Prima kondice s inSPORTline

27. února 2025 16:08

redakce Prima Ženy

Prima kondice s inSPORTline: 12. Kompletní trénink celého těla. Síla, stabilita a výdrž v jednom!

Prima kondice s InSportline. Celé tělo, tahy - silově objemový trénink

Chcete zesílit, zlepšit stabilitu a budovat svalovou vytrvalost? Tento celotělový trénink vás provede efektivními cviky, které vám pomohou k silnějšímu a vyváženějšímu tělu. Využijeme vlastní váhu i fitness pomůcky, které si snadno pořídíte na Insportline.cz. Přidáme také tipy na správnou techniku a stravování, abyste dosáhli maximálních výsledků.

Rozcvička: Aktivace svalů pro efektivnější trénink

Rozcvička je klíčová pro přípravu svalů, kloubů a celkové mobility. Každý cvik provádíme po dobu 1 minuty bez pauzy.

  • Přemístění s výtlakem s medicimbalem
  • Držení v mostu
  • Zvedání na ruce z planku
  • Ručkování do kliku

Stravovací tip před tréninkem: Než začnete, dopřejte si sacharidy a bílkoviny – například ovesnou kaši s proteinem nebo banán s ořechovým máslem, což vám dodá energii a podpoří výkon.

Hlavní trénink: Síla, koordinace a vytrvalost

1/ Zakopávání na míči

V základní pozici, ve které máme chodidla položená na míči, zvedneme pánev do vzduchu a s držením trupu v rovině natahujeme nohy do napnutí a zase zpět. Pánev a bedra nám nepadají během celého opakování. Pro lehčí variantu provádíme pouze most s nohama na míči, při kterém máme nohy stále v pokrčení a pánev střídavě pokládáme na zem.

2/ Tah s gumou k bradě

Gumu uchopíme podle požadováné obtížnosti - čím širší úchop tím větší odpor, a loktama vzhůru přitahujeme směrem k bradě. Celé opakování provádíme s gumou podél těla a nezakláníme se v bedrech.

3/ Rozpažky na zadní ramena v předklonu

Ze základního postoje s nohama na šířku ramen se předkloníme do pravého úhlu a s lehce pokrčenými lokty provádíme tahem rozpažky směrem vzhůru. Kolena držíme mírně pokrčená a pánev tlačíme směrem dozadu tak, abychom cítily zapojení zadních stehen. V horní pozici se snažíme o zatnutí lopatek směrem k sobě.

4/ “výtlak” v leže na břiše

V pozici v leže na břiše s opřeným čelem, provádíme pohyb při kterém se snažíme o propnutí paží v horní pozici a maximální sražení lopatek k sobě v dolní pozici. Ležíme uvolněně od pasu dolu a nezvedáme hlavu ze země. Pro lehčí variantu lze provádět bez zátěže.

5/ Medvědí chůze

V kleče na 4 s pažema i stehnama v pravém úhlu k trupu a s rovnými zády, zvedneme kolena pár centimetrů nad zem a provádíme jednotlivé kroky končetinama křížem. Během kroků se soustředíme na zatnuté břicho a stejnoměrný pohyb rukou i nohou.

6/ Předpažování v sedě na míči

Pohyb začíname rozpažováním do strany a spojíme s předpažením před obličej. 4inky zvedáme maximálně do výše očí a lokty držíme mírně pokrčené. Na balónu sedíme vzpřímeně a s celými chodidly na zemi pro lepší udržení rovnováhy.

7/ Biceps s gumou

gumu uchopíme podle požadované obtížnosti: čím širší úchop tím větší odpor a provádíme se zataženými lopatkami a bez zaklánění. Gumu můžeme držet zvenku i podhmatem ale během opakování už nevytáčíme.

8/ Francouzký tlak s vlastní vahou

Z plankové pozice, ve které držíme paže v pravém úhlu a předloktí podél sebe, se extenzí v loktech zvedáme na dlaně a kontrolovaným pohybem pokládáme zpět. Pro lehčí variantu vyměníme za zvedání na ruce do kliku.

9/ Rotace v sedě s medicimbalem

v sedě s rovnými zády pokládáme medicimbal ze strany na stranu. Nohy držíme pokrčené na zemi a pro težší verzi můžeme zvednout do vzduchu. Cvik provádíme pomalu a kontrolovaně se zaměřením na rovná záda a zatnuté břicho.

10/ Balanc na jedné noze

Ze základního postoje s nohama na šířku ramen zvedáme pomalým pohybem pokrčenou nohu do pravého úhlu a snažíme se v této pozici vydržet vteřinu až dve. Pro ztížení držíme medicimbal v propnutých pažích nad hlavou, anebo pro lehčí variantu na hrudníku. Soustředíme se na práci se zatnutým břichem.

Regenerace a protažení po tréninku

Po tréninku je důležité protáhnout svaly a podpořit regeneraci.

  • Protažení zad a ramen – Pomůže odstranit napětí po tréninku.
  • Pomalé hluboké dýchání – Uklidní nervový systém a svaly.

Tip na stravu po tréninku: Dejte si bílkoviny s rychlými sacharidy, např. proteinový shake s banánem nebo kuřecí maso s rýží, podpoříte tím regeneraci svalů.

Sdílejte článek
Štítky trénink wellness sport břicho regenerace pánev bílkovina životní styl a volný čas cvičení a fitness