Celebrity

15. listopadu 2022 10:06

redakce Prima Ženy

Poslední dny byly krutě zrychlené. Panenkův přítel řekl, jak fotbalistova dcera odešla

Fotbalová legenda Antonín Panenka (73) prožívá nejtěžší chvíle svého života. V pátek jeho dcera Martina ve věku 47 let prohrála boj s rakovinou. Kamarád fotbalové legendy popsal, jak Panenka nesl poslední dny, kdy čas začal hrát proti jeho rodině.

Bývalý reprezentant Antonín Panenka měl v dceři velkou oporu a nadevše ji miloval. Právě ona vítala tatínka na letišti, když fotbalisté v roce 1976 přivezli z Bělehradu titul mistrů Evropy. V pátek bohužel prohrála boj se zákeřnou rakovinou, se kterou se statečně prala několik let a jednou ji dokázala porazit. Nemoc se bohužel vrátila.

Původně Martina bojovala s rakovinou prsu, když se nemoc vrátila, tak v podobě rakoviny žaludku. Následně začala metastázovat a dostala se do celého těla. „Ležela na onkologii na Karlově náměstí. Neměla děti, ale byla ještě tak mladá. Je to hrozné,“ sdělil webu Blesk.cz blízký přítel legendárního fotbalisty.

Poslední týdny

Dcera Antonína Panenky a její nejbližší věděli, že mnoho času na tomto světě jí už nezbývá. Lékaři jí už několik týdnů před skonem sdělili, že pozemská cesta bude trvat nanejvýš dva měsíce. Několik dní před skonem bohužel správně určili, že čas se krátí. „Šlo to rychle. V létě jí dávali doktoři dva měsíce života, minulý týden už jen dny. Bohužel se to vyplnilo,“ dodal Panenkův přítel z fotbalového prostředí.

Pro Antonína Panenku je smrt dcery zdrcující ránou. Ještě když slavil 70. narozeniny, zdůrazňoval, jak je pro něj rodina důležitá a radoval se, že se Martině podařilo překonat zlé časy. „Zdraví rodiny je pro mě samozřejmě na prvním místě. Dcera měla zdravotní problémy, ale naštěstí je přemohla,“ sdělil novinářům během oslavy.

„Tonda je z toho hodně špatný. Volal jsem mu, vyjádřil jsem upřímnou soustrast, ale to je všechno. Nechce o ničem a s nikým mluvit,“ dodal smutným hlasem Panenkův kamarád.

S rakovinou bojovala také Martina Navrátilová:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.