Pět let Prima KRIMI – rekordy trhá v počtu vyřešených případů i ve sledovanosti

Prima KRIMI - grafika

Televizní kanál Prima KRIMI oslavil na Velikonoční pondělí již pět let na obrazovkách. Zahraniční detektivní a kriminální tvorba, kterou nabízí, láká k obrazovkám stále více diváků. Podíl na sledovanosti tak rok od roku roste.

V prvním čtvrtletí letošního roku dosáhl kanál Prima KRIMI share 3,89 % v CS 15+ v celodni. V posledním narozeninovém roce u diváků kralovaly nové série Zločinů z vřesovišť, nadchla je ale i novinka Detektiv Endeavour Morse. Osmý kanál skupiny Prima s nezaměnitelnou grafikou, o níž si můžete více poslechnout v úvodním videu, přinese v květnu nové případy Zločinu v Alpách a pro diváky chystá další novinky.

„Detektivní a kriminální seriály vysílané na Prima KRIMI se u českých diváků těší stále větší oblibě, což nás velice těší. Za minulý rok dosáhl share kanálu rekordních 3,35 % v celodni v CS 15+ (meziroční nárůst o 0,31 p. b.), od prvního vysílacího roku se tak téměř zdvojnásobil. První kvartál letošního roku byl také plný úspěchů, share v celodni v totožné cílové skupině se vyšplhal na 3,89 %,“ říká Roman Mrázek, programový ředitel skupiny Prima.

Mezi pořady za poslední rok vedl seriál Zločiny z vřesovišť v hlavní roli s osobitou vyšetřovatelkou Verou v podání Brendy Blethyn. Prima KRIMI přinesla loni divákům jeho desátou a jedenáctou sérii, jejichž díly obsadily všechny příčky mezi TOP 10 nejsledovanějšími pořady – s pouhými dvěma výjimkami.

Víte o hercích britské detektivní série Zločiny z vřesovišť, že...

Diváky dále bavily i novinky v nabídce kanálu – série Detektiv Endeavour Morse nebo Stíny smrti, které trhaly rekordy v odpoledním vysílání. Pozornosti se těšily i oblíbené stálice kanálu jako Sběratelé kostí nebo Vraždy v Midsomeru. Kanál divákům ještě v letošním roce přinese pestrou nabídku akvizičních novinek.

Premiérová druhá série Zločinu v Alpách

Hned první z nich přijde už v květnu. Na vysílání první řady zábavného krimiseriálu Zločin v Alpách, který se na obrazovky vrátí 30. dubna, totiž naváže premiérová druhá série. Nesourodá dvojice vyšetřovatelů Benedikt Beissl a Jerry Paulsen řeší zločiny v Alpách, na první místo ale staví rodinu a lásku k domovu v malebném vysokohorském městečku. Populární německý krimiseriál je stejně zábavný jako napínavý. Ve druhé řadě získají hlavní hrdinové posily, a dokonce si budou muset zamést i před vlastním prahem, když se mrtvola nečekaně objeví přímo na poklidné ulici před jejich policejní stanicí. Seriál uvidíte od 28. května každé odpoledne na Prima KRIMI.

Víte, že oblíbený seriál Zločin v Alpách spojuje hrdiny, kteří se k sobě vůbec nehodí?

Zdroj: ATO-Nielsen, CS 15+

Sdílejte článek
Štítky FTV Prima narozeniny sledovanost Vraždy v Midsomeru Velikonoční pondělí Prima Krimi Tom Barnaby Zločin v Alpách Inspector Morse Detektiv Endeavour Morse Brenda Blethyn Vraždy z vřesovišť

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.