Sherlock Holmes: Jak začínala Kitty Winter v příběhu A. C. Doyla?

S počátkem třetí série Jak prosté vtrhla do seriálu nová Sherlockova kolegyně – mladá Britka Kitty Winter. Víte však, kdo byla Kitty v původním příběhu Arthura Conana Doyla?

Další díl seriálu Jak prosté uvidíte ve středu od 20.15 na Prima LOVE.

Nebezpečný baron

Kitty Winter najdete v povídce Vznešený klient, kterou Arthur Conan Doyle vydal v roce 1924 v knize Z deníku Sherlocka Holmese. O co v ní jde? Nu, Sherlock je kontaktován s prosbou o překažení sňatku dcery generála Mervilla Violet s velice podivným hrabětem Grunerem. Šlechtic je známý tím, že jeho bývalé ženy zemřely za velice podivných okolností. Gruner však Violet naprosto okouzlil a všechno směřuje k obávané svatbě…

Zraněná přítelkyně

Holmes se během práce na případu seznámí s baronovou bývalou milenkou Kitty Winter, která lační po pomstě. Baron jí totiž zničil život. Mladá žena Holmesovi prozradí, že baron si vede knihu, kam píše své “milostné zářezy”.

A detektiv s neocenitelným pomocníkem Watsonem se ji tak snaží získat. Sama Kitty pak pomsty dosáhne ve chvíli, kdy chrstne baronovi do obličeje kyselinu a totálně ho znetvoří. Nakonec pak, vzhledem k polehčujícím okolnostem, dostane minimální trest.

Existuje i film

Povídka Vznešený klient neunikla ani tvůrcům slavné série televizních filmů s Jeremym Brettem v hlavní roli. A má pěkně napínavou atmosféru.

Co uvidíte v Sherlockovi tuto středu?

Holmes a Watsonová vyšetřují vraždu a krádež vzácné mapy. Mezitím začíná mít Watsonová obavy z toho, že Sherlock stále víc zasahuje do osobního života Kitty…

Další díl seriálu Jak prosté uvidíte ve středu od 20.15 na Prima LOVE.

- nov

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.