zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Příběh Renaty: Jsem čerstvě rozvedená, neumím začít znovu žít

Příběh Renaty: Jsem čerstvě rozvedená, neumím začít znovu žít
Autor: iStock Příběh Renaty: Jsem čerstvě rozvedená, neumím začít znovu žít
Zuzana Kučerová , Vydáno: 02.03.2021
Byla příliš zamilovaná na to, aby viděla, že ji manžel celou dobu podvádí. A i když trvala na rozvodu, období po něm pro ni bylo ještě horší.

reklama

Taková krásná dvojice!

S manželem jsme se seznámili na lodičkách, tehdy jsem byla ve druhém ročníku vysoké školy, on byl v závěrečném. Jela jsem Berounku se spolužačkami ze školy, cestou jsme narazily na skupinku, která na nás všelijak pokřikovala, byli v ní moc pěkní kluci. Zejména jeden mě zaujal, tmavooký, hnědovlasý, nápadně hezký. Daly jsme si se spolužačkami záležet, abychom se od klučičí skupinky příliš nevzdalovaly. Pokukovala jsem na toho hezkého a vypadalo to, že se na mě také usmívá. Obě skupinky zakotvily poblíž vodácké hospody, kde jsme všichni strávili příjemný večer, během kterého jsem se k smrti zamilovala do Tomáše, studenta závěrečného ročníku právnické fakulty. Chodili jsme spolu tři roky a nedlouho po mojí promoci jsme se vzali, to už jsem čekala Alžbětu. Domnívala jsem se, že se vdávám za prince z pohádky. Kdo viděl svatební fotografie, ten jen vzdychl obdivem. „Taková krásná dvojice,“ říkali o nás.

Dvě tváře, dva životy

Žili jsme si celkem idylicky. Tomáš coby firemní právník slušně vydělával, od mých rodičů jsme dostali byt, který jsme díky Tomovým příjmům poměrně brzy zrekonstruovali. Neříkám, že jsem byla na manželovi úplně závislá, ale život bez jeho výplaty jsem si neuměla představit, a což teprve život bez něho. Po pěti, ba i po deseti letech jsem do něho byla zamilovaná stále jako na začátku. Divila jsem se příběhům svých kamarádek, které se shodovaly na tom, že láska většinou po roce či dvou kamsi odplave a zůstane jen povinnost a zvyk. Odhadem deset krásných let jsem prožila ve sladké nevědomosti. A pak mi růžové brýle z očí spadly na zem a rozbily se. Zjistila jsem, že můj úžasný muž má dvě tváře, žije dva životy. Všechno začalo tím, že na mě zazvonil jakýsi rozlícený muž, vnutil se mi do bytu a prohlásil, že mu můj manžel svedl kolegyni, která byla zároveň jeho snoubenkou, a tím pádem mu zničil život.

Riziko rozvodu: Podle čeho poznáte, že je u vás vyšší?

Riziko rozvodu: Podle čeho poznáte, že je u vás vyšší?

Co jsem mu udělala?

Zanedlouho jsem musela konstatovat, že jsem byla celé roky úplně slepá. Vpád rozčileného muže do mého života mi pozvolna odkryl vše, co můj nyní již exmanžel vyváděl. Ve firmě byl známý především jako místní donchuan, který měl v posteli snad veškeré zaměstnankyně mladší třiceti let. Nejhorší bylo, když jsem se dověděla, že mi byl nevěrný mimo jiné i na firemním večírku, kam jsem ho doprovázela. Zjevně to stihl během deseti minut, kdy mi oznámil, že si jen skočí do kuřárny dát si cigaretku. Byla jsem všem jeho kolegům pro smích. Zklamal mou důvěru tím nejhorším způsobem. Co jsem mu udělala? Snažila jsem se být dobrou manželkou, vzornou matkou, a on se mi takhle „odvděčil“. Zahnal mě do kouta, neměla jsem už jinou možnost než podat žádost o rozvod.

Moje soukromé peklo

A tehdy začalo peklo. Tom se rozvádět nechtěl, obvinil mě, že dělám z komára velblouda, že se zase tolik nestalo a že přece kvůli několika nevinným epizodkám nebudu brát dítěti otce. Trvala jsem na svém. Skutečně se tedy odstěhoval, po rozvodu byt připadl mně. Ale jako vítěz si bohužel nepřipadám. Od svého okolí slýchám, že nejhorší je první rok po rozvodu, pak že se člověk zpravidla dostane z nejhoršího, často si i najde partnera a začne znovu žít. To se mi nestalo. Zato Tom žije s nějakou vysokou blondýnou, hrůza pomyslet. Stýská se mi po něm každý den. Těžko vycházím s penězi, byla jsem v tomto směru zvyklá na Tomášovu velkorysost. A neustále poslouchám výčitky ze strany Alžbětky, která je teď v „telecích“ letech. Nesebrala jsem odvahu přesně jí vysvětlit, jaký je její otec bezcharakterní holkař, a ona se domnívá, že jsem se rozvedla proto, že jsem nesnášenlivá hysterka. To jí zřejmě tvrdí tatínek. Málem denně mi vyhrožuje, že k němu odejde, protože mě už má plné zuby. Že jsem rozbila rodinu a všechno zničila. Takhle že vypadá můj nový život? Nemám partnera, pubertální dcera mě deptá, finančně jsem na tom velice špatně a málem každou noc se budím v slzách, protože jsem sále zamilovaná do exmanžela, který mě po celou dobu našeho manželství podváděl.

Renata (39), Kolín

Z letní lásky se vyklubala letní prohra

Příběh Lenky: Z letní lásky se vyklubala letní prohra

Foto je pouze ilustrační

Příběh Moniky (36): Exmanžel si dceru kupuje drahými dárky, je mi to nepříjemné

Příběh Soni: Kamarádka mi odvedla muže

Příběh Soni: Kamarádka mi odvedla muže

Chorobná žárlivost se stala mým prokletím

Příběh Lenky: Chorobná žárlivost zničila všechny mé vztahy

reklama

Související témata: rozvod , rozchod , manželství , nevěra , příběh , nevěrný manžel

reklama

Přečtěte si také

reklama