Premiéra: Detektivní antologie Stíny smrti přináší tajuplné příběhy z malebné Francii

Stíny smrti (1) - upoutávka

Když udeří zločin, není nic moudřejšího než zakotvit v příjemné kavárně v centru několik staletí starého historického městečka a probrat důkazy nad sklenkou dobrého vína nebo šálkem voňavé kávy. Tak jako hrdinové francouzského krimiseriálu Stíny smrti, který má premiéru 3. února na Prima KRIMI.

Mrazivá a zároveň okouzlující detektivní antologie Stíny smrti přináší uzavřené příběhy vždy z jiného koutu země galského kohouta. Svižný krimiseriál nepostrádá napětí, zároveň umožňuje návštěvu těch nejkrásnějších, ale také nejtajuplnějších a nejnebezpečnějších míst v Evropě. Co epizoda, to uzavřený případ.

Francouzský krimiseriál Stíny smrti byl poprvé uveden na televizní obrazovky v roce 2013. Postupně vzniklo více než 50 epizod. Na Prima KRIMI uvidíte celkem 49 dílů.

Dvojice vyšetřovatelů pátrá po pachateli tajuplné vraždy, ke které došlo pokaždé v jiném malebném koutě Francie: uprostřed hustého lesa, na prosluněném ostrově, skalnatém rozeklaném pobřeží nebo i na pláži s průzračně modrou vodou.

Víte že: Francouzský styl bydlení je jednoduchý a přitom bohatý?

Zápletka každé epizody vychází z nějaké místní legendy, ať už skutečné nebo smyšlené, která je spojena s některým konkrétním místě. Když dojde k vraždě, dvojice vyšetřovatelů – obvykle muž a žena – se snaží odhalit, kdo ji spáchal. Někdy jde o příbuzné nebo partnery, kteří většinou musejí překonat počáteční neshody. Pachatelem zločinů nikdy není psychicky vyšinutý ani sériový vrah. Motivem je obvykle pomsta.

5. zajímavosti z krimiseriálu Stíny smrti

  1. Každá epizoda seriálu se odehrává v jiném francouzském městě nebo regionu, například v Baskicku, Saint-Malo, Pyle, v Baskicku, oslavované kuchařské volmoci, či v Avignonu, Burgundsku nebo Dunkerku.
  2. Co díl, to jiní hrdinové. Výjimkou jsou první čtyři epizody, ve kterých se opakovaně objevují postavy zástupkyně prokurátora Elisabeth Richardové a policejního detektiva Paula Jansaca, které ztvárnili Florence Pernelová a Vincent Winterhalter. Zástupkyně prokurátora Richardová pak nechybí ani v dalších třech následujících dílech.
  3. Koncept Stínů smrti se podobá legendárnímu německému krimiseriálu Místo činu, který postupně vzniká už od roku 1970.
  4. Seriál Stíny smrti vymyslela producentka Iris Bucherová. Její hlavní myšlenkou bylo dát šanci a prostor mladým a začínajícím scenáristům a režisérům, kteří mohou realizovat různé nápady, když se budou závazně držet hlavní koncepce seriálu.
  5. Dvojici hlavních hrdinů většinou hrají známí francouzští herci jako Frédéric Diefenthal (filmová série Taxi), Pierre Arditi (Tenkrát podruhé, Pan a paní Adelmanovi), Ingrid Chauvinová (Bílá ruka, Pán odnaproti), která také moderovala legendární soutěž Klíče od pevnosti Boyard, Stéphane Freiss (Zpovědi, Podnájemnice) nebo Bernard Yerlès (Moje dvě lásky, Adriana a já).

Sdílejte článek
Štítky vyšetřování FTV Prima Evropa premiéra detektivní seriál Prima Krimi Pierre Arditi Frédéric Diefenthal Ingrid Chauvinová Stéphane Freiss Florence Pernel Bernard Yerlès Vincent Winterhalter Stíny smrti antologie

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.