Exnera (tehdy ho ztvárnil Jiří Vala) v Pokladu byzantského kupce o šestnáct let dříve.
  • Kapitán Exner byl Erbenovým stěžejním románovým hrdinou a vyskytoval se v celé řadě jeho příběhů. Například v románech Znamení lyry, Bláznova smrt, Vražda pro zlatého muže, Osamělý mrtvý muž, Efektivně mrtvá žena, Pastvina zmizelých, Poslední pád Mistra Materny a v dalších. Celkem o něm vzniklo 13 detektivek.
  • Scéna, ve které jdou policisté s kosami a hráběmi kosit louku, byla zcenzurována, protože prý zostuzovala Veřejnou bezpečnost.
  • Natáčelo se v Opočně, ale kvůli Janě Bouškové a Jiřímu Kodetovi, kteří denně hráli v divadle ve 150 km vzdálené Praze, se pracovalo jen od devíti ráno do tří odpoledne. Poté štáb neměl co dělat a začala volná zábava, což se nelíbílo odborářům, kteří prý požadovali, aby štáb a herci jezdili domů k rodinám.
  • Režisér Jan Schmidt v jednom rozhovoru vzpomínal, jak se měla točit scéna s pohřbem, ale den před tím se zjistilo, že na hřbitově není ani jeden vykopaný prázdný hrob. Režisér proto požádal kolegy ze štábu a ti mu hrob za flašku rumu přes noc vykopali.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.