Celebrity

8. května 2023 12:00

Josef Šťastna

Olena Zelenská svým šarmem okouzlila Brity. Odkaz Ukrajiny rezonoval též na módním poli

Mezi nejobletovanější hosty korunovace patřila manželka ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Olena Zelenská se mohla v Londýně cítit jako mezi opravdovými přáteli. Obrovský hold Ukrajině vzdala také manželka amerického prezidenta, Jill Biden a její vnučka Finnegan Biden při korunovaci vsadily na ukrajinské národní barvy.

Velká Británie patří mezi nejbližší spojence těžce zkoušeného ukrajinského lidu. Je možné, že kdyby Britové mohli postupovat bez ohledu na další Evropany, tak už by ruský agresor byl z okupované země dávno vymeten.

MOHLO BY VÁŠ ZAJÍMAT: Zuzana Čaputová na módním poli propadla

Olena Zelenská během pobytu v Londýně cítila sounáležitost a přátelství na každém kroku. Manželka ukrajinského prezidenta patřila mezi nejobletovanější hosty korunovace. Zatímco by se mohlo zdát, že každý chtěl mít fotku s nějakým členem královské rodiny, tak například princezna z Walesu zatoužila mít fotku s ukrajinskou první dámou.

To, že bolest a utrpení ukrajinského lidu musí být připomenuto také během korunovační soboty, si uvědomila také manželka amerického prezidenta Jill Biden. Ta se netajila tím, že spolu s vnučkou Finnegan nezvolily žluto-modrou kombinaci náhodou. Právě skvěle oblečené Američanky daly svými šaty najevo, že na Ukrajinu myslí i během velkolepé korunovační ceremonie.

Jak hodnotí šaty Oleny Zelenské módní stylistka Nikol Marková?

Americká první dáma vynesla během korunovace modrý kostýmek, který doplnila rukavičkami a mašličkou ve vlasech. Její vnučka Finnegan zase vsadila na žluté šaty, ke kterým vynesla lodičky a kabelku v béžovém odstínu. Stejná symbolika se pak objevila také uvnitř Westminsterského opatství, kde na modrý koberec před oltářem navazoval žlutý koberec.

Sdílejte článek
Štítky Londýn Velká Británie Ukrajina móda americký prezident Jill Bidenová korunovace Volodymyr Oleksandrovyč Zelenskyj Karel III. Olena Zelenská

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 6. 2023

Po emocionální spoušti, kterou jste prošli v posledních týdnech, bude období začínající dnešním dnem docela uklidňující. Těchto hladších a klidnějších vod můžete využít ke znovunalezení citové harmonie a zlepšení rovnováhy svého energetického toku. Navíc, Berani, pokud vaše fyzické zdraví není zcela odpovídající, nadcházející týdny by vám měly poskytnout příležitost k odpočinku a regeneraci.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.