Celebrity

18. dubna 2022 11:20

David Laštovka

Naďa Konvalinková o svých pokusech zhubnout: Při brr dietě jsem málem zkolabovala

Věčně usměvavá, dobře naladěná a nestárnoucí herečka Naďa Konvalinková, která slaví 71. narozeniny, během života vyzkoušela snad všechny možné diety. Díky svým zkušenostem už dobře ví, které fungují stoprocentně.

Herečka Naďa Konvalinková sklony k přibírání podědila. S „oplácaností“ měla problém už v pubertě. Po porodu, když přivedla na svět svoji jedinou dceru Karolínu, přibývalo každý rok nějaké to kilo navíc. Jak přiznala, největší chybou bylo, že obvykle skončila u jednoho, zato ale bohatého jídla za den a nedokázala se vzdát oblíbené čokolády. Jeden čas vážila dokonce 104 kilogramů.

Co Naďa Konvalinková prozradila v krátkém rozhovoru před natáčením Show Jana Krause?

Během života proto vyzkoušela snad všechny možné diety a nebála se ani experimentovat. Jednou z posledních, kterou absolvovala, byla tzv. brr dieta. „Spočívá v tom, že si po každém jídle musíte na půl hodiny lehnout do ledové vody. Zvládla jsem to ale pouze jednou. Udělalo se mi zle, bušilo mi srdce a musela jsem to přerušit. Dost jsem hazardovala. Měla jsem strach, jestli z toho nebudu mít ledviny v čudu. Ale zase jsem si říkala, že jsem možná zhubla,“ prozradila s úsměvem v rozhovoru pro Český rozhlas.

Pomohla jí Kateřina Cajthamlová

V minulosti se nadchla například i pro takzvanou steakovou dietu, která spočívá v tom, že se mixuje čerstvá zelenina, například mrkev a špenát, k níž se může přidat třeba i vajíčko, a jí se k tomu grilované steaky.

Po všech zkušenostech, které s hubnutím má, je podle ní ze všeho nejdůležitější najít správný režim. „Mám přesné váhy, kolik čeho sním, a mám přesně napsané suroviny, které sním a které se nedoporučují. Vím, že sladké si můžu nahradit tyčinkami z ovesných vloček s ovocem. Tučné věci už si nekupuji. Důležitý je ale také pravidelný pohyb, obyčejná chůze,“ uvedla v rozhlasovém pořadu herečka, jež největšího úspěchu v hubnutí dosáhla pod vedením známé dietoložky Kateřiny Cajthamlové v pořadu Jste to, co jíte vysílaném na TV Prima.

Kromě úpravy jídelníčku, kdy jedla poloviční porce pětkrát denně, tehdy navíc každý den chodila cvičit s odborným trenérem. Během krátké doby tak shodila deset kilogramů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.