Celebrity

1. března 2023 11:35

Eliška Reiglová

Jiří Schmitzer děsí v hororu Ďáblovo rogalo. Herec promluvil o složitém natáčení

Ďáblovo rogalo (1) - upoutávka

Cyklus hororových povídek pouští do světa svou první vlaštovku pod názvem Ďáblovo rogalo. Psychothriller, který diváky přiková k obrazovkám a nenechá je oddychnout od napětí a skvělých hereckých výkonů. V hlavní roli první povídky Ďáblovo rogalo se představí Jiří Schmitzer, jehož vzhled v ní bere dech a jehož výkon vyvolá ohňostroj emocí.

Sanitka s věčně unaveným doktorem Richardem (Igor Bareš) a svérázným řidičem Pepou (Zdeněk Vencl) je zavolána na lesní samotu, odkud si vyžádal pomoc starý a nebezpečný děda Va­loušek (Jiří Schmitzer). Doktor Richard netuší, že to bude osudové setkání po letech, kte­ré jemu i jeho řidiči připraví jejich posled­ní službu v životě.

Napínavou povídku s ponurou atmosférou, napětím a nečekaným rozuzlením má pod palcem režisér Filip Renč a scenárista Richard Bergman. „Říkali jsme si s Richardem, spoluscenáristou, že je tu díra na trhu a psychothriller tu chybí. Je to žánr, který mi sedí, začínal jsem s ním svoji filmovou kariéru, bylo to Requiem pro panenku. Rozhodli jsme se udělat šestidílnou sérii psychothrillerů,“ prozrazuje zrození filmu, režisér Filip Renč.

„Natočili jsme první pilotní díl Ďáblovo rogalo a na základě toho, zda si získá divácký ohlas, se rozhodne o pokračování. Jsem moc rád, že jsem přesvědčil do hlavních rolí Jirku Schmitzera a Igora Bareše.“ Rozhodně se nejedná o žádnou klasickou detektivku, ale potemnělý koncert pro čtyři herce.

Horor v sanitce

Ale zpátky k ději. Během převozu Valouška do nemocni­ce dojde ve voze ke krvavému konfliktu kvůli dávné nešťastné smrti manželky Valouška, kterou měl doktor Richard na svědomí. „Měl jsem schůzku s režisérem, který byl připravený a vysvětlil mi, co chce točit. Že je to zkrátka horor. Natáčení bylo poměrně náročné, několik hodin jsem ležel v jedoucí sanitce a hrál,“ prozrazuje o snímku, jehož premiéru nepropásněte v neděli 3. března večer na Primě, hlavní hrdina Jiří Schmitzer.

Jenže ona zmiňovaná sanitka do nemocnice nikdy nedojede. Na scénu přichází snaživá policistka Lucie (Natálie Řehořová) z místního oddělení a chce vyřešit celý případ sama. Na­konec ji na lesní samotě dědy Valouška čeká nemilé překvapení.

„Moc mě natáčení bavilo. Příprava byla daleko pečlivější a všechny záběry byly připravené dlouho dopředu, abychom to všechno stihli. Celé jsme to natočili za pět a půl dne, takže se těším, jak budou lidi reagovat,“ prozrazuje režisér, který si připravil i bonbonek v podobě úvodní znělky.

Mackie Messer a sever

„Udělali jsme znělku, která bude všechny díly spojovat a zaštituje nám ji herec Jiří Dvořák. Celé je to ve stylu Mackie Messera. Bude to hlavní spojovník všech dílů s choreografií a se zpěvem vynikajícího Jirky. Chtěli jsme odvyprávět malý film, který by se dal promítat třeba i na velkém plátně, s vynikající kamerou Jana J. Filipa. S celým snímkem si pohrál, aby to mělo lehce severskou atmosféru detektivních filmů,“ odhaluje režisér, na co všechno se můžou diváci těšit.

Více napínavých bijáků sledujte na prima+ už teď.

Sdílejte článek
Štítky premiéra Jiří Schmitzer Igor Bareš Jiří Dvořák Filip Renč povídka Zdeněk Vencl Ďáblovo rogalo Richard Bergman

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.